Nové časy

Nové časy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477880/bmid_nove-casy-LsV-477880.jpg 4 472 134

KAVIAREŇ S BOHATOU TRADÍCIOU - STATOČNÁ RODINA - ZAKÁZANÁ LÁSKA Wiesbaden 1945. Mladá Hilda nevie uveriť svojmu šťastiu. Vojna sa skončila a kaviareň U anjela zostala ako zázrakom neporušená. Napriek všetkým prekážkam chce, aby sa tento rodinný podnik znovu stal obľúbeným miestom stretávania významných osobností, ako to bolo v minulosti. Čoskoro sa však vyskytnú prvé konflikty. Keď do kaviarne príde krásna mladá žena a predstaví sa ako jej sesternica Luisa, vzbudí to u Hildy nedôveru. Kto je táto záhadná Luisa, ktorá sa do Wiesbadenu pretĺkla až z Východného Pruska? Narastajúca rivalita medzi obidvoma ženami narúša harmonickú atmosféru v kaviarni. Napokon však Hilda a Luisa zistia, že majú čosi spoločné: tajomstvo z vojnových čias, ktorého sa neprestali obávať...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Aktuell

Eine neue Zeit , 2019

Makaja
26.03.2022 4 z 5

Musím říct, že paralela s děním na Ukrajině mi opravdu kazila zážitek z četby. Ta představa, že ve 21. století, ve vyspělé Evropě, prakticky za humny, se děje něco, o čem jsem doufala, že budeme už jen číst..... Jinak kniha samozřejmě dobrá, příběh z velké většiny uvěřitelný, trochu moc postav, ale stále ještě v mezích toho, že se člověk v ději neztratí. Některé linie mě bavily víc než jiné. Druhý díl trilogie si ale nechám až na klidnější časy.

knihovniceS
20.03.2022 4 z 5

Kavárna U Anděla - Nová doba
Právě jsem dočetla 1. díl trilogie. Tento díl je opravdu hodně smutný. Odehrává se v r. 1945 v několika zemích, jsou poslední válečné měsíce a utrpení je na všech stranách. Jsem smutná z toho co se nyní děje poblíž nás a ještě taková četba. Chtěla jsem knihu odložit, ale je tak poutavě napsaná, že jsem musela číst dál. Mám trochu zmatek v postavách a místech dění . Děj se odehrává na různých místech Evropy. Osoby, které spolu zdánlivě nesouvisí, nakonec najdou společný bod v Kavárně U anděla ... Čekala jsem, že se děj bude vyvíjet mírově. Nestalo se tak, jsme svědky utrpení poražených i vítězů až do konce roku 1945, kdy děj prvního dílu končí.
Dávám 4 hvězdy (za barvité líčení válečných hrůz a popisů zranění odečítám 1 hvězdu). Těším se na další díl, který už pokračuje v mírové době.

madlina
16.03.2022

Za mne říkám, že trilogie Kavárna u Anděla je nejlepší ze všech jejích trilogií.

TerezKA.LI
09.03.2022 5 z 5

Krásná kniha, poslouchala jsem v audioverzi, kterou namluvila Zuzana Slavíková a musím říct, že se to moc hezky poslouchalo.

Trochu mi to zkazila babička, když jsem zjistila, že čteme stejnou knihu, tak mi začala vášnivě vyprávět konec celého příběhu. Než jsem ji stihla zastavit, věděla jsem vše podstatné

ydnac
06.03.2022 4 z 5

Děj začíná těsně před koncem války a je vyprávěn z pohledu několika osob.
Kavárna u Anděla se znovu staví na nohy a my sledujeme osudy jejích obyvatel - rodiny Kochových, přátel, příbuzných, nájemců.
V té době mají samozřejmě nedostatek jídla, topiva a vůbec všeho, ale jejich vzájemná sounáležitost, přátelství a láska jim pomáhá to všechno překonat a taky šmelení na černém trhu :-)
Přestože je kniha z poválečné doby, je nabitá nadějí a vírou v lepší časy.
Dobře se mi četla :-)

Denisaa478
28.01.2022 5 z 5

Nevím co si mám myslet.. Anne Jacobs je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek.. :) četla jsem od ní sérii Panský dům, Venkovské sídlo a knihy Nebe nad Kilimandžárem a Něžný měsíc nad Usambarou.. Všechny knihy byli super a já si myslela že lepší už to asi nebude.. :) nic méně mám za s sebou zatím první díl Kavárny U Anděla a začala jsem druhý a knihy se mi líbí strašně moc.. Že začátku jsem se trochu ztrácela v postavách ale příběh všech vystupujících a vše kolem kavárny a rodiny Kochovych :) a co na konec zažije Hilda je moc hezké :)

Lu200
25.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo to důstojné pokračování prvního dílu. Sice chvilku trvalo, než jsem si vzpomněla, kdo je kdo z prvního dílu, ale pak už to šlo.

Pěkné dějové linky jednotlivých členů domácnosti Kochových, u kterých jdou vidět dozvuky druhé světové (včetně traumat, která zanechá na přeživších).

Velmi dobře se čte. Líbilo se mi, že každou kapitolu vypráví někdo jiný.

Lucia1989
25.01.2022 3 z 5

Na začiatku som mala strach, že sa stratím v postavách, ale keď som sa do toho dostala, tak ma dej naozaj vtiahol. Bolo zaujímavé čítať túto tématiku z hľadiska domáceho nemeckého obyvateľstva. Postupne ma ale začalo správanie niektorých postáv hnevať a z knihy sa nakoniec stala taká povojnová telenovela.

malýčtenář
09.01.2022 5 z 5

I když nemám ráda knihy s tématikou válka, musím říct, že mě tato kniha pobavila. Osudy různých postav a okrajově války se mi líbila. Láska a její problémy a jak jinak než dobrý konec.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Další sága mojí oblíbené autorky. Nedá se přestat číst.

Bedřich63
27.12.2021 5 z 5

V knize se děj odvíjí v několika dějových linkách, příběhy jednotlivých postav, zpočátku hodně si vzdálených, se postupně zaplétají, až se všichni potkají v jednom kouzelném místě, v Kavárně U Anděla. Nejen kavárna, ale celý dům a všichni jeho obyvatelé jsou autorkou krásně popsány a člověk si vše dovede na základě tohoto popisu živě představit.
I přes to, že se děj knihy odehrává za 2. sv. války, nejsou tam líčeny zbytečně drastické scény. Čtenář ale na druhou stranu není ušetřen informací, o jak složitou dobu se jednalo a kolik úsilí stálo lidi přežít každý jeden den a celé období.
Rád si přečtu pokračování, které už se bude odehrávat po válce.

PetaZ
20.12.2021 5 z 5

Puvodne jsem chtela dat o jednu hvezdu min, protoze zhruba pul knihy se mi docela tahlo, ale nakonec si autorka se vsemi zucastnenymi pohrala a byl to pekny pribeh, verim, ze pokracovani bude jeste hezci

tinka1974
27.11.2021 5 z 5

Z knihovny jsem si půjčila jako CD s tím, že budu poslouchat při pečení vánočního cukroví. Nedalo mi to a poslechla prvních několik kapitol, abych věděla, jestli se mi to bude líbit. A líbilo. Dokonce tak, že má poslechnuto a potřebuji další díl. Děj příjemně plynul. Konec války jsme si mohli představit očima válečného zajatce, žen, které zůstaly sami doma, nuceně nasazeného Francouze, židovky, ale i kolaboranta a uprchlíků, kteří hledali bezpečí před postupující frontou. Každá postava prožívala tu samou situaci jinak. Jediné, co měli společné byla radost z toho, že přežili a znovu se shledali.

adelkas
21.11.2021 4 z 5

Krásný román pro ženy. Příjemná kavarna, různé lidí se svým trápením. Válka a bída kolem zasáhla každého. Nakonec až příliš sladký konec.

Mišpule9918
05.11.2021 1 z 5

Knihu jsem náhodou objevila v městské knihovně. Slyšela jsem na ní dobré ohlasy, tak jsem si ji půjčila. Bohužel knihu jsem nedočetla.
Příběh byl čtiví ale vadilo mi to veliké množství postav, o kterých kniha vypráví.
Možná je to jen můj problém, ale vždy když se začal příběh té jedné postavy vyvíjet, tak to skončilo a začal příběh další postavy. A tenhle pocti mě provázel půlkou knihy.
Taky mi trochu vadilo orientace v časovým pásmu. Kdy u jedné postavy bylo léto a u druhé zima.
Bohužel tato kniha byla pro mě zklamání.

kudrdlinka
11.10.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audio. Nebylo to špatný, ale Venkovské sílo se mi líbilo víc. Druhý díl časem taky zkusím.

SammSamm
07.10.2021 5 z 5

Ann mne opět nezklamala. Úžasný zážitek. Kavárna mne baví snad víc než Panské nebo Venkovské sídlo. Osoby, které se "motají" okolo Kavárny jsou velice zajímavé a jejich osudy se četly jedním dechem...

RendyaDav
06.10.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, krásný popis mezilidských vztahů a život jedné rodiny postižený válkou .Byla to nelehká doba ,kterou by nikdo z nás nechtěl zažít. Těším se na pokračování dalšího dílu, romány z válečné doby se mi líbí čím dál víc. Autorka velice autenticky popisuje jednotlivé válečné pasáže , ze kterých přímo mrazí v zádech.

ikul
01.10.2021 4 z 5

Konec války viděný očima obyvatel Wiesbadenu. Vyprávění jednotlivých hrdinů formou samostatných kapitol. Až na pár dramatických situací, příběh plynul hladce.

AndreaP.
31.08.2021 4 z 5

Zajímavá rodinná sága z konce války z netradičního prostředí umělecké kavárny. Ze začátku mi dělalo trošku problém kapitoly popisované pokaždé z pohledu jiné hlavní postavy, ale po čase jsem se zorientovala a četlo se to už lépe. Hodnotím tedy kladně a těším se na druhý díl.