Nyxia

Nyxia
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441158/bmid_nyxia-NtD-441158.jpg 4 890 890

Nyxia série

Nejmocnější zbraň. Nejvyšší cena. Vítěz bere vše. Nyxia – nejcennější látka ve vesmíru dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale při pokusu o její získání můžete ztratit víc než jen čas. Troufnete si kvůli ní i zemřít? Život Emmetta Atwatera rozhodně není procházka růžovou zahradou. Jeho matka bojuje s rakovinou, otec neustále pracuje, aby uživil rodinu. Jednoho dne se naskytne příležitost, jak rodinu navždy zabezpečit. Příležitost, která ho možná bude stát život. Přesto Emmet neváhá a přihlásí se do projektu Genesis 11, kde s dalšími chlapci a děvčaty z celého světa trénuje pro vesmírnou misi. Pouze osm z nich bude vybráno pro cestu na planetu Eden, kde se nachází vzácná látka Nyxia, a získá bohatství a slávu. Jenomže cesta za vítězstvím je může stát život. Emmett se bude muset postavit tváří v tvář konečnému rozhodnutí: vyhrát za každou cenu, nebo najít způsob, jak bojovat a zůstat dobrým člověkem. Nyxia v sobě kombinuje vše, co můžete chtít od správného sci-fi: - statečného hlavního hrdinu - vesmírné lodě - mimozemské civilizace - tajemnou hmotu - boj na život a na smrt První díl vesmírné trilogie Nyxia vás vtáhne do svého nepředvídatelného příběhu s akčními scénami a rozmanitými postavami, které si zamilujete. Rozhodně by neměla uniknout pozornosti fanouškům knih jako Hunger Games, Labyrint: Útěk či Enderova hra.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

Nyxia , 2017

Ticiana
17.07.2020 5 z 5

Tohle se mi vazne libilo. Hodne akcni a vubec jsem se nenudila. Jsem zvedava, co je za tim vsim. Je to jako Hunger games a taky mi to pripomina Avatara a prece trochu jine. Doufam, ze i ostatni dva dily budou takhle povedene. Ja jsem se nemohla odtrhnout a navic stranky ubihali jak zbesile. Je to muj salek kavy.

Macheta
15.07.2020 2 z 5

Knihu jsem dostal jako dárek a to je vždycky obtížné kriticky hodnotit. Nicméně jako pedagog bych neměl nikomu bezhlavě nadržovat, že ano:) Kniha napínavá bezesporu je, jsou tam zajímavé bojové pasáže, napětí z očekávání, jak že to bude na té planetě vlastně fungovat a vypadat. Jenže ono to nepřijde. Po bezmála čtyřista stranách zjistit, že se tam prostě nepodívám, že jsem celou dobu fakt četl jen o cestě lodí s neustále se opakujícími tréninky a boji pro mě bylo velkým zklamáním. Nevím nevím, jestli se někdy pustím do pokračování, kde bych se dozvěděl to, co mě zajímalo v prvním dílu. Je to zbytečně natahovaný, podobně jako zfilmovaná trojdílná sága Hobita, která je sice fajn, ale jeden snímek by stačil. Musím bohužel konstatovat, že Nyxii nedoporučuji.

TerkaJK
12.07.2020 4 z 5

Napínavý a poutavý příběh. Zajímavý náhled na moc lidí, kteří díky moci a možnostem Nixie můžou všechno...
Nucená soutěživost mladých lidí, kteří jakoby dospějí během cesty.
Cesty, kdy se museli poprat s nečekanými situacemi a nebezpečnými zkouškami.
Jsem zvědavá na další pokračování... :-)

FejKýý
09.07.2020 4 z 5

Kniha je za mě spíše pro mladší.
Akce v knize nějaká byla ale moc ji tedy nebylo. A ty soutěže tam pořád dokola? Je super si o tom přečíst ale pořád dokola a pořád až moc detailně rozepsané? Za mě ne, knihu mám půjčenou od kamaráda, jinak bych si jí po dočtení už ani nechtěla koupit. Dám určitě šanci ale i druhému dílu.. protože tu mám půjčenou též. :D Jedna věc mě v knize dost zasáhla a konec taky překvapil..

Marbla2004
04.07.2020 5 z 5

První sci-fi, co jsem kdy četla a zasloužených 5*. Kapitoly rychle ubíhaly a hodně se mi líbily "technologické vymoženosti". Kniha splnila má očekávání a rozhodně si přečtu další díl.

Guzmicz
03.07.2020 3 z 5

Nesouhlasím s paní Marií Lu, která tvrdí, že od prvního řádku vás pohltí a nepustí. První kapitoly byly tak fádní, že jsem někdy i týden nechal knihu ležet ladem. Později nabere děj trochu zajímavější spád. Toto scifi není nijak originální, ale neurazí. Bohužel mě autor nepřesvědčil, koupit si další díly a dozvědět se, jak to skončí.

V příběhu této knihy jsou silné prvky Avatara, Enderovy hry, Ready player one a Hunger games.

Borufka_9
29.06.2020 5 z 5

Tohle je jízda. Kniha plná akce, rakce, pocitů... Moc se mi to líbí, i jazyk vyprávění. Občas mě rušila výsledková tabule, místo všech těch čísel se to dalo napsat jinak, ale - to je čistě můj problém a celkový dojem ze skvělého čtení to nekazí.

Peťkaaa
15.06.2020 5 z 5

Ač se jedná o úvod do celé trilogie, je kniha od začátku do konce protkána akcí a ve spoustě případech by se napětí dalo krájet. Příběh je velice propracovaný a svou atmosférou hodně připomíná populární sérii Hunger games. Kniha je neskutečně čtivá, námět originální a troufám si říct, že se jedná o jedno z nejlepších sci-fi, které jsem za poslední dobu četla.

Co se týče postav, oceňuji jejich různorodost. Na můj vkus se však ne všem dostalo takového prostoru, jaký by si zasloužili a tak se občas stalo, že když se objevilo jméno, nebyla jsem schopná ho ihned přiřadit k postavě. Ve výsledku mi to ale nijak zvlášť nevadilo, protože jsem byla pohlcená příběhem. Nechybělo ani několik zvratů a následné ukončení cliffhangerem, díky kterému mám radost z toho, že se ke mě tahle série dostala až ve chvíli, kdy už jsou vydány všechny tři díly.

zahradnice18
13.06.2020 4 z 5

Ze začátku pro mě byli hrdinové příliš mladí. Pak se děj rozjel a četlo se to hezky. Co mi vadilo, ale je to teď dosti časté, je neukončenost děje.

kramlinka88
22.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Úplně jsem se zamilovala a moc se těším až dočtu pokračování :-)

seabook04
17.05.2020 3 z 5

Čtivá, akční, skvěle promyšlená, originální, plná zvratů, ALE...

Nyxia je přesně ta "dokonalá" kniha.
Autor má neskutečně čtivý styl psaní. Stránky vám mizí pod rukami ani nevíte jak. Zvraty i akce mají výborné načasování a jsou brilantně promyšleny. Zároveň se potkáváte s naprosto originálním příběhem.
Víceméně ji nemůžete nic konkrétního vytknout. Až na jednu věc.

Po celou dobu čtení mě autor nepřipoutal.
Ke knize jsem si nevytvořila žádné pouto, které by mě hnalo k hltání stránek, abych se dozvěděla, co se s mými milovanými postavami stane. To obstaral autorův styl psaní.
Nevzniklo žádné pouto, díky kterému by mě zvraty zasáhly a já seděla s otevřenou pusou a s bolavým srdcem. Četla jsem dále jakoby se nic nestalo.

Neskutečně mě to mrzí a doufám, že u druhého dílu nastane opak.
HODNOCENÍ: 3/5*

blackoutzuzi
13.05.2020 4 z 5

Nyxia je za mě lehce nadprůměrná sci-fi, která dle mého názoru osloví především mladší publikum :)

Tereza035
12.05.2020 4 z 5

Knížku jsem se rozhodla přečíst, protože jsou na ní hodně pozitivní recenze a doporučení. Rozhodovala jsem se mezi hodnocením 3,5 nebo 4 hvězdičky, no a nakonec jsem se přiklonila k vyššímu hodnocení. Kniha mě bavila, ale někdy i nudila. Je to možná tím, že žánr sci-fi vůbec nečtu a extra mě neláká. Knížka byla čtivá a byl to opravdu originální námět, super svět i postavy. Když to bylo napínavé, nebo tam byl zvrat, tak mě to bavilo moc. Každopádně mám v plánu přečíst si i další díl a třeba mě nadchne více. Jinak knihu doporučuji.

Pitbullka
08.05.2020 4 z 5

Ačkoliv nejsem velký fanoušek sci-fi, Nyxia byla skvělá. Dej hodně rychle ubíhal a postavy byly hezký vykresleny, takže i když bylo postav celkem dost, dobře jsem se orientovala. Jediné, co bych knize vytkla je to, že trénink adeptů na Eden zabíral na můj kus moc prostoru a některé věci se tam opakovaly. Další díly si rozhodně přečtu.

EricNor
30.04.2020 4 z 5

Nemuzu si stěžovat. Pres jednoduche charaktery a casto monotonni dej me knizka bavila a cetla se skoro sama. Podle reklamnich sloganu jsem si puvodne myslel, ze budu cist trochu vaznejsi a temnejsi scifi, ale ve skutecnosti se jedna o Hunger games, Enders game a Big brothera v jednom. Psano lehkym perem a tak jsem docetl behem tri veceru. Konec je sice otevreny, ale pro me dostatecne uzavreny a dalsi dil si prectu, jen jestli na nej nahodou narazim.

Rodaw
28.04.2020 4 z 5

NYXIA
Hodnocení Knihánkova: 3,5 ⭐
Neuvěřitelně čtivá záležitost hned od začátku, což jsem opravdu ocenila, Nyxia mě rychle vtáhla do děje a čtení mě bavilo. Moc se mi líbí ten námět i představa planety, která je (krom nyxie:)) plná domorodců adamitů, kteří na své planetě "vetřelce" - tedy naše hrdiny;) - asi nebudou chtít... Můžu upřímně říct, že na další díly se opravdu těším, protože očekávám (a doufám:)), že v nich se to všechno pořádně rozjede a přijde boj o život, uvidíme, ale myslím si, že by to mohlo klapnout, v tomto směru má tato série skvěle vykročeno. Ovšem tento, první díl, byl "jen" o tréninku. Na jednu stranu - proč ne, oddechovka... ale téměř 400 stran jen trénování a i když to v příběhu hraje důležitou roli, vnímám tento první díl spíše jako (vcelku pomalý - když přihlédnu k počtu stran) rozjezd. Konec je VELICE otevřený, do druhého dílu se tedy plánuji pustit co nejdříve. Někteří hrdinové mi splývali (což je škoda), postavu Bilála jsem si oblíbila snad víc, než hlavního hrdinu:). Některé zvraty mě velice příjemně překvapily, ale i tak: kniha se mi líbila, je hodně čtivá, ale je potřeba k ní přistupovat "jen" k jako rozjezdu - trénink a příprava hlavních hrdinů. Nic víc. Od dalších dílů mám poměrně vysoká očekávání :).
Více na mém YouTube :-).

Yoh
10.04.2020 3 z 5

Největším kladem knížky pro mě byla její ohromná čtivost a akčnost. Přečetl jsem to během chvilky a knihu nemohl odložit. Horší už to bylo s logikou, autor o svém světě skoro nic nevysvětlí, což je u scifi trochu škoda. Hlavní postava Emmett se chová uvěřitelně, jen mi přišel možná až moc průměrnej a nezajímavej. V knize není moc kladných postav, což může být celkem příjemný osvěžení. I když příběh nemá žádnou velkou hloubku, jako akční a zábavný čtení rozhodně obstojí.

Adél784
08.04.2020 3 z 5

Knihu jsem asi na straně 124 odložila a začala číst jiné knihy, po dvou týdnech jsem se k ní vrátila a začala mě bavit více než předtím - hodně zvratů. Hodně jsem si oblíbila Emmeta:))). Konec je celkem otevřený a určitě si přečtu další díly - jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat.
3,5/5
PS: ty obálky všech třech dílů jsou naprosto nádherné !!!:)

dontbullshitme
07.04.2020 4 z 5

Hunger Games jsem nečetla (je to v plánu), a tak jsem naštěstí tyto dvě díla nemohla srovnávat a čtení si užila, mně se to líbilo, jasně, nic není dokonalé, v každé knize vidím, že by se jisté okamžiky daly udělat jinak, ale tady nejde o mou fantazii, že? Jde o fantazii daného spisovatele a já se po ní jen vezla a nebyla to špatná jízda. :)

Ira13
06.04.2020 5 z 5

Nejsem zrovna příznivcem sci.fi, a Nyxii jsem koupila původně svému synovci. Po dobrých recenzích jsem do ní nakoukla a už mě nepustila. Kniha mě moc bavila i v mém věku a už se těším na další díly. Dovoluji si přirovnat k serii Cherub