Nouzový výtah

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/739/nouzovy-vytah-739.jpg 4.4149

Řada nešťastných příhod (6.)

A Series of Unfortunate Events, Book the Sixth: The Ersatz Elevator (2001)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Život-s-Kačí

Pro mě zatím jeden z nejlepších dílů. Jsem zvědavá, co bude násladovat a kdy najdou své přátele.

bibi.r
02.12.2015

Zatím se mi zdál tento díl nejslabší.

Dinosaur
01.07.2015

(9/10) Protože bych už asi jen opakoval to, co jsem psal k předchozím dílům, tak jen řeknu, že Nouzový výtah byl vždycky můj oblíbený díl :) (5. 8. 2013)

TerezkaV
14.05.2014

Úžasný, úžasný, úžasný!:)

akzena
05.01.2014

Aluze:
Jerome a Esmé (Jerome David Saliner, spisovatel bojující s nechtěnou publicitou, povídka Věnováno Esmé - z lásky a žalosti)

Vsuvky, které možná něco znamenají (ale možná taky ne:)):
- poprava LS nebyla odvolána
- kdyby LS na studentovi lékařství nevyhádal zapůjčení člunu, ležel by teď svázaný ve vodotěsné komůrce, místo aby se dostal do továrny na psací stroje, kde tuto knihu píše píše
- LS uvažuje, zda by šlo přepilovat pouta a utéct zamřížovaným oknem.
- Jeden z nejvzácnějších pokladů LS je krabička na heslo (oboje předávané z dědečka na vnuka), uvnitř je klíček od větší krabičky, kterou má od ženy, o níž jeho dědeček odmítal mluvit. Má v ní schovanou mapu města, jejíž 12 předchozích majitelů, kteří už jsou mrtví, na okraje mapy psali poznámky a zajímavosti o městě, rozměry budov, náčrtky dobového oblečení, změny počasí. Z mapy čerpá informace pro své knihy, jako je tato, a doufá, že se celá veřejnost dozví o spiknutí, před kterým se celý život snažil uniknout.
- rodiče Baudelairovi byli jednou na tanečním maratonu a tak je bolely nohy, že připravovali večeři vsedě na zemi – nezaplnuli plynový sporák a měli salát
- Squalorovi se s Baudelairovými rodiči jednou vydali na pěší výlet na Běsnou horu, kde žijí nebezpečná zvířata, ale paní Baudelairová byla hrozně statečná
- Beatrice milovala aukce
- Beatrice kdysi okradla Esmé
- Baudelairovic maminka si myslela, že Jerome není dost statečný – což je pravda

Lenna75
16.11.2013

Řada nešťastných přìhod mne opět nezklamala.
Příběh tří sirotků, které neustále pronásleduje neštěstí ( a hrabě Olaf ) je prostě neuvěřitelně úžasný. DOPORUČUJI!

Tom Riddle
03.09.2013

Další z řady nešťastných příhod, po odchodu ze strohé akademie tentokrát do výrazně pohodlnějšího bydlení, jinak ale staré známé potíže a intriky. Baudelairovi jsou umístěni do péče bohatých Squalorových, Esme je vždycky šik a miluje všechno, co právě "frčí", proto po příležitosti vychovávat sirotky prakticky skočila, protože sirotci jsou zrovna v módě. Její manžel Jerome je dobrosrdečný měkota, který na sobě nechá dříví štípat a udělá všechno pro to, aby se nemusel o ničem dohadovat. A do toho všeho je tu tajemný dražebník, který se svým zakrytým obočím a kotníky nápadně připomíná jednoho známého z minulosti.

Šestý díl pokračuje ve všem, co bylo ustanoveno v předchozích dílech. Pan Poe je pořád jeden z největších ignorantů pod sluncem, Olaf se nebojí dělat ohavnější věci, Baudelairovic děti jsou vynalézavější, trojčata jsou nezvěstná, Sunny rozšiřuje slovní zásobu, situace samotné i jejich řešení jsou absurdnější než kdy dřív a do toho všeho ve vzduchu pořád visí tajemný opar okolo záhadných iniciálů.

I když se děj de facto příliš neposouvá a nic se nevysvětluje, pořád je to velice vtipné a zkrátka zábavné oddechové čtení. Uvidíme, copak nám Lemony odhalí nebo neodhalí v díle následujícím.

Kimmie
16.04.2013

Velmi jsem si užila čtení této knížky. Opět hezky podané, zábavné, trochu i napínavé.

Lucka66
10.02.2013

Pro mě nejlepší díl! Ale zároveň smutný když si uvědomím, že sirotci našli konečně někoho kdo je měl rád a zase o něho přišli.

Kate.S
28.11.2012

Pěkný příběh. Sice je tam neustále to samé, ale v tomto se už děje něco víc.

studentik
30.09.2011

Kniha se mi opravdu líbila.Klaus ponořený knihomol,který najde řešení v hlavě.Violet,kterou potají v srdci miluji,dovede dostat sourozence s brindy , jak to bylo u tetky Josefíny. A maličká Sunny,která svými zuby dokáže víc , než leckterá kočkovitá šelma.Doufám v takzvaný ,,Happy End´´ . Moc se těším na další díl.

tondavon
07.07.2011

Lemony Snicket to dokázal a napsal opět o trochu lepší knihu, než byl předchozí díl.