Noční cirkus

Noční cirkus https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128683/bmid_nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4 574 164

Navštivte spolu s námi tajemný cirkus, jenž přijíždí bez ohlášení, aby na svá noční představení roztáhl černobílá šapitó a poskytl svým návštěvníkům opravdu nezapomenutelné zážitky, které nevypadají jako pouhé triky a iluze, ale spíše jako opravdová a mocná kouzla. Nebývale úspěšný románový debut Erin Morgensternové s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích a časových rovinách nebezpečnou hru dvou kouzelníků, v níž jsou v sázce životy jejich učedníků. Co když ale cirkus, jenž má být jevištěm nemilosrdného souboje, k sobě Celii a Marca připoutal mnohem víc, než by si jejich mistři vůbec dokázali představit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Night Circus , 2011

Andulienka
03.02.2014 5 z 5

Zvláštna, ...iná, ako zvyknem čítať. Zaujala ma, hoci postavy neboli "rozobraté" ako vo väčšine kníh. Všetko sa točilo okolo cirkusu, nádhernej atmosféry, kúziel.....vzťah medzi Markom a Celiou bol mierne v pozadí, ale naozaj niektoré scény mi doslova vzali dych. Žiadnu červenú knižnicu nečakajte, ale verte mi, tá ľúbostná atmosféra ma dostala!!!!!! ...aj k slzám. Spomeniem ešte záver - bol netradičný, možno som ho aj taký čakala, veď sme predsa v cirkuse a v objatí kúziel, čara....Mám dojem, že tí dvaja zaľúbenci žijú ešte dodnes :)

Doriana.M
12.01.2014 5 z 5

Knihu jsem si koupila spíše náhodou, ale rozhodně nelituji. Popisnost některých pasáží jen podněcovala mou fantazii, díky které jsem během čtení mohla cirkusem procházet a kochat se jeho dokonalostí. Postavy snad mohly být propracovanější, ale těžko říci, zda by pak komplikovanost časových přechodů, zmíněná popisnost a zvýraznění některých postav čtenáře nezahltily natolik, že by knihu ani nevychutnal.

nier
04.01.2014 3 z 5

Bohužel nesplnila moje očekávání...největším mínusem knihy pro mě byl fakt, že jsem si žádnou postavu opravdu neoblíbila. A prolínání časů, které mi přišlo rušivé...

wally
20.12.2013 4 z 5

Zvláštní knížka...prvních pár desítek stránek nadšení, následně střední pasáž, kdy jsem si říkal, že knihu odložím...prostě nuda...no a poslední třetina/čtvrtina byla super a přečetl jsem ji jedním dechem. Hrozně moc se mi líbily ty části, které se zabývaly vztahem mezi Panenkou a Baileym....nemylsím si, že bych byl nějaká měkkota, ale tohle mne fakt chytlo za srdce...moc krásně popsané...

Karcoolka2210
10.12.2013 3 z 5

Pri tejto knihe naozaj neviem či sa oplatilo čítať alebo nie. Páčili sa mi opisy cirkusu a jeho atmosféra a zo začiatku sa mi zdal aj príbeh zaujímavý. Miestami ma miatol časový posun a postupne ma kniha prestávala zaujímať. No a koniec som nejako nepochopila. Asi mi niečo uniklo, ale koniec sa mi zdal nejaký neukončený. Dávam 3 hviezdičky, ale aj to len najmä kvôli skvelým krátkym opisom jednotlivých atrakcií cirkusu, lebo tie mali svoje čaro. Neviem či si samotný príbeh zaslúži aspoň 3 hviezdičky. Mňa táto kniha nejako nepresvedčila...

KLHannah
04.12.2013 5 z 5

krásné

La Fiera
20.09.2013 5 z 5

Noční cirkus je nádherná, snová kniha. Ačkoli si běžně nelibuji v nepřeberném množství popisů krajiny, věcí, prostorů,... V této knize mi to vůbec nevadilo, ba naopak, zcela to podtrhávalo vzezření cirkusu v mých představách.

Sice jsem z počátku byla trošku zmatená z časových rovin a prolínání příběhů a to i přes to, že každá kapitolka má na začátku uveden čas (Ale, kdo si to má pamatovat, že? :D) a místo. Sice se takto procestoval pořádný kousek světa, ale většinou to autorka řešila tak krásně, že bylo jedno, jestli v daném městě byla nebo ne.
Jen tak mimochodem, v knize je zmíněna i Praha a orloj na Staromágu. To mě docela překvapilo.

Ačkoli někomu se konec líbit nemusel, já jsem s vyvrcholením příběhu spokojená. A styl psaní autorky, chvílemi bych jej nazvala "mlhavý", mi tu sedl.

lydieh
15.08.2013 5 z 5

Já byla nadšena! Nejde o úplně jednoduché čtení, o čemž svědčí i to, že jsem díky románu dvakrát přejela svou výstupní stanici :) - čtu většinou v MHD.. Neuvěřitelně bohatý a symboly obtěžkaný text, někdy až na úkor srozumitelnosti příběhu samotného. Přišlo mi, že napínavý moment soutěže kouzelníků a i samotný romantický vztah se v košatých opisech tajů, kouzel, cirkusu a rpolínání dějových linek trochu utopil. Nicméně i tak parádní kniha, už předem se těším na další Morgensternové dílo!

HanaNov
13.08.2013 3 z 5

Noční cirkus mě zaujal na první pohled - zajímavá obálka a lákavá anotace slibovaly mnohé. Noční cirkus byl ale pro mě nakonec zklamáním, které jsem si však s největší pravděpodobností přichystala sama, protože jsem si na základě anotace vytvořila poměrně jasnou vlastní představu o tom, co budu (co chci) číst. Těšila jsem se na tajuplný nebo alespoň na netradiční příběh plný kouzel, triků a iluzí, chtěla jsem se nechat unášet bohatým vyprávěním založeným na fantazii a přestavivosti, ale především jsem vyhlížela akci a překvapivý děj se spoustou zvratů, který doslova uhání ke svému rozuzlení. Bohužel mé bujné představy se nenaplnily a zůstal romantický příběh odehrávající se v prostředí jedinečného cirkusu a opravdové magie...
Kniha má nápad, který ale (podle mého názoru) není dotažený do konce. Příběh o lásce dvou mladých lidí, předurčených k tomu, aby z nich přežil jen jeden, je už trochu otřepaný, nicméně prostředí, v němž se Noční cirkus odehrává, už tak úplně obyčejné není. Protože ale souboj dvou kouzelníků sledujeme po dlouhá léta, není to souboj v pravém slova smyslu, trochu se to všecko táhne a nejlepší momenty jako by vyšuměly do ztracena. Přízvisko "tajuplný" se sem tedy tak úplně nehodí. Kniha je ovšem založená na zcela jiném rozměru, s nímž jsem zatím neměla takovou čest - vychází totiž z barevné představivosti (a nejen z ní), všímá si detailů a vede čtenáře tak, aby si všechny popsané iluze dokázal živě představit. A právě v tom je její síla, ne v příběhové lince, ale v bohatém textu. Nečekejte akční čtení, napětí nebo jemné mrazení, ale skutečný román v pravém slova smyslu.

ddomikk
11.08.2013 5 z 5

Pohádková knížka? Slabé slovo! Kdo si chce alespoň trochu odpočinout od "tohoto" světa měl by si jí přečíst!:)

Lost Soul
27.07.2013 5 z 5

Nádherně napsaný pohádkový příběh o kouzelném cirkuse, obtížné zkoušce, přátelství a lásce. Knihu jsem četla pomalu, za odměnu a vychutnávala jsem si ji.

vnimat_Krasu
03.07.2013 2 z 5

Morgenstern má jazyk vybroušený do hladka. Z jejích popisů unikátního černobílého cirkusu jsem byl na větvi i napoixté a vůně skořice, vanilky a horké čokolády jsem se téměř mohl dotknout. Autorka však jakoby byla překvapená, že jí to tak krásně jde, a výtečnou písemnou formu rozmazala do nesmírně vlekoucího se děje. Namísto kouzelnické romantiky (na kterou jsem se vážně těšil) je Noční cirkus dílem spíše košatě popisným. Místo kýženého souboje kouzelníků navíc Morgenstern neustále posunuje základní pravidla a jemnou sympatickou magii postupně přemění ve zbytečnou a nepoetickou megalomanii. Je to škoda. Spisovatelský talent je tu totiž hmatatelný a o to více mrzí, že je utopený v potůčku s balastem.

mynonka
29.06.2013 4 z 5

Tahle kniha je prostě kouzelná. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem se cítila být součástí příběhu a kdy mi postavy tak přirostly k srdci, jako zde. Možná je to tím časovým rozmezím, ale při čtení máte pocit, jako byste ten příběh znali (možná i žili) už roky a obyvatelé Nočního cirkusu byli i vaše rodina. Romantická linka byla tak krásná, že jsem občas skoro nahlas zalapala po dechu :). Samotný popis cirkusu, různých stanů a všemožných aktrakcí je něco, co vás dostane. Spisovatelka je úžasná vypravěčka. Těším se na její další dílka :). Doporučuju všem :).

Joa
14.06.2013 4 z 5

Kouzelná knížka, doslova. ;-)

BooksLucyKing
11.06.2013 4 z 5

Kdyby tak takovýhle cirkus skutečně existoval, já, která jsem v dětství miliónkrát prolezla každý cirkus co v ČR byl, bych byla asi nejšťastnější člověk na světě. Ale i v téhle knižní podobě mě naprosto očaroval, moc se mi líbili ty vsuvky z přítomnosti, jak nás čtenáře autorka provádí cirkusem, jako kdybychom tam opravdu byli. Postavy a příběh jako takový byli velice zajímavý a poutavý, mystičtí, tajemní, prostě okouzlující, ale přece jen mi tam něco chybělo. Měla jsem pocit, jak kdyby mi pořád něco utíkalo mezi prsty, nebo spíš mezi řádky. Možná trochu víc detailů by nebylo na škodu. A to skákání z roku do roku mi tam taky dělalo trochu neplechu, ale k posledním dvou částem se to opravdu hodilo, protože to tak úžasně gradovalo, že se nedalo přestat číst, prostě jsem se nemohla dočkat, kdy se konečně ty dvě obdbobí spojí v jedno a jak to dopadne. Takže výsledná 4 hvězdičky a určitě doporučuju každému kdo miluje cirkus, noc a kouzla.

petrzel
15.05.2013 5 z 5

Za mě 5 hvězd kdyby bylo víc dám zase plný počet je to opravdu kniha která vtáhne do děje a nepustí

lilycharlybeth
05.04.2013 5 z 5

Dokonalé. Ani nepočítám, kolik zastávek autobusu jsem díky této knize minula. Kdybych byla schopná číst při chůzi bez možnosti nárazu do lampy/dopravní značky/nebohého chodce, tak tu knihu neodložím ani na chvíli.

kattyV
15.02.2013 5 z 5

Noční cirkus mne okouzlil. Je možné souhlasit s názorem, že to není kniha moc akční (musí každá kniha nutně být akční??), ale o to je poetičtější od samotného začátku do překvapivého závěru. Ve svých představách jsem noční cirkus nejednou navštívila a přeji to i vám.

Cantharus Morti
06.01.2013 5 z 5

Četla jsem v originále, takže netuším, jaký je český překlad (trochu mě zarazilo, že na české verzi je na přebalu vyzrazeno něco, co mě v polovině knihy překvapilo), ale kniha dokonalá. Už dlouho jsem nečetla tak nádhernou knihu.

neta
05.12.2012 5 z 5

Úžasná kniha, která chytne za srdce. Přečetla jsem jedním dechem.