O dvou sestrách a pohádkové Zemi démantového třpytu

O dvou sestrách a pohádkové Zemi démantového třpytu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27329/o-dvou-sestrach-a-pohadkove-zemi-demantoveho-trpytu-27329.jpg 5 9 3

Tato kniha je o Zemi Démantového třpytu. Do téhle země se dostanete tak, že se musí jít kolem okna za záclonou po, které pádí rytíř a to vše jen vzniklo, když Máša (jedna ze dvou sester) psala do kouzelného sešitu. Lenka (ta druhá sestra) a Máša si vymyslely tuto zemi, ale ona fakt existovala. Měli kamarády Nelly a Eli, kteří jsou také sourozenci a ti je provedou po zemi Démantového třpytu. Tahle země nikdy totiž neskončí a je nekonečná a až Máša s Lenkou vyrostou a budou mít své děti tak i ony budou mít přístupnou zemi Démanotvého třpytu... Kouzelné slovo, abyste otevřeli zemi je- zor!!... celý text

Lucipavlova
04.11.2020 4 z 5

Nádherná knížka o starém carském Rusku, dvou sestrách s bujnou fantazií a vybájené kouzelné zemi, kterou ohrožují příšery pijavice. Ten příběh je prostě úžasný. Jako dospělá bohužel vidím, jak tam autorka jakožto silná komunistka vpletla propagandu. Do knížky pro děti. Ale právě proto by si tohle měli přečíst i dospělí. I dnes je pro nás tahle ukázka manipulace podle mě cenným vzdělávacím materiálem.

petra4454
18.07.2016

Ja ji četla jako malá 8 leta žába. .což už je víc jak 35 let a četla jsem ji pořád dokola.Dostala jsem ji tehdy od příbuzných spolu s knížkou Terka jede do Varšavy. .což byla druhá nejmilovanější knížka..dodnes na obě knížky vzpomínám s krásnou nostalgií a láskou.Jsem ráda, že jsme vyrůstali v te době bez mobilu a tabletů..co se tehdy při čtení knížek zažilo dobrodružství. ..tuhle knížku moc doporučuji. .zavede vás do světa fantazie a kouzel.

lencav
22.08.2013

Knížku jsem četla nedávno, i když už nepatřím k té "mladé" generaci, opravdu doporučuju, jako čtení pro děvčata je super! Lenka

1983  91%O dvou sestrách a pohádkové Zemi démantového třpytu
1981  84%Zapomenutá historie - Il divino Boemo
1958  68%Mess Mend aneb Američané v Petrohradě
1952  50%Hydrocentrála
1972  40%Dáma ze společnosti

Kniha O dvou sestrách a pohádkové Zemi démantového třpytu je v