O holčičce z jiného světa

O holčičce z jiného světa https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222398/mid_o-holcicce-z-jineho-sveta-222398.jpg 4 93 22

Je válka a židovští chlapci Adam a Thomas se musí ukrývat v lese a čekat, než bude ve vesnici bezpečno a mámy si pro ně zase přijdou. Mají dost jídla a umí si poradit, ale zásoby se pomalu tenčí, příroda se s chlapci nemazlí a hlad je nemilosrdný. Vtom se jako spásný anděl zjeví holčička Mína. Není nakonec opravdu z jiného světa? Dojemný dětský příběh cenami ověnčeného hebrejského autora o neobyčejné odvaze, hlubokém porozumění a síle, která se skrývá tam, kde bychom ji někdy nečekali.... celý text

Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

A girl from another world , 2014

bibi.r
01.06.2015 4 z 5

Svými jednoduchými a srozumitelnými větami je příběh jistě určen mladším dětem. Zda porozumí jeho sdělení, které se blíží až nějakému filozofickému rozsahu, je otázka druhá.
Je až neuvěřitelné, co člověk (a hlavně dítě) je schopen dokázat v extrémních situacích.
Příběh jistě stojí za přečtení a popřemýšlení nad ním.

Stále jsem také přemýšlela nad tím, v které části světa se vlastně nacházíme. Nakonec jsem dle různých útržkovitých informací došla k přesvědčení, že se zřejmě jedná o některou s Pobaltských republik. K osvobození oblasti došlo pravděpodobně někdy listopad-prosinec 1944 (nedovedu si představit, že by tam chlapci strávili celou zimu), starý venkovan se jmenoval Sergej a jejich rodiče odvezli do Polska, takže o samotné Polsko se jednat nemohlo. Snad jsem se trefila.

JanaDor
03.10.2014 5 z 5

Malá, útlá knížka s nádherným obsahem. Tak bych ji ve zkratce charakterizovala. Kniha je určena dětem od osmi let. Ale nejsem si jistá zda-li se bude malým čtenářům líbit. Určitě ne všem. Je specifická v tom, že se nesoustředí na děj, ale spíše na pocity, které chlapci prožívají. V rozhovorech, jež mezi sebou vedou, jsem je vnímala jako malé dospěláky, kteří si dodávají sílu a odvahu přes víru v Boha. Je to moc hezké, pozitivní, ale pochopí to děti? Každopádně tato kniha dává víru a naději v to lepší co je v nás. Osobně si myslím, že každá pozitivní myšlenka děti obohatí. Kniha je napsána jednoduše , srozumitelně a čtivě. Já ji vřele doporučuji.

Židé druhá světová válka (1939–1945) pro děti boj o přežití parta dětí holokaust, holocaust dějiny pro děti a mládež

Aharon Appelfeld
izraelská, 1932 - 2018
2014  79%O holčičce z jiného světa
2014  72%Květy temnoty
2000  72%Sebeklam
2009  80%Dva osudy

Kniha O holčičce z jiného světa je v