Dívky z trajektu

Dívky z trajektu
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347609/bmid_divky-z-trajektu-x1h-347609.jpg 4 1003 1003

Novinářka Nora Sandová série

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů, a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden , 2015

Peťuška1993
11.06.2018 4 z 5

Kniha se dobře četla. Prožívala jsem to s hlavní hrdinkou a až do konce jsem byla napjatá. Za mě super!

konicekbily
06.06.2018 3 z 5

Kniha spíše než thriller je popisováním pracovních cest novinářky a vyplňování jejího pracovního deníku. Takto si thriller nepředstavuji!

Alex.rrr
04.06.2018 3 z 5

Nikdy nedávám na ozn. Bestseller. Od knihy jsem vlastně nic nečekala. Dostala se mi do ruky a rychle jsem se začetla. Děj odloženého nevyřešeného případu se mi moc líbil. Ztracené dívky, novinářka s reálným uvažováním a možnostmi. Do ¾ knihy to bylo naprosto ok, chtěla jsem vědět, co bude dál a příběh se zajímavě hýbal. V závěru, kdy je Nora uvězněná a jako každá uvězněná si zvrtne kotník, odbelhá se, podomácku vyrábí Molotovy, kickboxem srazí všechny nepřátele a podaří se jí skokem z okna utéct za hodně groteskních okolností mě závěr maličko zklamal. Kniha má hezký happyend. Na přečtení určitě ano, ale v knihovně bych ji mít nemusela.

Petra Ďat
29.05.2018 1 z 5

Pro mě se bohužel za lákavou obálkou slibující tajemství zmizení dvou dívek z trajektu na širém moři někde mezi Dánskem a Anglií skrývalo tak trochu zklamání.Příběh sám o sobě nebyl tak špatný, až na to že na každé druhé stránce jsme si mohly přečíst jak Nora zapnula počítač a osprchovala se.Některé detaily mi prostě přišli zbytečné.A milostný příběh Nory a Andrease trochu okatý,každopádně rozuzlení příběhu jsem nečekala ačkoliv jsem se vlastně nedozvěděla jak na to Nora přišla.

85098211
20.05.2018 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, protože mne zaujalo, že je napsána na motivy skutečných případů. Nicméně mé očekávání se tak úplně nenaplnilo. Ze začátku byl příběh rozvláčný, trpěl nedostatkem akce a napětí. Ale později už docela odsýpal. A závěr byl popsán tak napínavě, že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a při popisu některých scén se mi doslova dělalo špatně. Ale další autorčinu knihu už raději zkoušet nebudu...

ivousekk
15.05.2018 4 z 5

Výborný thriller. Napínavý tak akorát a romantická linka jako bonus. Jednu chvíli mě snad víc zajímalo, jak to dopadne mezi Norou a Andreasem, než kdo je vrah a zda ho dopadnou :) Za sebe můžu vřele doporučit.

Ajuszka
13.05.2018 2 z 5

Bavilo me asi poslednich 50 stran... Spis jsem to cetla,protoze jsem byla zvedava jak to dopadne mezi Norou a Andreasem. Za me nic moc..Po dalsi knize asi nesahnu..

shay
02.05.2018 4 z 5

Mě kniha mile překvapila. Ze začátku nic moc, ale od posledních sto stran jsem se nemohla odtrhnout. Konec byl dost překvapivý, takže za mě spokojenost.

Milly22
26.04.2018 3 z 5

Začnu tím, že rozměr knihy je nezvyklý. Špatně se mi i držela. Pokračovat budu asi tak, že od druhé kapitoly jsem tušila, jak to vlastně všechno bylo. No rozhodně žádný Bestseller netuším, jak tato kniha mohla takové ocenění získat.

marek7642
22.04.2018 odpad!

Šíleně nudná a nezáživná kniha. Velké zklamání.

SelenaDemi428
14.04.2018 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila a moc se mi líbila. Četla se skoro sama, nebyly tam žádné nepotřebné a zdlouhavé části a zakončení se mi také líbilo. Za mě velký palec nahoru.

kathla
03.04.2018 3 z 5

Kniha mne trochu zklamala, slibovala jsem si od ní víc a už se k ní nevrátím. Sice je čtivá, ale obsahuje pasáže, které byly tak "nechutné"... asi aby kniha prostě šokovala, ale na mne to účinkovalo přesně obráceně a byla jsem znechucená :-/

elisa194
27.03.2018 2 z 5

Musím souhlasit s komentáři níže. Ze začátku mě kniha bavila, ale pak jsem se začala nudit. Zbytečně zdlouhavé, příběh mě moc nezaujal.

hey123
24.03.2018 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá už od začátku. Hlavní postava si mě získala svojí dravostí a neústupností. Konec mě sice překvapil, ale byl na mě velmi rychlý a nedovysvětlený.

sabca
22.03.2018 4 z 5

Téma celkem zajímavé, rozuzlení nakonec nečekané. Posledních sto stránek jsem dočítala ve 3 hodiny ráno. Doporučuji

aydam
20.03.2018 4 z 5

Čtenář se může těšit na svižnější příběh, v němž napětí střídají vztahové peripetie hlavní hrdinky. Tyto pasáže mě osobně nebavily.
Reportérka Nora nebyla příliš psychologicky prokreslená, takže jsem si k ní vztah nenašel. Avšak nebyla nadčlověkem, chytřejším než celý Scotland Yard. Naštěstí se ona ani ostatní postavy nechovaly nelogicky.
Kvůli četnosti zmíněných jmen postav a názvů míst, může být orientace v textu lehce chaotická (pokud se nečte v kuse).
Měl jsem větší očekávání. Ke knize se nejspíš nevrátím.

Martasek5
16.03.2018 2 z 5

Uf! Jsem ráda že mám Noru za sebou! Prvních pár kapitol mě chytlo, ovšem potom psaní natahovaný. Konec jsem zase přečetla jedním dechem, avšak nemůžu říct že se mi to líbilo. Hodně přeceňované dílo, a titul světový bestseller bych na obálku rozhodně nedávala!

Abikk
13.03.2018 2 z 5

Musím přiznat, že mě mnohem víc zajímalo jak to dopadne mezi Norou a Andreasem :o) Příběh nebyl špatný, ale mne, jako milovnici thrillerů, moc nezaujal. Konec úplně špatný nebyl, ale za bestseller bych ho učitě neoznačila. Rozhodně už bych si ji nepřečtla znovu.

ctenarkaEva
11.03.2018 2 z 5

Zvláštní příběh, čekala jsem od něho víc (když je označený jako bestseller). Knihu jsem dočetla, ale nezaujala mě a rozhodně už se k ní vracet nebudu.

111moni
07.03.2018 5 z 5

Kniha velmi překvapila, neočekávala jsem, že bude tak skvěle napsaná, napínavý příběh, zápletka, která se kroutila jako had,aby vyústila v nečekané.Velmi zdařilý počin.Snad jen ten milostný příběh tam byl trochu navíc, zbytečný. A více psát nebudu, jen si to hezky přečtěte .