Nikdy o tom nemluv

Nikdy o tom nemluv https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21592/bmid_nikdy-o-tom-nemluv-lYG-21592.jpg 4 360 102

Příběh dětství zničeného krutostí a strachem, sepsaný na základě skutečných událostí. Kathy O’Beirneová líčí v této knize svůj tragický životní příběh, poznamenaný již v raném dětství surovým otcem, který ji stejně jako její sourozence tloukl a týral, a místními chlapci, kteří ji sexuálně zneužívali. Malá Kathy, které se v silně katolickém Irsku nedostalo od jejího okolí žádné pomoci, byla v osmi letech odtržena od rodiny a uzavřena postupně v celé řadě církví řízených institucí. Později ji poslali na psychiatrii, kde prošla děsivou elektrošokovou terapií a byla vystavována krutostem ze strany lidí, kteří o ni měli pečovat. Tím ale její noční můra ještě ani zdaleka nekončila…... celý text

Literatura světová Příběhy
Vydáno: , Jota

Don´t Ever Tell , 2004

Melein
02.02.2016 5 z 5

Ano, kdysi jsem něco o těchto problémech četla. Ale teprve až tato kniha mi ukázala celou zrůdnost systému ,,převýchovy padlých dívek". Neuvěřitelné, že se něco takového mohlo dít v ,,civilizované " zemi.

Malachit
07.01.2016

Kniha přečtena za tři a půl hodiny. Hodnotit nebudu, na tohle metr není.
Příběh děvčátka, kterému osud opravdu naložil. Na počátku otec tyran nejhrubšího zrna a milující, avšak fatálně pasivní matka. "Péče" institucí, které za křesťanskou láskou schovávaly zrůdnosti praktikované na bezbranných (a opět potvrzení, že celibát je asi tak přirozený, jako vrazit si opakovaně do prdele rozžhavenou trubku) Nakonec ztráta dcery, kterou přes veškerou hrůzu doprovázející její příchod na svět, hluboce milovala.
Spirála násilí, kolik z těch, kteří se stali tyrany, prošlo podobnými ústavy? Kolik z nich bylo mučeno ve vlastních rodinách?
Hluboce se klaním autorce, že navzdory všemu dokázala jít dál a dokonce bojovat nejen za sebe, ale všechny ženy, které potkalo totéž.
Někteří se ptají, proč čteme podobné knihy. Hledají v tom nějakou úchylku...
Možná už z úcty k autorům. Oni totiž chtějí, aby to někdo četl. Kdyby ne, nikdy by svůj příběh nesepsali a nenechali vydat. Je to bolestné avšak potřebné otvírání očí.

Marcela1950
02.12.2015 5 z 5

Výstižný komentář k dané knize napsal Jack Bauer- není co dodat.Stále nemohu pochopit,že se taková zvěrstva stala v 60. až 90. letech 20.století,jak autorka knihy popsala !!!

Káča Máča
29.11.2015 4 z 5

Naprosto hrůzostrašný příběh, který mnou hluboce otřásl. Místy jsem se musela držet, abych nezačala brečet. Nevím, jak lépe popsat dojem z této knížky, která popisuje šílenost, krutost, děs, strach z pohledu malé holčičky, která to všechno zažívala téměř po celý svůj život. Klobouk dolů před autorkou, že se vůbec dokázala znovu vracet ke své minulosti a přenést ji na papír. Svět musí vědět o tom, co se dělo...

Morrighan
29.10.2015 5 z 5

Další z knih, která ve mně zanechala nesmazatelnou stopu plnou bolesti, zoufalství a znechucení nad lidmi, světem, životem... Důležité, děkuji!

zuzulique
03.10.2015 3 z 5

Tento typ kníh má veľkú výpovednú hodnotu, no literárna stránka "pokulháva." Nie je to nič prekvapujúce, nakoľko autormi nie sú skutoční spisovatelia, ale obyčajní ľudia, ktorí si prežili svoje životné príbehy a chceli ich rozpovedať svetu, aby istým spôsobom upozornili na hrôzy, ktoré sa im udiali a zbavili sa do istej miery bremena, ktoré im priniesli.

Safrika
29.09.2015 5 z 5

Hodně silná kniha, děsí mě ta představa, jak to mohlo tak dlouho fugnovat bez postihu. Přála bych si, aby autorka konečně dosáhla svého záměru.

zegi
21.09.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem právě dočetla.Přečetla jsem jí hned celou.Je až neuvěřitelné,co se děje.Je to dost drsný příběh,skvěle napsaný a autorce přeji do života jen to nej !

saryka
19.08.2015

Hodně silný příběh,smutné,neuvěřitelné,obrečela jsem to

pamik111
07.04.2015 5 z 5

Pro mě to byla asi jedna z nejsilnějších knížek, kterou jsem kdy četla. Bylo opravdu nepředstavitelné, čím vším si musela holčička projít... Děsivý příběh, šílené bezpráví a zoufalství, které se mě při čtení zmocňovalo. Knížka ve mně zanechala tíživý pocit a smutek. O irských prádelnách byl natočený i film (Padlé ženy), který jsem musela zhlédnout. Za mě však byla knížka mnohem působivější.

Karlička11
17.02.2015 5 z 5

Když jsem začala číst tuto knihu,myslela jsem zprvu,že jsem se ocitla tak v 19století.Nechce se ani věřit,že se to všechno dělo v nedávné minulosti.I když vím,že podobné životní osudy se dějí i dnes.Knihu jsem přečetla jedním dechem a na tuto knihu jistě nikdy nezapomenu.

Kida1
08.01.2015 4 z 5

Velmi silný příběh ženy zneužívané a týrané od dětství, zneužívané k pokusům s léky a nucené dřít v magdalénských prádelnách.

sarekaslukova
29.11.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četla vzhledem k její délce opravdu dlouho. Ale nebylo to proto, že by mě nebavila nebo byla špatně napsaná, ale proto, že častokrát jsem musela knihu odložit po určitých kapitolách, kdy mi bylo tak špatně a úzko, z toho co se na maličké Kathy provozovala za ,,čuňárny" omlouvám se, ale jiný termín pro tyto činnosti není. Byla jsem zaskočena už jenom tou dobou, myslela jsem si, že je to starší příběh, ale není. To že byla poslední prádelna uzavřena až v roce 1996 je opravdu udivující a i zahanbující. Ale jsem ráda, že jsem si toto vyprávění přečetla. A určitě bych ho doporučila dalším čtenářům.

DK197
23.11.2014 5 z 5

Skvěle psaná kniha s naprosto neskutečně silným a děsivým příběhem.... Člověk je tvor schopný neskutečných krutostí...

DarkFireflies
19.09.2014 5 z 5

Ráda bych řekla, že to byla výborná kniha, ale to vzhledem k obsahu to tak úplně nejde. Děsivá, silná, dojímavá... To už je možná lepší. Příběh mě na jednu stranu drtil, na tu druhou mě ale nutil číst dál a dál, až do úplného konce. Ani nemůžu říct, jak moc mi bylo Kathy líto, chyby ostatních jí zničily nejenom dětství ale poznamenaly ji i po celý zbytek života.
Silný, dojemný příběh o tom, že příšery se nachází mezi námi..

orinka3
27.08.2014 5 z 5

Drtivá kniha! Přiznám se, že ač je napsána skvěle, stránky jsem musela přeskakovat. Taková z nich čiší hrůza. Pořád jsem čekala na nějaký zásah zvenčí, že dívence někdo pomůže, že ji pochopí a vytáhne z toho pekla...ne. Otcova krutovláda zůstala nepotrestaná, nakonec ho ještě před smrtí obsluhovala. A katolická církev?? Kde proboha učí takto se chovat ke svěřeným lidem? Proč nevyloučí sadisty, pedofily a nechá je mučit bezbranné? To má být ono křesťanství? O prádelnách v Irsku se o nás začalo psát teprve nedávno, nevím proč a kdo měl zájem, aby se to nerozkřiklo. Nedoporučuju nikomu se slabými nervy, četba je opravdu drásavá.

barbuskaa
27.04.2014 5 z 5

Občas jsem musela knihu odložit, když jsem četla, jaké hrozné věci Kathy musela prožít :(

NatalieHaltuf
03.03.2014 5 z 5

Kniha u které sedíte a kroutíte hlavou. Oklepete se z mrazivého pocitu a čtete dál. A zase kroutíte hlavou a mrazí Vás, ale vy musíte číst dál a musíte se stále dokola divit.

poetree
27.01.2014 4 z 5

děsivé. ach jo. jak mohlo tolik "božích služebníků" porušit základní křesťanské "miluj bližního svého"... pak se člověk nemá děsit církve a dalších institucí..

Teninka
19.01.2014 5 z 5

Jedna z mála knížek, kterou jsem přečetla během jednoho dne ... Knížka vypráví skutečný příběh o holčičce, která si v životě a teda hlavně v dětství vytrpěla spousty bolesti, lhostejnosti, krutosti atd... Tato knížka mě osobně jen utvrdila v tom, že za jeptiškami a za knězi se opravdu schovávají takové zrůdy! Obdivuji Kathy, že dokázala mluvit o tom, co si všechno vytrpěla (jak už doma, tak v okolí církve). Tuto knihu bych doporučila všem

Irsko dětství církev týrání podle skutečných událostí Magdaleniny prádelny

Autorovy knížky

Kathy O’Beirne
irská, 1956
2006  88%Nikdy o tom nemluv

Kniha Nikdy o tom nemluv je v