Heatová a vlna žáru

Heatová a vlna žáru https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85738/bmid_heatova-a-vlna-zaru-AZu-85738.jpg 4 183 39

Nikki Heat série

Hlavní postavou je atraktivní Nikky Heatová, detektiv z newyorského oddělení vražd. Tu při vyšetřování doprovází Jameson Rook, novinář, který pracuje na článku o policejním sboru. Nikky se v první knize série musí poprat jak s vraždou bohatého majitele realitní firmy, tak s vtíravým Rookem, který má talent ukázat se vždy v nesprávný čas na nesprávném místě. S přibývajícím počtem podezřelých, motivů a s odhalením finanční situace v pozadí firmy zavražděného realitního magnáta se případ začíná komplikovat. Stejně tak jako vztah Heatové a Rooka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Zoner Press

Heat wave , 2009

AriArenka
20.09.2015 4 z 5

Po prvních dvaceti stránkách, které se mi horko těžko četly, jsem si říkala, že to v životě nemůžu dočíst. Potom ale nastal zlom a knihu jsem dočetla téměř jedním dechem. I neustálé opakování slov - detektiv Nikky Heatová - mně ani nevadilo.

NikyJuri
25.08.2015 4 z 5

super čtění :-)

Garik
15.08.2015 2 z 5

Kníh tohoto žánru som zas až toľko neprečítal, takže nie je toho moc, s čím by som porovnával. Dej dosť predvídateľný, takisto správanie postáv, hlavný páchateľ známy dávno pred odhalením. Celkovo slabé.
Pre skalných fanúšikov seriálu môže byť tento komerčný prídavok povinnou jazdou, ostatne preto som to skúsil. Ale po tomto u mňa ďalšie diely Heatovej už akosi nehrozia.

Janičta
06.06.2015 2 z 5

V celku průměrná detektivka. Na začátku mě zarazilo jak je slohově celkem jednoduchá, ale po čase jsem si zvykla. Na co jsem si nezvykla byla některá přirovnání, která se tam mlela dokola. Nicméně kniha jako doplněk k seriálu splnila svůj účel - jednoduché čtení na víkend...

katkafe
02.05.2015 5 z 5

Super počtení, taky jsem si dávala místo Nikky -Kate, protože seriál byl jedničkovej. Napínavý příběh plnej nečekaných zápletek. Doporučuji!!!!

JohnCZ
15.02.2015 4 z 5

Je to prostě Castle. Dějově je to jednoduše jedna z dalších epizod tohoto seriálu. Navzdory k tomu, že kniha je defacto jen doplněk k seriálu, tak je kvalitně napsaná, plná odkazů a narážek, při kterých se seriálu znalí skutečně příjemně pobaví (divoká milostná scéna je shodná s tím, jak byla popsána Castlem a Beckettovou v seriálu). Postavy v knize reflektují ty seriálové, drobné odlišnosti se přeci jen najdou a postavy, potažmo celá kniha dokáže fungovat sama o sobě. Díky tomu bych Nikki Heat mohl doporučit i seriálu neznalým, byť pro ně by mohla působit trochu suše a nedotaženě. Samotný děj je totiž detektivkou ze staré školy. Zvratů se člověk mnoha nedočká, akce rovněž ne, ale zápletka je poměrně komplexní. Vadila mi jediná věc. Fanda seriálu si pod jinými jmény snadno představí seriálové protějsky, avšak nováčkovi bude chybět podrobnější charakteristika, která je v knize dost upozaděná. Vlastně krom krátké pasáže o minulosti Nikki Heat se o postavách nedozvíme zhola nic. Napsané je to ovšem dobře. Ten, kdo knihu psal (ať už to byl kdokoli) si byl vědom toho, jak zhruba probíhá policejní vyšetřování a nechybí množství zajímavých detailů. Rovněž musím pochválit český překlad, který se (díky bohu) vůbec nesnaží překládat původní názvy, takže se čtenář nemusí bát žádných paskvilů typu "sejdeme se ve čtvrti Pekelná kuchyně" apod. Sice nejsem fanda přechylování a tedy "Heatová" mi zněla trochu otravně, ale s českou gramatikou holt asi nic nenadělám. K překladu tedy nemám větších výhrad.

lenča30
30.07.2014 5 z 5

Miluju Castla na zabití,a i když u mě nejsou detektivky na prvním místě,tato série se na přední místa zařadí.. :-))

ElisR1
13.06.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Stále jsem sice srovnávala postavy ze seriálu s těmi knižními a musím říct, že chemie mezi Kate a Castlem se mi líbila víc, což ale neznamená, že by Nikki s Rookem zklamali. Byla to bezvadná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem a rozhodně se k ní někdy vrátím.

Natally
12.06.2014 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila asi také hlavně proto, že miluji seriál Castle. Děj byl opravdu poutaví, v knize nechybí ani humor.

M.V.Z.
30.04.2014 4 z 5

Celkem slušná detektivka. Je dobře napsaná. Je to jako předloha k seriálu.

Grimes
19.10.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je to hezky napsaná detektivka s nádherně napsanou policejní prací. Ještě více se mi na tom líbí, že to není jen nějaká rychlokvaška k seriálu (jak to bývá u PC her), ale je to plnohodnotná detektivka, kterou si může přečíst i člověk, který na seriál nekouká. Jediné o co ten člověk přijde je pocit, že čte něco, co psal Richard ve své pracovně na notebooku. Musím pochválit i překlad. Překladatel se nesnažil přeložit úplně vše (názvy písní, budov atp. zůstaly zachovány) a tak je to jedině dobře. Každopádně asi nejsem jediný, kdo místo Nikki četl Kate, místo Rooka Castle atd. .
A slovo závěrem, obsah ze strany 105 je v anglické verzi opravdu takový jaký ho popisují v seriálu. V českém překladu se však posunul na stránku 109.

ivule85
05.09.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila nebyla zbytečně natahovaná..nedalo mi to a celou knížku jsem srovnavala postavy s Catlem a Beckettovou...už se těším na druhý díl, na který se jdu právě vrhnout :)

aannyy
05.09.2013 4 z 5

Sice celkem krátká, ale docela pěkná detektivka. Podobnost se seriálem se doopravdy nezapře.

studentice
24.07.2013 3 z 5

Nebylo to spatne cteni, ale televizni serial je pro me proste lepsi. Neni nad ziveho Castla-tedy Nathana Filliona, ten dava serialu stavu:)

tintik
04.05.2013 4 z 5

Máte-li rádi seriál, neváhejte a knížku si přečtěte. Pokud seriál nesledujete, ale máte rádi detektivky, přečtěte si ji taky :) Jedná se o pohodové oddychové čtení, které je psáno v duchu seriálu (jak by ne, vždyť je přece inspirované Kate Beckettovou a jejím týmem :). Mě si knížka získala už po pár stránkách :)

HiRes
03.04.2013 4 z 5

No čekal jsem víc, ale už jsem možná rozmazlený od Nesba...... Příběh nijak složitý, ale zase, což už se jen tak nevidí, je zde popsána klasická policejní práce a sestavení střípečků děje, může se to zdát nudné, ale také nemusí. Jinak se mi líbil konec, kdy skoro včechny postavy v knize až na Rooka vědeli kdo je vrah a vy jste mohli společně s Rokem už jen hádat.

shenandoah
06.03.2013 2 z 5

Je to jako jedna epizoda ze seriálu. Další průměrná detektivka.

Pouli
11.12.2012 3 z 5

Povedené jako další epizoda seriálu. Bylo příjemné jednou nový díl nesledovat, ale číst. Že hlavní postavy se trošku liší od seriálových vůbec nevadilo. Jedinou výtku má k překladu. Místy byl poněkud kostrbatý, se zbytečně složitými větami.

LuciRoo
17.02.2012 5 z 5

Ze začátku mě trochu zaskočila až moc složitá zápletka, která se ovšem na konci krásně vysvětlí.. Skvélá kniha, terou doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi seriál Castle na zabití. Celkem přesvědčivé to odráží prosředí seriálu, narážky, vtipné poznámky, atd.

detektivní a krimi romány

Richard Castle
americká, 1969
2011  80%Heatová a vlna žáru
2011  86%Heatová a žhavá odhalení
2012  91%Heatová a hra s ohněm
2014  88%Heatová v žáru smrti
2013  91%Heatová a led v žilách

Kniha Heatová a vlna žáru je v