Noční pavouk

Noční pavouk https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1931/mid_nocni-pavouk-SFE-1931.jpg 4 173 44

Noční série série

Každá z jeho obětí spí klidným spánkem v bezpečně uzamčeném bytě ve vysokém patře manhattanského věžáku. Každá je před smrtí svázána prostěradly tak pevně, až se zařezávají do kůže, a následně ubodána. Každá pomalu vykrvácí. Žádná však nedokáže skupině detektivů poskytnout jediné vodítko k vrahovi. Dveře zůstávají zamčené a pavoučí muž uniká. Ani kapitán Thomas Horn, detektiv ve výslužbě, jenž je k nevysvětlitelným vraždám povolán, nedokáže ze strnulých, k výkřiku otevřených úst nic vyčíst. Kromě způsobu usmrcení a posledního hrůzného zážitku nespojuje zavražděné vůbec nic. Kdo je ten šílený predátor, který leze po stěnách domů s neskutečnou lehkostí a stejně tak snadno se dostává ženám do ložnice? Ve snaze rozplést krvavou pavučinu se detektiv stále víc zaplétá. Naproti tomu noční pavouk je na svou další oběť připraven. Bude jí samotný detektiv, nebo jeho manželka? Ve zběsilém zápase s časem se Thomas Horn pokouší lapit vraha do svých vlastních sítí, aby sám neuvízl v jeho smrtící pasti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Night Spider , 2003

moudivlacek
20.02.2018 5 z 5

Skvělý thriller od začátku do konce, sice brzy poznáte vraha, ale na napínavosti děje to nic neubere. Skvělý tým detektivů, šílenec vrah poznamenaný svým dětstvím, trošku překvapení na konci.
Rozhodně příznivcům tohoto žánru mohu jen doporučit.

Tammy11
31.01.2018 5 z 5

Strhující thriller od první do poslední stránky.

helzza
20.12.2017 5 z 5

J. Lutz je naprosto skvělý spisovatel a všechny jeho knihy se mi líbí

Darami87
09.10.2017 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, opravdu jsem se dobře bavila a druhá část byla naprosto skvělá.

Helimadoe
19.07.2017 2 z 5

Tak napoprvé žádná sláva. Alespoň teda pro mě. Moc rychlovražd, rozhovory častokrát útrpné, policisté se nesnaží pomalu ani pátrat. Twist na konci ale nebyl špatný. Dám autorovi v budoucnu ještě šanci, snad se sžijeme lépe.

martina.tim
09.03.2017 5 z 5

Pravda, že vývoj příběhu a jeho vyvrcholení je trošku překroucený jako paragraf a autor se snažil o co největší překvápko, ale i tak se mi kniha líbila a člověk byl napnutý jak sáňky v létě. Takže zase někdy pane Lutzi ;)

maličkán
24.02.2017 5 z 5

Jako všechny od Lutze, co jsem četla, byla napínavá, čtivá, prostě spisovatel umí. Doporučuji.

edisek83
01.09.2016 5 z 5

Asi zatím nejlepší, kterou jsem od něj četla...ale zdá se mi, že se dost opakuje, pokaždé bestiální vrah mladých žen, který je buď pobodá, stáhne z kůže atd a policie ho nemůže dopadnout........tahle kniha měla alespoň druhou část, kterou jsem nečekala :-)

sgjoli
29.08.2016 3 z 5

Jsem z této knihy poněkud rozpačitá. Jako u Spolubydlící jsem i zde čekala nějakou pecku, jako byla kniha Pulz (četla jsem Pulz jako první a stále jsem nadšena). Námět je skvělý a zajímavý (byť asi ne nejoriginálnější, ale nevadí), záporák také. Začátek mi přišel zbytečně rozvláčný – pak se to ale skvěle rozjelo, byla to neskutečná jízda a já si to nemohla vynachválit. Potom ale přišla druhá část knihy a ta mne neskutečně nudila, místy jsem i přeskakovala. Ta druhá část knihy to úplně zabila. Bylo to takové děsně překombinované, bylo toho prostě moc, jako by tam Lutz chtěl narvat všechno, co se mu nevešlo do knihy dříve, moc tlačil na pilu. Škoda. Takhle to je pro mne jen průměr a asi se ke knize nevrátím. A Pulz stále u mne vede.

kniznistranky
14.08.2016 5 z 5

Parádní čtení!

ELMA
04.04.2016 4 z 5

Už nikdy si nebudu připadat ve vyšších patrech bezpečně...

Noční pavouk se četl sám. Jenom je škoda té druhé části. Kdyby ji autor zcela vypustil a příběh skončil Pavoukovým zatčením (nebo i jeho útěkem), bylo by to mnohem lepší.

Ben Nevis
04.01.2016 4 z 5

Dobře rozehraná honička na sériového vraha. Škoda jenom, že Lutz moc tlačil v závěru na pilu, aby byl konec co nepřekvapivější. Například vrah se chce někomu pomstít, a tak zbytečně riskuje chycení dalšími a zbytečnými vraždami?
Nezbývá než se spokojit s obligátním "nehledejme u vrahů logiku, jsou to všechno pomatenci".

Aichah
03.01.2016 4 z 5

Moje první knížka od autora. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale možná za to mohl nedostatek času a rozkouskování knížky na delší dobu. Příběh dobrý, jen mi trochu vadilo,že si hrdinové tak nějak moc stojí za svými teoriemi. Vrah chodí oknem, tak proč hlídat dveře do bytu, že? Jejich téměř stoprocentní jistota další obětí na konci knížky mi přišla trochu zvláštní. Určitě od Lutze sáhnu ještě po nějaké knížce.

Rodaw
16.10.2015 5 z 5

Nočního pavouka mám strašně strašně moc ráda. Je to má oblíbená kniha a thriller, ke kterému se budu ráda vracet. Dalo by se říci, že tato kniha mě uvedla do čtecího světa a když jsem ji četla, opravdu hodně jsem ji prožívala :)

Vladísek
12.02.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, jako ostatně vše, co jsem od Lutze již četla. Jen konec byl trochu předvídatelný, ale jinak bezva napínavé čtení.

gama
11.12.2014 5 z 5

Má první kniha od tohoto autora. Mohu jen doporučit.

Jack Bauer
30.11.2014 3 z 5

Tuctový thriller, kterých je na trhu mnoho. Podobných knih jsem s rúznými obměnami četl mnoho, nic nového. Stále dokola, jen pozmněněný příběh. Je to sice dobré, ale zas tak mě to nenadchlo, řeší se tam spousta jiných problémů, které napětí rozmělňují.

Aiwa
24.04.2014 3 z 5

K Nočnímu pavoukovi jsem se dostala víceméně náhodou. Začátek vypadal slibně – pošahaný tvor s vojenským výcvikem předvádí husarské kousky, aby se dostal svým obětem do bytu (mříže mají očividně své uplatnění i ve vyšších patrech), a chytit ho se jeví jako, mírně řečeno, problém. Je povolán ostřílený penzionovaný detektiv, který dostane k ruce dva svérázné policisty. Potud dobrý. Jenže detektiv má manželku, která má vlastní problémy v práci, a lidi, se kterými má problémy, mají taky své problémy, o které nás autor neochudí. Ukáže se, že manželka má problém i se svým manželem. Detektiv chodí do bistra, kde obsluhuje bývalá psychoanalytička, která má taky něco a očividně na sebe berou. Policistka s x-krát omílaným přízvukem balí bývalého kolegu pana pavouka, až ho klofne. Do toho se nám tam přidá chlápek od armády, který má nějaké postranní úmysly a sexy moderátorka z televize, jejíž úmysly jsou úplně jasné. Sem tam nějaká vražda. Kupodivu už v půli knihy pavouka lapí do sítí, ale on uteče a jede se dál a komplikuje se to a já ztrácím pozornost. Knihu jsem dočítala s největším úsilím. Světlé akční chvilky přehluší sem tam nějaký problém některé z milionu postav. A to je ten problém. Množství postav a sub-zápletek je přílišné a otravné. Já vím, že na konci se to propojí, ale méně by bylo více. Aspoň to dobře skončí – všichni jsou spokojení a spárovaní a pavouci rozmázlí na stěně. Pro mne to byl spíš detektivkový průměr.

Marcela1950
09.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha,četla se jedním dechem.Můžu jen doporučit.

šipek
04.04.2013 4 z 5

má první kniha od tohoto autora již vyhledávám další

John Lutz
americká, 1939 - 2021