Nespavost

Nespavost https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219598/bmid_nespavost-zNz-219598.jpg 4 153 47

Noční strážci série

1. díl

Sedmnáctiletý Parker se, jakmile usne, ocitá ve snovém světě toho, komu se naposledy před spaním podíval do očí. Už to nedokáže dále snášet a pomalu umírá vyčerpáním. Pak však potká Miu, v jejímž snu dokáže usnout. Mie začnou chodit anonymní e-maily, které jí nahání hrůzu. Spojí si je s jeho nevysvětlitelným chováním a začne se mu vyhýbat. Jak ji jen přesvědčit, že Parker není jejím nepřítelem? Originální a netradiční zápletka celý příběh žene neuvěřitelnou rychlostí kupředu. Napínavé, zajímavé čtení si udrží čtenářův zájem až do úplného konce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Insomnia , 2013

RecycledCarrey
17.01.2015 3 z 5

Nejprve se vyjádřím k počinu překladatele - hrůza. V knize bylo tolik chyb, že se mi chtělo brečet. Už tak nepříliš dobré knize, to ještě více zničilo čtivost. Námět byl vcelku originální, ale podání mě neuchvátilo. A pak, což mě zarazilo už někde ze začátku - proč každý den hledal Miu, aby se jí podíval do očí, když hned na začátku bylo napsáno, že když se celý den nikomu do očí nepodívá, uvidí sny toho, komu se podíval do očí předchozí den? Takže mi připadá, že kniha ani nebyla pořádně domyšlená. Poslední kniha od Johanssonové, co jsem četla, mě tedy zaujala více.

adelaska
06.01.2015 5 z 5

Kniha měla pomalejší rozjezd, a ze začátku bylo pro mě trochu těžší se vžít do hlavního hrdiny. Ovšem od půlky jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dávám plný počet hvězd za zajímavý, vcelku originální a hooodně napínavý příběh. Doporučuji.

ciniminisek
05.01.2015 3 z 5

Hlavní postava Parker je obyčejný kluk, jakých je v příbězích nespočet. Jenomže autorka zašla o něco dále a svého hlavního protagonistu trošičku potrápila a s ním i čtenáře. Můžeme být tedy svědky jeho proměny z milého a bezproblémového hocha v maniaka, jenž ztrácí kontrolu sám nad sebou. Tímto příběh získává na tajuplnosti a hlavně vyplňuje hluchá místa, kterých je v příběhu nespočet, jelikož Parker sám se sebou a svými myšlenkami bojuje neustále.

Mishak
05.01.2015 5 z 5

Moc pěkná myšlenka roviny snů a reality. Pěkně ztvárněná psychika hlavního hrdiny Parkera. Občas jsem nevěděla, jestli je to skutečnost, nebo jestli se z něho stal schizofrenik, nebo jestli sní…. Občas jsem se do toho tak zamotala, že jsem si některé pasáže musela číst znovu, abych se znovu zorientovala. Kniha mě opravdu mile překvapila a moc se mi líbila, jen mě mrzela ta spousta překlepů, chybějících písmen a slov navíc nebo naopak jejich absence.

Postavy v knize byly nádherně vykresleny, jejich charaktery byly skvělé. Finna jsem měla ze všech nejraději a polovinu jeho triček s nápisy bych si určitě pořídila =D Addie, Mia, rodiče Addie a Finna, maminka Parkera i ostatní byli opravdu moc příjemní hrdinové knihy, i když teda rozuzlení knihy mě dosti zarazilo a vůbec jsem ho nečekala.

Knihu určitě hodnotím 5ti hvězdičkami a uvítala bych pokračování, protože konec knihy k němu přímo vybízí =)

knihomolka01
04.01.2015 5 z 5

Nechápu tak nízké hodnocení, proto jsem trochu přehnala svoje hodnocení, ale já jsem prostě musela.:D Kniha si zaslouží mnohem víc, možná není bez chyb, ale celkově je moc dobrá. Příběh je skvěle vymyšlený, akorát se dost mění styl knihy. Mě se nejvíc líbily části s Parkerovou zlou částí. Bylo to přijemně děsivé.:D

radek0635
30.12.2014 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Napínavá od začátku až dokonce. Doporučuji!

Maragad
26.12.2014 3 z 5

J. R. Johanssonová studovala psychologii, a to se v její tvorbě velmi promítá. Noční strážci jsou sérií postavenou na psychologii. V Nespavosti jde hlavně o to, co s jedincem dokáže provést nedostatek spánku a jaká také umí být závislost. Autorka sama přiznává, že zkoumala spánek a jeho vliv na tělo a říká, že to bylo jak fascinující, tak i pěkně děsivé. A díky tomu i kniha děsivě působí, čtenář se tak zamotá do Parkerova příběhu, že po pár stránkách už sám neví, co si má myslet. Jestli Parker jen sní, anebo opravdu bdí.

sny thrillery napětí poruchy spánku, nespavost

Autorovy knížky

R. Jenn Johansson