Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 887 887

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Christo
17.11.2019 5 z 5

Rychle přečteno... a s chutí si dát hned další díl...a to už o něčem vypovídá...a ani není důležité proč...

Peetz1980
10.11.2019 5 z 5

Tak tato knizka mne tak pohltila ze jsem ji precetl za den. Skoda. Uz se tesim na dalsi dil...

Skaldinho
09.11.2019 4 z 5

Velice zajímavý scifi thriller. Trochu jsem se bál žánru young adult, ale bezdůvodně. Prakticky to není poznat a čtenář se může soustředit na příběh plný intrik a tajemství. I když se děj odehrává celou dobu na jedné vesmírné lodi, rozhodně se nebudete nudit.

TerkaM
06.11.2019 4 z 5

Bylo to hezké, čtivé, bavilo mě to. Nicméně tak sto stran před koncem jsem se sekla a nemohla pokračovat dál, protože mi připadalo, že se tam pořádně nic neděje a děj se stále točí dokola. Každopádně knihu jsem dočetla a dost pravděpodobně se pustím do dalšího dílu - ale nejdříve až bude venku i třetí, nějak na to nespěchám.

biairicia
01.11.2019 4 z 5

Super oddechovka. Děj odsýpá a člověk se i zasměje. Zaroveň je i šokován, vytočen a je mu do breku. Kniha nemá hluchá místa. Rozhodně bych nezatracovala jako čtení pro děcka. Četbu jsem si užila a vrhám se na další díl.

lubik734
01.11.2019 5 z 5

Pěkně se čte, toto téma se mi velice líbí, už se těším na další díl.

willovw
28.10.2019 5 z 5

Lepší, než jsem čekala :)

KnihoMorka
28.10.2019 5 z 5

prahnu po další

Terka18
17.10.2019 4 z 5

Na knížku jsem byla zvědavá, čekala jsem trošku víc. Nemůžu říct, že by mě kniha úplně pohltila a nemohla se odtrhnout. Od druhé poloviny, to začalo být zajímavější a když knihu dočtete chcete další díl, protože chcete vědět víc. Zajímavý námět, jen jsem čekala kapánek víc.

chriss074
16.10.2019 3 z 5

Ackoli sci-fi neni uplne muj zanr ke cteni, kniha Nyxia mne na prvni pohled natolik zaujala, ze jsem si ji z toho knihkupectvi zkratka musela odnest. A opravdu nelituji!
Zajimave tema, trochu jako Hunger Games ve vesmiru... Dej ma rychly spad a je plny neocekavanych zvratu. Po prectemi prvniho dilu jsem odpocitavala dny do vydani Nyxia Nespoutana!

Belisima
13.10.2019 3 z 5

Nejsem vubec soutezivy typ. Proto ta dravost na vyhru byla pro me nepochopitelna. Ale chapu, ze nekoho, kdo rad hraje a vyhrava, tato kniha oslovi. Nebyl to tedy pribeh pro mne. Ale docetla jsem s chuti, tak ctive to bylo napsane a preklad knihy byl taky dobry. Druhy dil prectu urcite. Uz by mohlo dojit k popisu Edenu a ten me zajima.

antiope
10.10.2019 3 z 5

Zajímavý příběh. Lehká četba, možná proto je zařazena kniha pro dospívající ;-) Styl autora mi moc nesedl, přesto mě zajímá jak to bude pokračovat.

LilianaFalcon
09.10.2019 4 z 5

Sice už jsem tohohle žánru přesycená, ale autor píše opravdu poutavě a bylo tam pár hezkých zvratů.
Takové sci-fi Hunger Games, které napsal chlap :D

Nika431
03.10.2019 4 z 5

Sci-fi a vesmír není vyloženě moje parketa, ale kniha mě zaujala jak obal tak i děj, trošku mi to připomínalo knižní sérii Hunger games.

Sarah11
25.09.2019 3 z 5

Po přirovnávání k Hunger Games a po tom, co na mě tahle knížka vyskakovala naprosto všude, jsem čekala víc. O hodně víc. Nápad není špatný, i když už jsme samozřejmě knih s podobným námětem všichni četli spoustu, ale zpracování pokulhává. Styl psaní je takový jalový, hodně jednoduchý a ač mi je tohle často sympatičtější než knihy plné zdlouhavých popisů a nesmyslných metafor, tady mi to zkrátka nějak nesedlo. A hlavně na to, že to má být, jak udává obálka, "nadupaný thriller", mi přijde, že minimálně sto stran se v podstatě nic zásadního neděje. Také jsem tak trochu očekávala, že aspoň v části knihy už se podíváme na samotnou planetu, bohužel celých téměř čtyři sta stran se věnuje pouze výcviku na vesmírné lodi, potažmo později na vesmírné stanici.
Největším problémem jsou ale postavy. Hlavní hrdina je nemastný neslaný, nemá žádné specifické rysy, to samé i jeho protivníci/společníci. Postavy jsou odlišeny pouze tím, že pocházejí z různých koutů světa a mají jinou barvu kůže, což je sice skvělé, ale nestačí to. Protože je tam postav poměrně hodně, ale žádná nemá dostatečně vystavěný charakter, je můžete snadno zaměnit a tím pádem vám až tak moc nezáleží na tom, co se s nimi stane, což je samozřejmě problém, pokud od knihy očekáváte, že vás vtáhne a vyvolá vás nějaké emoce. Jediný, koho jsem si celkem oblíbila a kdo byl dle mého názoru trošku plastičtější, byl Bilál.
Jak už jsem zmiňovala výše, kniha má na můj vkus dost pomalý rozjezd, ale když se prokousáte přes prvních sto až sto padesát stran, získáte naději, že by to snad mohlo začít konečně pořádně šlapat. Dokonce si začínáte říkat, že to zas tak špatné zase není, že je to vlastně docela fajn oddechová četba, nicméně na konci dostanete studenou sprchu v podobě "romance", která mi byla záhadou a přišla mi jen jako další pomyslné odškrtnuté políčko na seznamu "co všechno musí obsahovat YA". Naprosto zbytečné, umělé a nepochopitelné.
Abych jen nehanila, musím pochválit alespoň zpracování samotné knihy, protože je provedená velmi hezky, má pevnou vazbu, hezký přebal, pod ním obálku ve stejném provedení a všitou záložku. Co se týče obsahu, pár překlepů by se našlo, což většinou přejdu bez povšimnutí, ale skloňování slova "konzole" mi drásalo oči. To samozřejmě ale není chyba autora.
Na závěr řeknu už jen to, že o thriller se rozhodně nejedná (a o nadupaný už vůbec ne) a přirovnání jako "Hunger Games ve vesmíru" a podobně jsou extrémně nadnesená. Uvidíme, co přinese druhý díl.

BlankaHill
18.09.2019 4 z 5

Vau, druhá část knížky byla teda jizda. Nemohla jsem se odtrhnout, prostě jsem musela číst dál a dál a vše ostatní muselo jít stranou. Do té doby jsem si říkala, jo je to celkem fajn, potom na malou chvilku i "Bože, už ne popisování těžby..." Potom to ale nabralo poradny spád a byly vau efekty a já se těším na další díl. Naštěstí už nemusím čekat dlouho:)

Black54
17.09.2019 5 z 5

Knihy jsem se velmi bál neboť všude na mě křičelo Jank Adult. Zbytečtě. Kniha se mi opravdu líbila. První čisté sci-fi v knižním podání. Úplně jsem si to užil. Kniha má pár kostlivců, ale jako celek je to famózní dílo. Velmi čtivé a propracované podání. Všem vřele doporučuji.

julythreemosen
16.09.2019 4 z 5

Po dlouhém vyhýbání se této knížce (protože jsem si říkala, že nemá doma smysl mít vše, ehm...) jsem nakonec neměla žádná očekávání, a to byl asi ten nejlepší přístup, protože jsem byla velmi mile překvapena... Zaprvé, po velmi dlouhé době jsem četla knihu z pohledu mužské postavy a byla to velmi příjemná změna... Také je příběh napsaný velmi čtivě, stránky mizí pod rukama, kniha neměla téměř žádné, nebo žádné hluché místo. Pořád se něco děje a je to zajímavé! Jediné výtky, které snad mám, na můj vkus už byla kniha psána až moc jednoduchým jazykem, to ale není problém knihy, ale můj - zkrátka je určena pro mnohem mladší čtenáře, a to se u sci-fi zas až tak nevidí... Také mi někdy děj nepřišel logický, u některých scén jsem třeba nepochopila, co se zrovna stalo, bylo to popsáno například o 2 stránky později nebo vůbec a mě to trochu rušilo, opět to může být jen můj problém. Jinak knihu moc doporučuji! O jednu hvězdičku je míň také proto, že má skvěle našlápnuto na druhý díl, takže si nechávám rezervy! Super!

Olaf74
10.09.2019 5 z 5

Je to asi pět minut co jsem Nyxii dočetl. Posledních osmdesát stránek jsem četl jedním dechem. Manželka mi tvrdila, že se mi to nebude líbit. Zítra ji musím říct, že se strašně spletla. Strašně se tesim na druhý díl.

Retene
03.09.2019 4 z 5

Zezačátku jsem si musel zvykat na styl psaní, které mi bylo proti srsti. Jednoduché věty, krátké popisy scény - spíše úderné než děj rozvíjející. Přičítal jsem to hlavnímu hrdinovi, což se pak spíše ukázalo jako styl psaní autora. Nicméně mi postupem času tento styl vyhovoval a děj mi přišel poutavý i přesto, že to bylo do jisté míry podobné filmu Enderova hra a stopově i filmům Labyrint, Avatar a Hunger Games.