Noc v ráji

Noc v ráji https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24165/bmid_noc-v-raji-FRd-24165.jpg 4 177 35

Život Bryony Wentworthové se naprosto změní poté, co je nespravedlivě odsouzena a odeslána do australské trestanecké kolonie. Pokořována okolnostmi, které nemůže ovlivnit, a zlomena na těle, ne však na duchu bojuje o svůj život a nechce mít nic společného s mužem, na jehož usedlosti se trest odpykává jako služebná. Mateřský cit jí však nedovolí, aby opustila jeho dítě, a jako žena stěží dokáže utlumit příval vášně, která ji k tomuto záhadnému muži přitajuje. Na pozadí nádherné, avšak drsné a nemilosrdné přírody se odehrává příběh dvou bytostí, v skrytu duše hluboce toužících po důvěře a lásce a neohroženě překonávajících četná nebezpečí i nástrahy osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Night in Eden , 1997

hankapimi
08.01.2017 2 z 5

Příběh se mi líbil i zápletka ke konci knížky. Na téma lásky, citu, romantiky, mateřství a osudu dětí slyší spolehlivě každá žena. Ale to nekonečně dlouze natahované jiskření mezi Briony a Haydenem do tří čtvrtin knihy bylo na mne příliš. Možná můj subjektivní dojem, ale méně znamená někdy více...

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

Knížka je skvělá.Proctor píše skvěle.

Baraliska
10.12.2016 5 z 5

Moc a moc se mi tato knížka líbila. Nejprve jsem ji četla proto, že jsem se nudila a neměla jsem co si přečíst, ale jsem moc ráda, že jsem si ji nakonec přečetla :). Je to překrásná knížka.
Velice moc jsem u této knihy nabrečela, proto všechny (ty, co mají v plánu si tuto knihu přečíst) varuji, aby měli u sebe vždy po ruce nějaký kapesník ;).

Anet257
30.09.2016 4 z 5

Ačkoli nemám ráda knihy z této doby, byla jsem mile překvapená, jak byla čtivá a doslova mě pohltila. Postavy jsem si rychle oblíbila a i prostředí ve kterém se děj odehrával. Před koncem jsem pořád čekala že to autorka bude chtít nějak vygradovat a zbytečně to děj poškodí! Nakonec jsem se ničeho takového nedočkala a můžu jen doporučit.

havrmoni
13.08.2016 5 z 5

Jako mámě mi vždy zatrne,když se jedná o děti. Tato autorka sice píše přìběhy o životě v jeho nepřikrášlené podobě,ale nepatlá se v neštěstí a smutku hrdinů. Jejì hrdinové jsou silní lidé a i když se vám zamží oči při čtení netrvá to dlouho. Příběh je hezky rozložený a udržuje pozornost a nechce se od toho otrhnout. Tento byl přesně takový a jiskření mezi hrdiny je přímo hmatatelné.

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Mám ráda způsob, jakým autorka píše. Děj zasazený do zajímavého prostředí a doby.
Není to "jen" romantika. Knihy od této autorky doporučuji ke čtení.

Laf
14.12.2013 5 z 5

Nádherně se to četlo a velice rychle jsem to přečetla, neboť jsem musela vědět, co se stane dál :) . Smutný začátek se šťastným zakončením. Doporučuji, je to pohodové čtení.

miruska1
05.12.2013 5 z 5

Veľmi,veľmi pekny pribeh,dosť smutny ale so šťasnym koncom.

alhl
28.08.2013 5 z 5

Silný příběh plný emocí, určitě si popláčete. První kniha od autorky, kterou jsem četla, a C. Proctor si mě okamžitě získala.

PomněnkaPrvní
05.06.2013

Pozor dámy, nečekejte romanci v pravém slova smyslu. V příběhu je tolik bolesti a smutných scén, že to rozhodně není oddechovka z červené knihovny. Nutno ale říct, že autorka píše tak citlivě, že i šíleně smutné scény zvládnete, ačkoliv pro slzy nebudete chvílemi vidět na písmenka. Ale trpí zde zejména děti, takže slabší povahy ať zváží, zda to chtějí číst (myslím, že ještě dlouho budu mít před očima scénu, jak šestiletý chlapeček drží za ruku dvouletou sestru a zcela opuštěni se v londýnském přístavu dívají za odplouvající lodí, která odváží jejich matku, jediného člověka, kterého na světě měli...)

klarka61
19.05.2013

Ano, pěkné čtení.

Mocharka
06.04.2013

Tuto knihu jsem dostala od dětí k narozeninám.Jedna z nejlepších knih jakou v knihovničce mám.Zatím jsem přečetla skoro všechny knihy ,co jsem od této spisovatelky sehnala. Vřele doporučuji,jsou skvěle napsané

Shanny
13.03.2013 5 z 5

Vůbec první kniha, kterou jsou od Candice Proctor četla, kniha, která mě hned lapila a už nepustila ;) Pěkně počteníčko.

crea22
25.05.2012 5 z 5

souhlasím opravdu super čtení doporučuji

Evaevelína
11.12.2011 5 z 5

moc pěkně napsaná kniha,tedy hluboký dík překladatelce, díky ní jsem si román moc užila. Moc doporučuji,určitě vás chytne hned od první stránky...