Noční cirkus

Noční cirkus https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128683/bmid_nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4 574 164

Navštivte spolu s námi tajemný cirkus, jenž přijíždí bez ohlášení, aby na svá noční představení roztáhl černobílá šapitó a poskytl svým návštěvníkům opravdu nezapomenutelné zážitky, které nevypadají jako pouhé triky a iluze, ale spíše jako opravdová a mocná kouzla. Nebývale úspěšný románový debut Erin Morgensternové s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích a časových rovinách nebezpečnou hru dvou kouzelníků, v níž jsou v sázce životy jejich učedníků. Co když ale cirkus, jenž má být jevištěm nemilosrdného souboje, k sobě Celii a Marca připoutal mnohem víc, než by si jejich mistři vůbec dokázali představit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Night Circus , 2011

Anne Leyyd
08.04.2017 4 z 5

Tato kniha... byla jedna z těch nejvíce zvláštně, originálně, krásně, podivně a neuchopitelně napsaných, jaké jsem kdy četla.

Příběh plynul pozvolna jako med ze lžičky. Klouzal v popisech jednotlivých stanů, byl prodchnutý spoustou úžasných kouzel. Ačkoli neobsahoval žádnou akci, napětí, dobrodružné prvky, přesto mě k sobě děj neustále přitahoval.

Mrzelo mě, že Celii a Marcovi bylo (když se to vezme kolem a kolem) věnováno tak málo prostoru. Části s nimi dvěma, když byli spolu, se mi líbily nejvíce. A i když bych chtěla mnohem více scén právě s nimi, jejich vztah měl sílu a jejich láska ze stránek čišela. Bylo to opravdu krásné, snové, kouzelně zvláštní, nečekané...

Samotný konec byl důstojným zakončením. Pořád jsem tak trochu na vážkách, co si o celé knize myslet, ale přikláním se ke 4 hvězdám a tu 5 pomyslně přidávám též.

Poetické příběhy sice nejsou těmi, které bych vyhledávala nebo se v nich vyžívala, ale tady tento příběh byl vskutku... No, asi si to budete muset přečíst, abyste pochopili :-)

Pozn. Škoda, že se nakladatelství nerozhodlo pro původní USA obálku. Úžasná!

InaPoppy
01.04.2017 4 z 5

Hohou, knížka má super obal a velmi mě lákala. Po koupení, jsem se nemohla prokousat začátkem a začalo mě to bavit až od Labyrintu, což je nějaká 216 strana a pak to byla pecka, nádherně popsané všechny atrakce.. Bylo to ohromující. Tím se kniha vykoupila z mého zatracení. Fakt od té 216 strany paráda. Když jsem myslela, že to bude perfektní až do konce, tak jsem se velmi mýlila, protože konec je zbytečně dlouhý. Myslím, že kdyby kniha byla o 3 kapitoly kratší, byla by víc... prostě lepší. A tak mě to zklamalo a zároveň nadchlo, doteď nevím, co si mám o tom myslet.

Danago
11.03.2017 2 z 5

Jedná se o kouzelný a magický román.Takový pohádkový příběh pro dospělé . Při čtení je možné zapomenout na reálný svět. Je napsaná velice krásným jazykem. Knížka je pro snílky a milovníky tajemna , kouzel a magie Děj plyne hodně pozvolna, a pro milovníky akčních knížek , určitě nebude. Je to taková snová knížka , ještě jsem se s něčím takovým nesetkala.

SpiritErised
09.01.2017 1 z 5

Tahle knížka vypadala tak slibně... Strašně jsem se na ni těšila, ale prostě jsem se do ní nemohla začíst. Šíleně mě nudila a já to v polovině vzdala.

šneki
07.01.2017 3 z 5

Krásná knížka, ale něco mi tam chybělo. Nejspíše detailnější seznámení postav, když se spolu zamilují.

AllyKumari
06.12.2016 5 z 5

Exploze představivosti, krásného jazyka a vzrušující, tajemné atmosféry dělá z Nočního cirkusu pro mne nejmilejší knižní překvapení celého roku. Knihu, kterou jsem četla v originální angličtině, jsem myšlenkami pronásledovala téměř ve všech volných chvílích, kdy jsem ji musela odložit. Pravda, konec se mi zdál poněkud anti-klimaktický a zašmodrchaný, přesto nemohu než dát pět celých hvězd za ten krásný čtenářský zážitek, který mi naposledy poskytly před půl rokem Želary.

Msourkova
18.11.2016 5 z 5

Je zajímavé číst komentáře a pozorovat hodnocení, které až nápadně osciluje okolo jedné až dvou hvězdiček, nebo na druhé strany škály na nejvyšším hodnocení. Noční cirkus vás buď dostal a nebo vám své brány neotevřel.
Tuhle knížku jsem nyní četla potřetí. S odstupem času čtyř let jsem se sama sebe ptala, zda - li je to opravdu ta nejlepší knížka, na kterou jsem zatím kdy natrefila. Za tu dobu jsem už skoro na všechnu tu intimitu, pocity a hlavně zvláštní souznění zapomněla. To vše se mi vrátilo, když jsem knihu opět otevřela.
Kouzla, magie, laskání všech smyslů, umění zhmotněné na každé stránce. A hlavně vlna pocitů. To vše ve mně vždy s každou další přečtenou kapitolou stoupá. Při každém čtení se vždy víc zaměřím na určitou dějovou linku, která je pro mě zrovna v současné životní situaci aktuální. Za krásným romantickým příběhem odehrávajícím se na zvláštním snovém místě může být něco mnohem komplexnějšího. Naše samotné vnímání a pojetí světa. Ten ohromně silný spodní proud je to, co z Nočního cirkusu buď udělá příběh, který vámi hne, nebo vám nedá nic, pokud se jím mezi řádky nenecháte strhnout.
Erin Morgenstern vládne krásným slovem. Jak jsem psala výše, Noční cirkus je pastvou pro všechny vaše smysly. Přinejmenším. Má však potenciál vás zevnitř trhat. A pak, tak jako někteří litují, že jim nepřišel dopis z Bradavic, já lituji, že neexistuje svět Nočního cirkusu.
Takže ano, záleží na čtenáři, s jak moc otevřenou myslí k cirkusu přichází, a co od něj očekává. A nebo neočekává. Jak sama autorka píše - ta nejlepší překvapení jsou ta, která nejméně očekáváme...

Dee.Grusova
23.10.2016 2 z 5

Místy jsem se trochu ztrácela v ději, každopádně to mohlo být i tím, že mě knížka prostě dostatečně nezaujala. Velmi zajímavý námět, bohužel ho asi autorka nevzala za správný konec.

pakoshka
04.10.2016 2 z 5

Začátek dobrý. Dost dobrý. Ovšem jak jsem se dostala za polovinu, musela jsem se do čtení vyloženě nutit. Chyběl tomu nějaký švih, drive, kouzlo...

fis.rena
31.07.2016 1 z 5

Nemohla jsem se vůbec začíst,ničím mě knížka nezaujala,neuchvátila...

mora.nocna
03.07.2016

no.. co na to napisat.. najskor sa mi velmi tazko zacitavalo, musela som sa vyslovene nutit aby som pokracovala. potom ma z tych opisov az "rozbolela hlava" - jednoducho toho bolo strasne vela, prehustene, gycove, klisovite a strasne moc vsetkeho. az koniec ma strhol a docitala som jednym dychom, aj ked sa priznam, ze som celkom nepochopila co sa vlastne stalo... podobne ako ostatni co napisali komentar, k postavam som si nevytvorila ziaden vztah, pretoze neboli prilis vykreslene.. azda iba cukiko mi vobec nesadla. este musim napisat ze som to citala v slovenskom preklade a ten bol mimoriadne zly... preklepy, chyby (raz dokonca napisala ze je rok 1985 miesto 1895 - co ma riadne zmiatlo..) a vetna konstrukcia "nie si je isty" ma poriadne iritovala, dialogy boli neprirodzene a iritujuce - mozno to tak nebolo v originali, neviem.. no a to preskakovanie casu mi tiez neulahcilo citanie.. ale asi aj tak nelutujem ze som to citala, v konecnom dosledku je to kniha, ktora zanecha dojem a myslim, ze aj po case si ju budem vediet vybavit.
+ v hodinarovi thiessenovi som vycitila silnu inspiraciu e.t.a hoffmanom a jeho luskacikom, co potesilo

edit 19.8.16 - uz teraz sa mi moc nevybavuje :D

AlexisG
20.06.2016 4 z 5

Koupila jsem ji z náhlého popudu a musím říct, že nelituji. Knížka mě vtáhla do děje a nepustila se mě. Jen konec nebyl úplně to, co jsem si představovala. Respektive děj chvíli před koncem. I tak se mi ale kniha líbila...

Naias
17.04.2016 3 z 5

Kniha bola vážne zaujímavá, poetická, záhadná, ale to neustále budovanie atmosféry začalo byť po čase únavné, vnimat_krasu to vystihol.

myreadingplace
12.03.2016 5 z 5

Noční cirkus si mě k sobě nějákým neuvěřitelným způsobem přitáhl a já ani nepostřehla jak. Možná se mi o něm někdy zmínil kamarád, ale jako vždy jsem to ihned vytěsnila z hlavy. Najednou jsem jej ale držela před sebou a ocitla se na úžasném místě, které bych si sama nikdy nedokázala vysnít, natož představit. Mé smysly byly v pozoru na 120%, ani jsem nedýchala. Už dlouho jsem nenarazila na knihu, která by mě obklopila svou atmosférou při každém slově. A to nefandím fantasy, magii a romantice. Tady to bylo ale ve skvělém poměru, nic přehnaného a dokázalo to obměkčit i realistu jako jsem já. Nezaváhala jsem a dávám opravdu zaslouženě 5*.

niva00
04.03.2016 4 z 5

Noční cirkus se mi líbil, ale bylo to něco úplně jiného než čtu. Jsem zvyklá na akční knížky, na příběhy co mají spád, což se o tomto díle říct nedá. Přesto mě to mile překvapilo. Jakmile jste knížku otevřeli, dýchl na vás klid, tajemství a krása. Řekla bych ale, že knížka není nezkušené čtenáře, protože ti by se mohly ze začátku ztrácet.

Tempy
18.01.2016 5 z 5

Strhující kouzelný příběh při kterém představivost pracuje na plné obrátky.

simona8126
23.12.2015 5 z 5

Vlastně ani nevím, proč dávám plný počet. Zpočátku mě atmosféra sice oslovila a příběh navnadil, ale postupně mi to připadalo čím dál víc popisné, zdlouhavé... Stále jsem čekala, že se něco stane a ono pořád nic, jen večírky, sešlosti, slavnosti, prostřední cirkusu. Jenže ono to bylo úchvatné prostředí cirkusu, báječné zázraky, úžasně podané... Příběh se odehrával na tolika místech, střídavě v minulosti a současnosti. To bylo občas trochu zmatené a problematické, ale i tak... atmosféra cirkusu mě zkrátka pohltila a příběh dopadl tak, jak bych nejspíš nečekala, ale potěšilo mě to a uspokojilo. Závěr? Skvělá knížka pro snílky a milovníky tajemna, magie, bizarních věcí...

Sorrow
31.10.2015 5 z 5

Nádherná, magická kniha, jejímuž kouzlu propadnete hned na první stránce.
Morgenstern má ryzí, vybroušený styl a používá krásný, květnatý jazyk a tak vás baví číst pořád dál a dál. Jejímu popisu se opravdu vyrovná málokdo.
Celý příběh se mě velmi dotkl a nejvíce zvědavá jsem byla na to, jak si autorka poradí s koncem...Přestože jsem čekala něco trochu jiného, nemůžu říct, že bych byla zklamaná.
Tuhle knížku bych určitě doporučila všem romantickým duším, které mají rády tajemno a magii. Račte vstoupit do cirkusu, který přijede bez varování a otevírá jen v noci - zklamaní nebudete! :)

LuckaH2
05.10.2015 5 z 5

Nadherna a kouzelma kniha:-)hned bych cirkus navstivila a kdyz si doma svarim most hned si vzpomenu na spoustu dobrot. Romanticky, lehce napinavy pribeh odehravajici se v kouzelnem svete. Tahle kniha nemusi vsechny nadchnout, ale musi se preci vsem libit, vzdyt je to pohadka do ktere chceme vsichni utikat:-)

KriKri
10.09.2015 3 z 5

Na základě zdejších komentářů jsem čekala naprostou bombu. Nápad je skvělý, kniha je krásně napsaná. Kdyby se tady takový cirkus objevil, neváhala bych ani vteřinu a šla ho navštívit. Ale bohužel, ten příběh mě tak úplně nepohltil. Škoda, strašně moc jsem si přála, abych se od knihy nemohla odtrhnout, protože je opravdu kouzelná..