Noc na Arnwaysu

Noc na Arnwaysu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40787/noc-na-arnwaysu-40787.jpg 4 38 7

Detektivní román z prostředí anglického zámku a anglického venkova po první světové válce. Detektivní zápletku zde tvoří odkaz anglického boháče, který odkazuje obrovské jmění svým dědicům takovým ustanovením, podle něhož nemá být rozděleno. Z těchto dědiců však jeden zemře za záhadných okolností a druhý, jeho dcera, prochází řadou nehod, z nichž mnohá jen náhodou nebyla smrtelná. Dodatečné pátrání po příčině dědicovy záhadné smrti odhalí dvě smrti další a celý případ posléze vysvětlí. (www.pitaval.cz)... celý text

kapr
01.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Čerstvý dnešní přírůstek 2021. Brož ze 60.let, přesto v dobrém stavu. Klasik české detektivky je zárukou příjemného zážitku. Zatím spokojenost. Předpokládám, že po dočtení by mohla jedna další hvězdička knížce přibýt.
Knížka vůbec není špatná, spíše s ohledem na to, že věci se začínají dít až v poslední čtvrtině knihy, zůstávám u třech hvězdiček. Pravidelně se mi stává, že po dočtení knihy cítím potřebu vrátit se přibližně o třicet stránek a přečíst si je znovu. Stalo se mi to i u této knihy. Považuji to za zápor, který v mém případě její hodnocení, někdy i velmi výrazně snižuje.

draka
09.09.2020 4 z 5

Noc na Arnwaysu - E.Fiker
Naslepo jsem si na chatě vytáhl ze zadních řad tuto detektivku, ve které vystupuje více rozličných postav a rozuzlení má šťastný konec pro zamilovaného detektiva. Knížku jsem již kdysi dávno četl, je to odpolední oddychové čtení.

MOu598
10.05.2020 4 z 5

Detektivní román, bavila jsem se, napínavé.
Psáno starším jazykem, ale jinak pěkné, i se zvraty a nepředvídatelné.
Mám vydání podepsané autorem, ale kdy a komu svůj podpis věnoval, to nevím. Kniha je z pozůstalosti tchýně, kterou jsem nikdy nepoznala.

jarin58
16.03.2020 3 z 5

Oddechovka.Ovšem co mne dostalo bylo,že ondatry zadávily labuťe.

daudurhundur
20.02.2020 4 z 5

Příběh je složitostí i délkou tak na úrovni různých rodokapsů, kriminální linka průhledná, a vůbec všechno tak krásně naivní ;-) a zaobalené ve starorůžové romanci. Taková jednoduchá a rychle plynoucí jednohubka na vypnutí hlavy před spaním, která se čte úplně sama.
Pokud si chcete udělat představu o "šestákových" detektivkách, tak tohle je na začátek ideální.

Marla
19.11.2019 2 z 5

Těžká nuda, připadalo mi, jako by to ani nepsal Eduard Fiker. Dočetla jsem s vypětím všech sil a bez výčitek odhodila do e-koše.

Jaruš7
13.06.2019 4 z 5

Detektivka z počátku minulého století, takže různorodost postav splňuje předpoklad pestrou motanici. Šlechta, duchovní, cikáni, blázni, soudce, soukromé očko, detektiv, pohledná dědička, dědici, sloužící, a k tomu pro totální chaos mají osoby kromě jména a příjmení ještě přezdívku, kterou ze jmen neodvodíte, (použito vše v nejednom souvětí). No když už, tak už.
Autor to zmákl v romantickém stylu i s překvapením na konci.
Kdybych nečetla Paklíč, tak bych byla o tu koncovku ochuzená, neboť toho divného zachraňování bylo až, až.
Citace :" Starý CH.. je asi zatracený pirátský dědeček. Přišel na to, jak ve své závěti podělit majetek, aniž by ho musel rozdělit."
E-kniha v seznamu detektivek pochodových.

Eduard Fiker
česká, 1902 - 1961