Nyxia povstává

Nyxia povstává https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426493/bmid_nyxia-povstava-WLP-426493.jpg 4 424 109

Nyxia série

< 3. díl

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , King Cool

Nyxia Uprising , 2019

*Pájuše*
09.01.2022 5 z 5

Konec dobré, všechno dobré. Nebo také ne.
Knize nechybí napětí a akce. Panu autori není nic svaté. Ani lidé, "mimozemšťani", natož jejich domov, kde Emmett s ostatními dolují nixii. Tady se spíš snaží přežít na nehostinné planetě. Nerost je dávno zapomenut. V knize je velmi dobře popsané, že lidé ve své chamtivosti udělají cokoliv, jen aby dosáhli svého - větší moci, bohatství.
Ačkoliv pár much by se zde našlo, jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Řekla bych, že to dopadlo, jak nejlépe to šlo.

farys_books
16.12.2021 3 z 5

Série Nyxia má, alespoň dle mého názoru, v kvalitě sestupnou tendenci. To, co se mi v prvním díle jevilo jako slibný začátek bohužel nebylo naplněno v druhém díle. Ty ale bývají často 'vycpávkové' a tak jsem doufala, že aspoň závěr bude super.

Bohužel nebyl. Tentokrát je příběh psán z pohledu více postav, které od sebe ale bohužel nejsou moc rozeznatelné - chováním, nebo i myšlením.

Hned v první třetině knihy jsem uhodla, co se asi bude dít dál a jak celá kniha skončí. Bohužel jsem se nemýlila a příběh se tak pro mě stal vcelku nudným a do čtení jsem se často musela nutit. Při tom jsem celou dobu bojovala s autorovým stylem, který mi neseděl už od prvního dílu. Ale vydržela jsem a dokonce i pár překvapení jsem dostala, takže jsem ve výsledku nebyla tak zklamaná. Jen samotný závěr mi přišel takový nijaký, do ztracena.

Celou sérii hodnotím jako průměr - nebylo to špatné, ale na druhou stranu ani nic světoborného.

MonaR0se
18.11.2021 4 z 5

Vesmírna trilógia Nyxia sa stala mojou najobľúbenejšou sci-fi sériou, a to hneď po prečítaní prvého dielu. Zamilovala som sa do drsného príbehu, ktorý mi pripomínal knihy ako Hunger Games, Ready Player One, Labyrint a Enderova hra. Veľmi mi sadol aj autorov štýl písania a dych mi vyrazili skvelé a najmä nečakané zvraty. Pretože zvraty, ktoré sa vynoria len tak z čista jasna, akoby si ich autor vytiahol len tak z rukáva, no napriek tomu dávajú dokonalý zmysel, sú v novodobých knihách vzácna rarita.

Pred tretím dielom som mala obavy či nebudem zo záveru celej trilógie sklamaná. Predchádzajúce diely totiž nastavili latku vysoko a to bol aj jeden z dôvodov, prečo sa mi do záveru veľmi nechcelo. Našťastie boli moje obavy zbytočné, pretože záverečný diel bol krásne a dôstojné ukončenie celej veľkolepej sci-fi trilógie.

Je však pravda, že som so začiatkom trochu bojovala a nedokázala som sa začítať. Po prekonaní prvej tretiny ma však príbeh vtiahol a prevalcoval emóciami a napätím. Stále si stojím za tým, že najlepšia bola úplne prvá časť, no trilógia ako celok nemá chybu. Už teraz sa teším, keď si ju dám celú znova a rovno za sebou.

kindlova42
12.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl trilogie neztratil na čtivosti! Řádky hltáte očima a přitom fandíte Genesis a jejich spojencům lidu Imago. Více se tady mění pohledy postav, které děj vypraví, než v předchozích dílech, což se mi líbilo. Jsem ráda, že jsem mohla všechny díly číst naráz a nemusela čekat na vydání pokračování, protože příběh byl tak nabitý, že bych něco určitě zapomněla.
Přesto, že mě to moc bavilo a velmi dobře se to četlo jako první dva díly a celkově byl konec příběhu uspokojivý… přišlo menší zklamání v postavě Jacquelyn Requin! Doufala jsem, že se o jejím dětství a životě mezi Imago dozvíme víc, ale nedošlo na to. Tato postava pro mě představovala velký potenciál, ale nedostala skoro žádný prostor, což je velká škoda.
Za to strhávám půl hvězdičky a kdyby to šlo dala bych knize tedy 4,5*.
Při čtení tohoto dílu, kdy se Imago snaží zachránit svůj druh a dostat se na Zemi, mě celou dobu napadala myšlenka, že kdyby to bylo skutečné, tak by je lidé asi nevítali zrovna s otevřenou náručí :D
Stačí se podívat jak se o území a jiné věci pereme mezi sebou a ani lidští imigranti to nemají moc jednoduché, ale kdo ví třeba zrovna mimozemští imigranti by se lidem líbili :D
Jinak ještě musím zmínit jak trefné bylo, když se Imago ptá jaký druh je na Zemi nejnebezpečnější a Emmett o tom nemusí ani vteřinu přemýšlet a odpoví člověk! Celý příběh trilogie je velmi hezkou ukázkou toho, že lidé jsou opravdu nejhorším predátorem na této planetě a chtějí vždy víc a víc.

denniys
31.10.2021 4 z 5

Důstojná tečka za povedenou sérií. Nechybí zvraty, překvapení a emoce. Spoiler - uměla bych si na konci knihy ještě představit epilog o tom, jak opravdu proběhl návrat na Zemi, reakci veřejnosti na adamity atd.. autor holt nechal prostor čtenářově fantazii...

Tamten
01.10.2021 4 z 5

Rozhodně nejlepší z celé trilogie. Příběh už netvoří debilní soutěž ani žádná jiná teen vymyšlenost, ale solidní boj dvou stran. A velké plus za to, že ne každý "klaďas" to přežije.

Kaduri
04.09.2021 4 z 5

Tak toto bolo veľmi dôstojné zakončenie série.
Priznávam, že zo začiatku som mala trošku problém sa do knižky "začítať". Ale postupne sa príbeh pekne rozvinul. Vnútorný prerod hlavných hrdinov, v porovnaní s prvým dielom, bol úžasný.
Súbežný pohľad viacerých postáv priniesol knižke správny náboj a "veľká bitka" na záver mala hlavu a pätu.
Kto rád číta knižky z tohto žánru, neváhajte, a smelo do toho:)

jennefer
20.08.2021 4 z 5

Celá série si drží laťku nastavenou prvním dílem. Jsem ráda, že jsem v každé z knih našla další a další překvapení, nenašla jsem tam vysvětlující pasáže (opáčka) pro ty, co nečetli předchozí díl, akce spousty, přátelství se upevňují a vy chcete, aby se všichni v pořádku vrátili zase domů. Série jako celek 5*, jednotlivé knihy po 4-4,5*.

Laf
12.08.2021 5 z 5

Byla to pecka. Akce a napětí od začátku do konce. Vždy, když už to vypadalo nadějně, přišel další zvrat. Nebylo lehké se odtrhnout. Kniha utíkala díky tomu velmi rychle. Celá série se opravdu povedla. Doporučuji :)

Petkona
09.07.2021 4 z 5

Tohle bylo skvělé zakončení série, myslím, že to autor vymyslel moc dobře, až mi bylo hrozně líto se rozloučit s tolika skvělými postavami. Děj opět hezky plynul, i když ne tak jako první díl, ale pořád to bylo čtivé a mě se to moc líbilo. Určitě je to taková trošku oddechovější sci-fi, ale to nic nemění na tom, že to je skvělé a že byste si to rozhodně měli přečíst. A těším se na autorovy další knihy.

Akléda_
16.06.2021 3 z 5

Nyxia povstává bylo rozhodně důstojné zakončení celé série. Bavily mě zvraty, děje se tam toho tuna a moc se mi líbila i romantická linka, která nebyla na sílu a krásně pomalu se vyvíjela. Zároveň se mi líbilo jak se stále víc a víc dozvídáme o Babylonu a jak nás postavy vždy dokáží něčím překvapit. Bohužel jsem se nedokázala celou dobu do příběhu vžít a až na posledních pár stránkách mi bylo líto, že to celé končí.

alenkacermi
24.05.2021 5 z 5

Jsem spokojená. Trilogie se mi líbila. Je to velice čtivé, napínavé. Možná mi trochu nesedí, vzhledem k tomu, co všechno zvládli, že jsou to pořád "náctileté děti ", ale ok.

Erlif
20.05.2021 4 z 5

Zakončení trilogie, malinko pokulhává. Řekla bych, že tady bylo více slabších míst, přesto je to opravdu skvěle napsané a kniha se četla téměř sama. Objevuje se tu pak najednou moc lidí, všichni proti všem. Osud je jasně daný a nikdo ho nezmění. Teď jen dostat se z planety pryč. Člověk, který chce přežít je schopný udělat cokoliv.
A ten kouř/mlha nebo jak tomu říkali, ta byla naprosto úžasná, úplně vidím, jak by to zfilmovali a byla to pecka :)
Docela by mě zajímalo pokračování po konci této knihy... alespoň v Epilogu mohl nějaký náznak být :)

rm
09.05.2021 5 z 5

Za mě výborný. Třetí díl má také několik silných míst. A ano, je pravda, co zaznělo v několika komentářích, na to, že je to literatura pro mládež, teče tam dost krve. Už jsem se s tím potkal ve více knihách pro mládež - asi tou dobou... Když si uvědomím, na co se dívají... Jsou otrlejší než starší generace.
A jinak, co chcete, je to označené jako "válečné sci-fi", tak co byste tam jako jiného chtěli najít?

lenka2557
30.04.2021 5 z 5

To byla jízda, panečku. Nemám slov, autorovi tleskám. Paráda.

Crozz
28.04.2021 4 z 5

Perfektní, trilogie mě bavila, podobný trochu Avataru.

Luigi1
22.04.2021 5 z 5

Opět velice spokojen.Velmi čtivé a poutavé.

DreamerX9
18.04.2021 2 z 5

Říkám si o čem to vlastně celé bylo? Po druhém díle jsem čekala zvrat takové to když se prokousáváte dějem do finále to se bohužel nestalo až teda na ten závěr to za moc nestálo. Oceňuji autorovu kreativitu a humor ale tím končím.

mysterygirl
07.04.2021 3 z 5

Za me nejhorší dil, vubec me nebavil. Samy boje, az jsem se v tom nakonec ztracela.
Tri hvezdy jen kvuli tomu konci

Tritvaetna
27.03.2021 4 z 5

Lepší než dvojka, ale jedničku jsem si užívala víc. Spousta věcí mi přišla skoro přebytečná - hlavně scény kolem ostatních genesis, které tam byly jenom - proč vlastně. Taky pořád nemohu ocenit autorovu zálibu v zabíjení, místy mi přišlo, že to trochu přehání. Jinak byl konec uspokojivý, ne příliš nečekaný, ale nemám výhrady. Číst se to dalo, žádné logické chyby se nekonaly, samotná myšlenka nyxie byla možná trochhu nedotažená a občas působila dojmem, že je tam jenom jako záminka jak vysvětlit všechny nemožné věci. A nebo to byla taková Imago elektřina. Ale žádná chyba nebyla tak výrazná, aby nějak zásadně pokazila dojem. Takže 4*

válečné sci-fi

2019  83%Nyxia