Nyxia

Nyxia https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397452/bmid_nyxia-H1Z-397452.jpg 4 887 887

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , King Cool

Nyxia , 2017

Ajrad1981
17.04.2019 3 z 5

Ke knize jsem se dostala tak, že jsem ji vyhrála, jinak by mě ani nenapadlo ji číst, anotace mě nijak extra nezaujala. Ve finále to nebylo špatné (i když ta lovestory by se snad dala i vynechat), jen po přečtení poslední stránky jsem měla pocit, jako kdyby se uprostřed filmu vypnula televize. Prostě neskončený příběh. Samozřejmě, má to pokračování a takovýto konec - nekonec je dost dobrý způsob, jak si zajistit, že si někdo koupí druhý díl. ;-)
Po přečtení mi zůstává spousta otázek (Dostane se B. na Eden? A co se stane s těmi, kteří sítem neprojdou? Kam až zajde I. a její touha se pomstít? Jak to vůbec na Edenu bude probíhat? A o co vlastně přesně jde Babylonu?). Počítám, že alespoň na některé z nich odpoví druhý díl, jen nejsem přesvědčená, že jsem až tak moc zvědavá, abych si ho kupovala.

VendelinkaC
12.04.2019 5 z 5

Líbí se mi námět, kniha se čte sama, jen mi štve, že to, na co člověk celou dobu čeká (tj.až přistanou na planetě) se vlastně nestane, ale jasně...nutně potřebuju další díl :)

Zumina
10.04.2019 5 z 5

Výborná kniha, která je napínavá a čte se sama. Už se těším na pokračování.

DiLay
09.04.2019 5 z 5

Naprosto fantastická kniha. Neustále jsem doufala a držela palce hlavnímu hrdinovi. Četlo se to parádně. Už se moc těším na druhý díl.

Mishell14
08.04.2019 5 z 5

Přiznám se, že tento žánr knih nemusím. Proto jsem se této knihy obávala, ale obavy byly naprosto zbytečné. Kniha se četla sama, naprosto vtáhla do děje. Nemohu se dočkat podzimu, kdy vyjde druhý díl.

Nelly
08.04.2019 3 z 5

Za mne tedy zklamání. Prvních 200 (!) stran nuda a klišé. Sci-fi? Snad jen tím, že se děj odehrává na kosmické lodi, ale jinak se to klidně mohlo odehrávat na Zemi (a autor by si tím možná ušetřil některé nedostatky z fyziky). Ze začátku mne iritoval hlavní hrdina (stále je zdůrazňována jeho barva a původ a vlastně i ostatní postavy nejsou více prokresleny, jen je zdůrazňována jejich etnicita). Mrzí mne to, ale jediné, co mne na knize zaujalo, byla nyxia. Doufám a věřím, že autor se v dalším díle polepší a nezazdí nápad s nyxií a zajímavou planetou a také, že rozvine literární jazyk. Toto byl styl psaní pro desetileté čtenáře.

denisa4368
04.04.2019 5 z 5

Velmi dobré. Hodně mi to připomínalo Enderovu hru. Hlavního hrdinu jsem si velmi oblíbila. Těším se na druhý díl.

Knihomolka10942
30.03.2019 5 z 5

Skvělá knížka, opravdu jak se píše na obalu knihy: "Od prvního řádku vás pohltí a už nepustí!"

Trosman
29.03.2019 4 z 5

Pěkně čtivě napsáno. Vzhledem ke konci se těším na další díl. Jak už tu psali ostatní, není to sice nic nového, ale rozhodně se dá číst tato knížka pěkně. K plným 5* mi ale něco chybělo, asi víc propracovaný děj. Ale věřím, že druhý díl už bude plný děje a toto byl vlastně jen takový prolog.

Arwen777
26.03.2019 3 z 5

Uznávám, že je kniha velice čtivá, cílená na mladého čtenáře, ale co do myšlenky, je to naprostý průměr. Soutěžení skupiny mladých lidí z chudých poměrů, přičemž kromě vytouženého vstupu na obyvatelnou planetu Eden mohou získat velkou sumu peněz a obrovské výhody pro svou rodinu. Nic originálního, to už tu bylo. Tentokrát je děj zasazený na palubu vesmírné lodi, a to asi stačí k nálepce sci-fi. Ale kromě místa a záhadné látky Nyxie tento první díl ze sci-fi nemůže nabídnout nic jiného. Snad bude příští díl na planetě Eden zajímavější. Přečtu si ho, budu doufat, že v něm bude originální svět a hlubší myšlenka než vynucená rivalita skupiny lidí. A snad také méně překlepů a gramatických chyb.

terezamarsik
26.03.2019 5 z 5

Skvělé nové sci-fi. Originální, chytlavý příběh, rozhodně je zde spousta nečekaných zvratů, které mě až nutí jít k dalšímu dílu. Další díl jsem četla a nemohu se dočkat závěru této série. Sci-fi čtu opravdu výjimečně a když už ano, tak není lehké mě uspokojit. Tato kniha rozhodně předčila má očekávání, sama jsem nečekala, že nakonec budu dychtivě čekat na poslední díl trilogie.

LivN
24.03.2019 5 z 5

Je to nejlepší knížka co jsem kdy četla!!! Jsem ráda, že ji mám koupenou a můžu se k ní kdykoliv vrátit a znovu být na palubě Genesis 11 a plnit nespočet úkolů a probojovat se tabulkou s body na planetu Eden! Doufám, že se kniha za pár let zfilmuje. Nevím co víc bych napsala všechno už bylo řečeno snad jen to, že už se taky těším na září až vyjde další díl...

KnihomolkaKatka
24.03.2019 4 z 5

Děj rozhodně vtáhne, autorův styl psaní je čtivý. První část knihy bych hodnotila spíše 3* (některé pasáže 3,5*). Druhá část byla lepší, dynamičtější. Myslím si, že další díl bude mít co nabídnout. První díl této vesmírné série získává 4 hvězdičky, poněvadž díky konci věřím, že druhý díl bude mnohem lepší.

veruptackova
23.03.2019 5 z 5

Čtivé od začátku do konce. Plné zvratů, které opravdu překvapí. Skvělé postavy, které nejsou jen černé nebo bílé. Rozhodně budete chtít další díl. Doporučuji.

ydnac
18.03.2019 4 z 5

Tak zas další fantasy:-), četlo se velmi dobře, ale celkově se zatím nic moc neudálo. Snad se další díl víc rozjede. Určitě si na něj počkám:-)Někdo myslím někde psal, že mu to připomíná Hunger Games, ale ty by to určitě nepřekonalo. Je to prostě zas jiný příběh. Soutěžení posádky není zdaleka tak drsné a s tím, že vstoupí na jinou planetu se dá dobře pracovat, v ději může být cokoli, těším se:-)

Eiram01
17.03.2019 5 z 5

Strhující - to sou ta správná slova pro tuto knihu. Už se těším na pokračování. Celkem mne zaujala planeta Eden. Sem zvědavá jak se bude děj posouvat, a co hrdinové, kdo z nich zůstane...

a.k
17.03.2019 5 z 5

Vůbec nechci rozebírat, čemu se kniha podobá nebo nepodobá. To už zde v komentářích řešili jiní. Já musím pouze konstatovat, že to je skvěle napsaný příběh, rychlý, akční, plný zvratů a čte se to samo.
Výborné vesmírné dobrodružství, které mohu jen doporučit.

CJakub
16.03.2019 5 z 5

Docela jsem byl šokovanej z toho, že zrovna ti, kteří si získali moje sympatie umřeli nebo neprošli. A ono mě to tak emocionálně zasáhlo, že jsem chvíli uvažoval nad tím, že knihu pohřbím i se svoji oblíbenou postavou a skoncuju s tím, ale ne... chci pokračovat Edenem a stále budu doufat, že to celé byla nějaká nahraná zástěrka a nekterý z mých oblíbených postav se znovu objeví. A i kdybych se díky své naivitě mýlil. Tak tento pohlcující příbeh je tak nadupanej zvratama, že chci znát pokračování

BarkaS
16.03.2019 4 z 5

Jak tady už mnoho lidí psalo, je to mišmaš všeho možného: Hunger Games, Labyrintu, Divergence, Enderovy hry apod. Ale zase to pěkně odsýpá, drobně překvapí. Tak uvidíme, co bude dál. Za mě dobrý +.

polaris
11.03.2019 5 z 5

Musím říci, že kniha opravdu byla smíchanina vesmírného Hunger games a Labyrintu. Ale i tak, to bylo naprosto boží.
Celý příběh je vyprávět z pohledu Emmeta. Jakožto hlavní postava mi velice seděl, byl pro mě jiný hlavní hrdina, než jaký bývá klasicky v těchto knihách a i proto jsem si ho tak zamilovala.
Děj není rozdělen na kapitoly, ale na dny strávené na lodi. A je sakra plný akce a zvratů. V knize nebyla chvíle, kdybych se nudila, protože když se vyřeší jeden zvrat, přijde ještě další a složitější. Takže o akci a napětí je dobře postaráno.
Co se týče postav, tak mi dlouho trvalo si je všechny zapamatovat, i když jich bylo pouze deset. Ale všechny mi seděli a nestalo se, že by mi postava přímo vadila.
Když se kniha dostávala ke konci přišel další zvrat, který absolutně změnil jejich hru a zamotal tak děj ještě více. A i když to pro všechny hrdiny bylo těžké, pro mě bylo těžké zas knihu odložit i z důvodu té nádherné obálky. ????
Tímto se dostávám ke konci. Autorův styl psaní mi opravdu vyhovoval. Děj je hezky zamotaný, ale ne tak, aby se v tom zamotal sám čtenář. Jsem opravdu zvědavá na další díl, který má vyjít letos na podzim. Scott Reintgen odvedl opravdu bombovou práci.