Nick Cave: Mercy On Me

Nick Cave: Mercy On Me https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377960/bmid_nick-cave-mercy-on-me-7j0-377960.jpg 4 86 24

Zpěvák. Hudební skladatel. Textař. Herec. Spisovatel. A především kultovní postava světové kultury. Tím vším je Nick Cave, rozervanec a současně workoholik, člověk posedlý až manickou potřebou tvořit. Německý kreslíř Reinhard Kleist, mistr životopisného komiksu (v Argu už vyšly jeho knihy Boxer, Johnny Cash, I see a darkness, Sen o olympiádě), vytvořil ve své dosud nejobsáhlejší biografii strhující panorama nespoutanosti i závislosti, vášně i zkázy, lásky i smrti a již poněkolikáté prokázal, že umí překročit hranice běžného komiksu. Jeho výbušná směs tvořená Caveovými písněmi, historickými (polo)pravdami a zábavnými spekulacemi představuje veskrze bizarní návštěvu caveovského světa a je skutečnosti mnohem blíž než jakýkoli Caveův životopis. Husí kůže zaručena!... celý text

Komiksy Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Argo

Nick Cave: Mercy on Me , 2017

Wheelcrusher
20.07.2018 5 z 5

Fakt slušnej krleš... Nick se mi líbil už v 'nácti, když ho semtam hráli v Medúze, ve dvácáte'jch letech jsem si poetikou jeho písní vystřelil z mozku skrytý emoce a ke třicetinám samozřejmě nevodolal koupit todle "Pomiluj ny" retro, což si za poslední kapitolu alá Twin Peaks meets Watchmen zaslouží můj úplnej obdif:) Akorát českej překlad teXtů na konci stál docela za prd.

puml
17.06.2018 4 z 5

Je to hodně o pozérství, o 80. letech v Berlíně, o rozervanosti, o feťáctví, o hudbě, o psaní. Je to dobrý, je to takový jako Cave: rozervaný, romantický, rádoby drsný ale i precizní. Ta kresba se k tomu příběhu skvěle hodí a sálá z ní jak Caveova těžko uchopitelná osobnost tak i jeho hudba. Kresba i celkový zpracování je i přes některý výhrady za plnej počet.

Co mě ale rušilo byl ten podivnej překlad ve stylu něco jo a něco ne. Půl na půl čeština s angličtinou. V samotném závěru jsou sice překlady jednotlivých písňových textů, ale myslím si, že to mělo být spíš naopak.

Abrenkova
16.05.2018 5 z 5

Strašně mě to vtáhlo, celou noc jsem pak v hlavě slyšela The mercy seat a cítěla se asi jako když Nick psal oslici. Komiksy nečtu ale tyhle kresby mi v hlavě rozpoutaly peklo.

emma1990
07.05.2018 5 z 5

Velmi putave spracovanie, nemam co vytknut, nezvyknem citat komiksy no tento je fakt skvost.

grafické romány Nick Cave

Reinhard Kleist