Noční hlídka

Noční hlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519040/bmid_nocni-hlidka-N9k-519040.jpg 5 1332 1332

Další díl sběratelské edice Zeměplochy ve formátu 130x200mm s kouzelnými obálkami a barevnou ražbou, jejichž autorem je Joe McLaren.

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Night Watch , 2002

Mayanea
23.04.2011 5 z 5

„Mládenci, vy jenom tak žvaníte. Vždyť se bojovalo, a vy tady teď sedíte a máte všechny ruce a nohy a povalujete se na tom nádherném božím sluníčku. To je to skutečné vítězství. Vyhráli jste, je vám to jasné ? Ten zbytek, to už je jenom taková omáčka.“

astarte
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu nádherná kniha. Tak nějak jiná než ostatní Zeměplochy, ale se stejným humorem, který pohladí a příběhem, který vás hned vtrhne do děje. Užila jsem si to a určitě se budu k Noční hlídce vracet.

Selhan
30.11.-0001 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Je to něco jiného než potrhlé osudy Mrakoplašovy, ani to není ta rovná čára, kterou za sebou zanechává v příběhu Bábi. Je to... Vlastně je to sci-fi. Cestování časem a boj proti policejnímu státu. Zažijeme chytání vraha, řešení mnohých komplikací časové turistiky (hlavní hrdina vychovává sám ze sebe dobrého policajta) a velkou vzpouru pod hesly "Svoboda! Rovnost! Bratrství! Láska za rozumné ceny! A vejce na tvrdo!", to celé zabaleno perfektním vypravěčským umem. Tahle knížka se vážně vyrovná i "vážně" literatuře.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5

Tohle byla jedna z prvních knížek, kterou jsem od Pratchetta četla, a musím ji hodnotit jako jednu z nejlepší co se týče kvality příběhu. Zhltla jsem ji téměř hned a rozhodně si tento zážitek ještě párkrát zopakuju :)

Wishkah
30.11.-0001 5 z 5

One Man Show cynického velitele Elánia v době minulé.