Hacker

Hacker https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404508/bmid_hacker-2Sw-404508.jpg 4 100 39

Nomád série

Britský tajný agent Marc Dane, hrdina napínavých špionážních thrillerů, mezinárodních bestsellerů Nomád a Exil, se tentokrát pustí do své nejděsivější akce. Strašlivá hrozba z hlubin temné sítě digitálního zločinu. Zničující zrada v jádru skrytě operující úderné síly. Smrtelně nebezpečná honba na hackerském bojišti. Nemilosrdná teroristka dychtící po pomstě. Zničující útoky po celé planetě. Marc Dane musí nasadit veškeré své schopnosti a vynalézavost, aby vypátral záhadnou postavu – ženu známou jako Madrigal, jejíž tvář nikdo nezná. Dříve než uvrhne svět do války.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Ghost , 2018

bobo550
13.04.2020 5 z 5

Když jsem se dostal k této knize tak jsem přečtenou již dvě minulé knihy a musím jednoznačně říct že o proti jiným knihám je hacker rychlejší ,akční ,atd...Jednoduše řečeno o proti předchozím je hacker o něco lepší

Ulala
12.04.2020 3 z 5

Kniha je asi stylem a tématem dobrou knihou. Věrohodné a podrobné popisy, návaznosti, téma, které je politicky zajímavé, občas sice "přepísknuté", ale čtivé. Nicméně toto není můj šálek kávy.

jan7642
09.04.2020 3 z 5

Knížku jsem si koupil podle názvu, tahle tématika mě baví. Nevěděl jsem, že je to třetí díl série. Nicméně název knížky je zavádějící, s hackerstvím se to podle mě setkává dost okrajově, resp. asi jsem čekal jiný přístup. Co se týká děje, jako akční film by to fungovalo zřejmě dobře, nicméně v knižním provedení mě některé situace přišly hodně přitažené za vlasy. Můžu říci, že hodně zvažuji, jestli vůbec zkusit předchozí dva díly...

Sixtinka144
25.01.2020 4 z 5

Knížku jsem koupila v akci 1+3 u luxoru. Tyhle akce mám hrozně ráda, a tahle knížka není výjimkou skvělé koupě. Musím říct, že jsem asi ve čtvrtce knihy zjistila, že je to třetí díl a ne první ,ale to mě nějak neodradilo ???????? Takže pokud knížku máte doma, nebo si ji plánujete přečíst, nevadí když nebudete mít přečtené předešlé díly ( i když to bude lepší, protože se alespoň budete orientovat v postavách líp než já). A ke knížce - Ze začátku jsem se bála , protože jsou zde popsané zbraně úplně dopodrobna a v těch se já zrovna moc dobře nevyznám , takže ???? Pak mi to už ,ale nějak zvlášť nevadilo . Kniha byla fajn , doporučit ji mohu, ale četla jsem i lepší thrillery.

Shanib
13.01.2020 5 z 5

Pro mě to byl nejsvižnější ze všech dílů. Narozdíl od těch předchozích jsem se ihned začetla a byla jsem napjatá od začátku do konce. Nic tam nebylo navíc a jedna akce střídala druhou. Zápletka zajímavá a skvěle promyšlená. Marc je čím dál větší sympaťák a s Lucy se jako vždy skvěle doplňují. Líbí se mi, jak ji svojí osobností dokáže ovlivňovat k více lidskému přístupu. Akorát si myslím, že by už bylo na místě, aby si konečně začali tykat :D
Jsem víc než zvědavá, co dalšího na hlavní hrdiny a skupinu Rubicon čeká. Obávám se, že Marca opět čekají perné časy. Doufám, že se brzy dočkáme překladu.

Dajine
23.11.2019 3 z 5

Dočteno. Sílou vůle.

PetraVlckova
10.10.2019 3 z 5

Asi musím přestat číst většinu knih od jednotlivých autorů. Vždy mají 1, 2 povedené a zbytek jede z kopce. Tohle je jedna z nich. Očekávání ze začátku velké podle tématu, ale následně jedno velké zklamání

Hella
16.09.2019 2 z 5

Jéjeje, to mě to nebaví. A to jsem přitom velký nadšenec do špiónských příběhů. Jenže už předchozí Exil jsem dala jen tak tak, přičemž Nomád byl o něco lepší. Prostě si asi nějak s panem Swallowem nesedneme a zřejmě už nemá cenu dávat si další šance.

oleg
31.08.2019 5 z 5

Celá série mě moc baví,stojí za přečtení....

Kashi
27.08.2019 1 z 5

Knihu jsem dostala a nedokázala jsem se začíst. Kniha je od samého začátku akční, ale k napínavosti jí cosi chybí.
Nicméně nemám přečtené předchozí díly, tedy vnímám, že jsem si nedokázala vytvořit vztah k hlavní postavě.
Oceňuji detailně popsané prostředí, ale uvítala bych větší zaměření na postavy.

AkiKagami
27.07.2019 4 z 5

Tak, konečně jsem knihu přečetla. Ze začátku mě nechytla a neoslovila tolik, jak jsem čekala. Dokonce jsem se v tom trochu ztrácela, než mi došlo, z jakého pohledu či situace to je. Taky mi vadilo to, že byly ty kapitoly moc dlouhé. Ale nakonec jsem se začetla. Trvalo to, ale dokázala jsem to. Když jsem se začínala v tom orientovat bavilo mě to víc a víc. Dokonce jsem si tam postavy oblíbila, ale i ne. Dost dobře sepsané, jen škoda že ty kapitoly jsou dlouhé a začátek trošku nudný. Proto o hvězdičku míň :)

Metroušek
22.07.2019 2 z 5

Asi znáte ten pocit, když jste se nedopatřením ocitli na nějakém večírku nebo filmu, a cítili jste se tam úplně vedle, ačkoli všechno vypadalo v pořádku a lidé se docela bavili. Tenhle pocit mám u posledních dvou Swallowových thrillerů. Autor vcelku umí psát, snaží se o současný technothiller, má tam současný slovník, akci, souboj dobra se zlem... A mě to nudí, nebaví, a nechci to číst. Možná je chyba ve mně, nevím. Ale třeba ne. Třeba je to jen "jakoby" vrcholný thriller, a uvnitř prázdno. Líbivé, avšak plytké a bez duše.

el-zbych
07.07.2019 5 z 5

Tenhle autor nemá špatnou knihu. Zbožňuji jeho knihy jako od Forsytha.

Eunike93
02.07.2019 4 z 5

Děj měl vše, co by opravdu dobrý měl mít. Mně ale celou dobu něco chybělo a uvědomila jsem si to až pomocí poslední stránky - postrádala jsem osobní život Marca. Zvykla jsem si na jeho pocity, ale taky vlastní zájmy a osobní život. Hacker nabídl opět zajímavé prostředí, kvalitní přípravu (tohle budu asi vždy vyzdvihnovat, J. Swallow má vše dotažené a přesné) a taky jiný pohled. Tohle mě u každého dílu baví, i když zůstává stejný nepřítel, knihy jsou pokaždé jiné a tím i pro mě moc zajímavé.

cedos
23.06.2019 5 z 5

Tahle série mě baví, je až děsivé domyslet, že to, co nám připadá jako nemožné, je tak realisticky možné. Akční hrdina je sice tak trochu nesmrtelný, ale zato mu to "pálí" a spoustu problémů vyřeší i hlavou. Kniha se mi líbila stejně jako předchozí a doufám, že bude další.

fincik
21.06.2019 4 z 5

Počítačové prostředí není úplně pro mě. V některých pasážích jsem se ztrácel a ani jsem se nemohl pořádně začíst. Nicméně ukázka toho, jak by se mohla vést moderní válka je zajímavé a docela i strašidelné. Každopádně další díl si přečtu, protože naznačení, kam se bude děj dále ubírat mě navnadilo. Slabší 4*.

zolicek
19.06.2019 5 z 5

Měla jsem docela obavy, jestli se do této knihy začtu.Hackerské prostředí a knihy o počítačích nemusím, ale autor opět nezklamal.

Didi15
18.06.2019 5 z 5

Mě tato série baví:) A ani tento díl nezklamal. Velice zajímavé téma, celkem přístižné naší době. Lucy a Mark jsou fajn a tak se těším na další díl.

biki
13.05.2019 5 z 5

Zatímco první dva díly byly vynikající, tak tento je dokonce ještě o něco lepší. Výborný špionážní thriller, jako vždy plný akce nejen bojové, ale i kybernetické, nutno přiznat, že často na hranicích srozumitelnosti pro běžného a poněkud méně chytrého uživatele PC, jako jsem já. Marc i Lucy jsou opět perfektní, i když v boji o život také utrpí pár šrámů. Ale i Rubicon se dostává do jistých potíží - v závěru této knihy se tak schyluje na další zajímavý vývoj patrně v budoucím dílu. Rozhodně doporučuji vyhradit si na čtení několik volných hodin, kdy vás nikdo nebude rušit.