O české krvi otců vlasti

O české krvi otců vlasti

Dvaapadesát esejí, které vycházely v Lidových novinách v letech 2003 a 2004. Nakladatelství Lidové noviny je vydalo ve formě na daný žánr až luxusní, knížka je opatřena předmluvou Zdeňka Svěráka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17/o-ceske-krvi-otcu-vlasti.jpg 4.310
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

tenax
21. listopadu

Luxusní knížka a luxusní čtení. Kvalitní vazba, přebal, papír a tisk, žádné tiskové chyby, úžasné ilustrace Oldřicha Jelena a bezvadná typografická úprava. Už jenom vzít tu knihu do ruky a zběžně prolistovat je požitek. A po obsahové stránce také není co vytknout. Autor je moudrý, vtipný a vzdělaný člověk, který tady na malém prostoru (vždy ca 3 stránky) dokáže někdy až překvapivě propojit různé epizody z naší i světové historie s aktuálním děním v naší společnosti. A přestože se to týká roků 2003-2004, jsou jeho úvahy a názory platné i po více než deseti letech, možná ještě víc než v době vzniku.

Koka
23.11.2016

Texty člověka, který netrpí malostí, nepotřebuje vysmát či odsoudit jiné kultury, aby vzdal hold té své. Hezká kniha v jedinečném pergamenovém obalu. Ty texty nezestárly, spíše jsou nově a jinak aktuální. Doporučuji.

achilles
18.08.2015

Sbírka fejetonů Michala Horáčka, které vycházely v roce 2003-2004 v Lidových novinách a o kterých v předmluvě Zdeněk Svěrák napsal, že si je vystříhával a schovával, aby je ochránil před jepičím životem novin.
Fejetony pojednávají především o aktuálních politických problémech v letech 2003-4 a jsou porovnávány kladným příkladem z historie. Ukázka mistrovství Horáčkova slovotepectví.