Nonstop knihkupectví pana Penumbry

Nonstop knihkupectví pana Penumbry https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166119/bmid_nonstop-knihkupectvi-166119.jpg 4 456 123

Do knihkupectví pana Penumbry v San Francisku nastoupí na noční směny nový prodavač Clay Jannon, webdesigner, který přišel o předchozí místo kvůli ekonomické krizi. Zákazníků není mnoho a do obchodu se vracejí stále titíž — ale vlastně si nikdy nic nekoupí. Místo toho si půjčují obskurní svazky ze zadních koutů obchodu a hlásí se k členství v jakémsi tajemném klubu pana Penumbry. Zdá se, že knihkupectví je jen zástěrkou něčeho většího. Clay se spoléhá na to, že mu jeho přátelé — Neel, podnikatel ze Silicon Valley, a Kat, specialistka na vizualizaci dat zaměstnaná v Googlu — pomohou zjistit, co se vlastně v jeho novém zaměstnání děje. Z chování zákazníků vypozoruje zvláštní vzorec, který je poté zavede k šifrovaným zprávám. Ukazuje se, že tajemství pana Penumbry dalece přesahují zdi knihkupectví.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore , 2012

petrzel
05.03.2015 5 z 5

Pro mě pohodová knížka. Dobře se to četlo a děj byl zajímavý.

danazeskolky
20.02.2015

Pročitam ta odlišná hodnoceni a utvrzuje mě to už poněkolikáté, že právě takové knihy se mi hodně líbí. Nevyznívají jednoznačně a já si v nich tu krásu najdu a hodně dlouho podržím. Je to prostě kniha, která není pro všechny, ale stejně jako si pan Penumbry umí najít ty nejlepší prodavače, i tento příběh se dostane k těm, kteří jej ocení.

Disease
30.01.2015 2 z 5

Fakt asi spíš pro nadšence do RPGček. Přečíst se to dalo, ale srovnání s Murakamim nebo Stephensonem? LOL!

Niraj
27.01.2015 4 z 5

Tak jako ostatní tady, i mně se líbil onen nápad propojení starých knih a nového moderního světa a technologií. Ano, slov Google a googláci by tam mohlo býti méně, místy to vypadalo jako reklama na tuto společnost a člověk by nabyl dojmu, že kdo není členem, je absolutní nula v dnešním světě.
Ale jinak velmi dobré počtení, děj je napínavý, má spád, ... dobře se mi to četlo a na konci mi bylo líto, že už je konec. A takhle já poznám dobrou knihu :-)

Šárka_D
24.01.2015 4 z 5

Moc hezké pohodové čtení, líbila se mi atmosféra i nápad - propojení digitálního světa i světa knih, taktéž pointa s nesmrtelností byla pěkná. Čtivě napsaný příběh, uvěřitelné postavy.

pikilo
24.11.2014 3 z 5

Docela se mi líbí příběhy kde se spojí něco starého s něčím moderním, v tomhle případě stará záhada ohledně knihkupectví a Google. Příběh jako takový je super, ale nepropracovaný, nemá to tu správnou atmosféru ze které bych si člověk sednul na prdel. Všechny postavy jsou sympaťáci, a to je ,vzhledem k tomu, že se mi s těží nějaká postava zalíbí, dost povzbudivé. Knihu mohu doporučit, je fajn, nic světoborného to není, čtivá, místy zajímavá. Je vhodná spíš pro náctileté, pochybuji že náročného čtenáře tímto dílem uspokojíte.

tweed
29.10.2014 2 z 5

Mám za to, že pokud se někomu líbí série Sirotčinec slečny Peregrinové, ten bude jásat i u nonstop knihkupectví. Styl psaní i styl odkrývání záhady mi přijde hodně podobný.

Nifredil
18.10.2014 4 z 5

Je to milé, je to čtivé, příběh je parádní, ale přiznám se, že jsem čekala trochu více. Neustálé narážky na Google mě rušily při čtení a minimálně polovinu z nich bych klidně vynechala. Příběh je taková trochu konspirace ve stylu Indiany Jonese nebo knih Jamese Browna a to mám ráda, čtení jsem si proto nakonec i užila. Je tam ale to velké ale a tak vím, že bych po knize znovu nesáhla. Za mě tedy spíše oddechovka a velmi příjemné jednorázové čtení.

Helianthus
05.10.2014 4 z 5

Milá knížka a hezký příběh.

Veveruška1992
24.09.2014 5 z 5

Tohle přesně jsem potřebovala, po dlouhé době zase pořádné dobrodružství :-) Opravdu skvěle napsaná, svižná, napínavá, zajímavá kniha, zaplněná svéráznými postavičkami, které si nelze neoblíbit (snad až na Corvinu). Dost se mi líbil nápad s propojením staré záhady a moderních technologií (uznávám, že jsou potřeba a dnes už se bez nich neobejdeme, i když jako starou konzervu, co odmítá vlastnit i čtečku - i když s tou Penumbrovou látkovou bych si dala říct - mě (škodolibě :-D ) potěšilo, že na vyřešení záhady nestačily :-) Taky je tu pěkná myšlenka, že nemrtelnost nemusí tkvět v tom, že tu budeme po Zemi běhat každý 200 let (kdo by to chtěl, já ne), ale v tom, že tu po sobě zanecháme své dílo, dost možná to nejlepší z nás....
Rozhodně doporučuji k přečtení, osvěžující záležitost :-)
P.S. Je tu ještě někdo, kdo by si chtěl děsně moc přečíst Kroniky dračích písní? :-D

Lost Soul
22.09.2014 3 z 5

Kdyby mi bylo kolem dvaceti, byla bych nadšená. Žhavé novinky ze světa výpočetní techniky pomáhají luštit záhadu spojenou s klasicky vydávanými knihami. Navíc záhadu, jejíž rozluštění může vzkřísit z mrtvých ty, kteří byli do projektu zapojeni od samého začátku. Nicméně už mi dávno není dvacet let, takže mě to trochu štvalo. Stejně tak ti unylí "Googláci". Hlavní postavy jsou jen zběžně popsány, o nikom se toho moc nedozvíte, nicméně nikdo extra sympatický se v příběhu neobjeví. Maximálně starý pan Penumbra :)
Kniha má dobrý potenciál, ale po literární stránce nic moc. Jednoduché čtení pro dospívající, které víceméně neurazí.

zuza.floderova
15.09.2014 2 z 5

Místy zajímavé, ale strana 193 a dále je to nuda a to to začalo tak slibně. :(

CurlyWolf
06.09.2014 3 z 5

No, celkem velké zklamání :( Ani dobrý konec můj názor nezměnil. Škoda. Kniha má velké ambice.

Shardlake
13.08.2014 4 z 5

Příběh se pěkně četl, kniha má zajímavý obal.

Jana_Z
01.08.2014 4 z 5

Oddechová, ale i napínavá. Zmínky o googlu jsem nevnímala jako reklamu, ale jako vyprávění o realitě dneška. Bylo to pro mě dost poučné, protože o nových technologiích vlastně moc nevím. Autor tu ukázal, jak se mohou staré a nové formy uchovávání a vyhledávání informací doplňovat.
Protože znám proprcovanější příběhy, dávám čtyři hvězdičky, ale jinak se mi kniha moc líbila.

Hanka_Bohmova
27.07.2014 2 z 5

Nemůžu se zbavit pocitu, že styl a úroveň knihy odpovídá nadšení 13letého pána jeskyně, kterému připadá, že mívá celkem fajn nápady, a tudíž by mohl napsat knihu...

Zhruba na str. 20 jsem si řekla "Ale tohle snad měla být kniha pro dospělé, ne?". Zhruba na str. 130 jsem to vzdala, prolistovala zbytek a sklapla to na věky věkův.

Pro mě tedy veliký omyl. A to prosím čtu sci-fi, fantasy i cyberpunk a důvěrně znám hraní dračáku.

3nitka
18.06.2014 2 z 5

Som trocha sklamaná, začiatok vyzeral lepšie a tajomnejšie. Škoda.

kadgam
30.05.2014

Možno sa ku knihe neskôr vrátim, ale teraz ma nudila a nedošla som ďalej ako pár strán.

medvěd
27.05.2014 3 z 5

jako řádného čichače knih mne to uspokojilo tak na 50% , ale čte se to hezky

Verrrunka
24.05.2014 4 z 5

Na začátku nefalšované a nekonečné nadšení, které postupně ochladalo. Protože postupně přicházelo víc té techniky a méně toho tajemna. Ale rozhodně je to skvělé kniha, neuvěřitelně originální námět a dokonce i vcelku napínavý příběh. Jen v těch jménech vedlejších postav jsem se krapet ztrácela.

prvotina americká literatura knihkupectví Silicon Valley

Robin Sloan