Nobi

Nobi https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72422/bmid_nobi-f7X-72422.jpg 4 37 7

Kniha vypráví příběh černošského chlapce Nobiho, který žije v chudé africké vesnici. Navzdory nemocem a chudobě má Nobi spokojený život. Občas se sice objeví nebezpečí, kterým musí vzdorovat, a ty si také vyberou svou daň na jeho zdraví, přesto se chlapec se všemi strarostmi hrdinně vypořádá. Nakonec se stane králem vesnice.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Der Neger Nobi , 1955

vernem1850
16.06.2022 4 z 5

Docela dobrý román i když ne tak dobrý jak ostatní knihy co jsem četl.

boxas
04.02.2022 5 z 5

Byly časy, milé děti, kdy se knížky kupovaly přes Klub mladých čtenářů. To jste si na základce vyplnili přihlášku, zaškrtli tituly, ukecali rodiče, aby to zafinancovali, a pak jste se už jen těšili na novou várku knih. Jak prosté.
A mně jako jeden z prvních přišel do ruky Nobi. A já četla a četla, až mě z toho rozbolela ruka, jak jsem si vleže podpírala hlavu. Ještě že je to tenká kniha, nebo jinak bych asi měla trvalé následky. :-) Každopádně tu bolavou ruku a toho malého kluka Nobiho si pamatuji dodnes.

Selve
07.01.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem četl ještě jako prcek, tehdy jsem hltal stránku po stránce :) Přiznávám, že už ani pořádně nevím o co tam šlo. Znovu jsem na ni narazil náhodou tu na databázi knih. Asi si knížku znovu přečtu ;) Pro mě to je taková srdcovka

JulianaH.
22.05.2019 5 z 5

Jedna z prvních knížek, kterou jsem přečetla sama. Objevila jsem ji v knihovničce po dědovi. Mimořádně se mi líbila, i když si dodnes pamatuji, jak mě jedna scéna, plná divých šelem, vyděsila až k pláči – četla jsem ji totiž v noci, když všichni spali, a bála jsem se opravdu hrozně.
Mám k „Nobimu“ zvláštní citový vztah, takže jsem si ho jako jednu z mála dětských knih nechala v knihovně. :)

ditul
06.07.2018 5 z 5

Krásný dobrodružný příběh malého chlapce.

sanulllka
04.07.2018 5 z 5

Je to hezká kniha o schopnostech Nobiho, co má ke zvířatům a lidem. Moc se mi líbí gorily Mafuka a jeho otec, slon Pegu a kouzelný had Gingu. Budu jí ráda číst znovu svým malým sourozencům. Můj starší bratr jí četl chvilku přede mnou, konečně jsem ho dohnala. :-) :-P

Zynz
24.11.2015 5 z 5

Je to nejspíš moje první přečtená kniha mimo čítanek, leporel a honzíkových cest. Vracím se k ní každý rok a přečetl jsem ji snad 20 krát. Krásný příběh z Afriky o nebojácném klukovi Nobim.

Ludwig Renn
německá, 1889 - 1979