Nezvěstná

Nezvěstná https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490821/bmid_nezvestna-XJp-490821.jpg 4 154 154

Odložené případy série

Švédská krimi série, v níž přední detektivové znovuotevírají 16 let odložený případ brutální vraždy, která neměla být nikdy vyřešena. V létě před 16 lety zmizela v jižním Švédsku 19letá dívka. Případ nebyl vyřešen a dívka se nikdy nenašla. Nyní se v Malmö objevil vrah, který napadá a znásilňuje ženy přímo v jejich domovech. Důkazy ukazují nápadné podobnosti s vyšetřováním dlouho hledaného dánského vraha z Valby. Slavný dánský expert na profilování zločinců a odborník na muže z Valby Carsten Morris se připojí ke švédskému týmu vyšetřovatelů pod vedením inspektorky Tess Hjalmarssonové a její parťačky Marie Erlingové, které se snaží vyřešit oba případy, jež by zdánlivě mohly souviset. Podaří se jim zastavit násilníka včas a zjistit, co se stalo s nezvěstnou dívkou z roku 2002? První díl románové krimi série se odehrává v jižním Švédsku a v okolí Malmö. Autorka je expertkou na odložené případy a zkušenou reportérkou zabývající se zejména nevysvětlenými zločiny, díky čemuž je román velmi autentický a realisticky zobrazuje práci vyšetřovatelů. Charaktery hlavních postav a nahlédnutí do jejich soukromí jenom přispívají k napínavosti a očekávání, setká-li se jejich snažení s úspěchem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Jota

Försvunnen , 2019

radkanin
11.02.2021 3 z 5

Prumerna severska detektivka s trochou te brutality. Pribeh vpleteny do pribehu, vetsi cast knihy prehlusil ten hlavni pribeh..kniha plynula, chvilema az moc klidne (pres brutalitu zlocinu).. Konec mel spad a konecne rozuzleni bylo pro vsechny ulevne.

alzbeta4340
09.02.2021 5 z 5

Ačkoliv se vyšetřovatelka Tess specializuje na staré nevyřešené případy, dostane přiděleno vyšetřování sériových vražd a napadení žen. Nečekaně se však najde spojitost tohoto případu s nikdy neobjasněným zmizením mladé dívky, které se událo před lety.
Čtení jsem si opravdu užila. Kniha se bude líbit čtenářům, kteří mají rádi podrobný popis policejní práce a nevyžadují přehnanou akčnost a napětí děje.

JustWomen
05.02.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani ničím vynikající, dobrá krimi jakých je spousta. Hodně zbytečných stran a konec jsem odhadla už asi v půlce, takže za 3.

MMacicekk
04.02.2021 4 z 5

První polovina se více věnuje násilníkovi z Valby, kdy je jeho dopadení prioritou číslo jedna. Jakmile se tato dějová linka propojí s 16 let starým případem zmizelé dívky, Tess se spolu s Marií zaměří i na tento odložený případ. Závěr bude překvapivý, dostatečně napínavý, přesně takový, jaký byste od švédské detektivky očekávali. Okruh možných vrahů je sice úzký a vy máte pocit, že víte, kdo jím je, přesto vás autorka dokáže překvapit nejen totožností vraha, ale i jeho pohnutky a motivem.

Co se se zmizelou dívkou nakonec stalo a podaří se nalézt její tělo? To se dozvíte v tomto krimi románu, kterým je slibným prvním dílem z plánované série. Já si rozhodně další díly ujít nenechám. Autorka mě dostatečně přesvědčila o tom, že psát umí a těším se, jaký případ nám představí příště.

MartinV.123
25.01.2021 5 z 5

Suprová kniha. Zasloužila si čestné místo v mé nejlepší knihovně. Už aby vyšel druhý díl moc se na něj těším.

xolee
15.01.2021 4 z 5

Oukej, miluju horory, krimi, thrillery a vsechno okolo, jen dokud se nezacne popisovat treba dum/byt podobny tomu memu!! Velice ctive a nedokazala jsem knizku odlozit, nevadi, vyspim se v duchodu. Autorka Vas bude napinat a stejne kdyz uz si myslite, ze jste ji prokoukli a vite jiste, ze znate vraha, tak neznate. Obcas jsem se nedokazala spojit s pani vysetrovatelkou a proste byt to ja, tak to udelam jinak. Az budou prelozene dalsi dily, jdu do nich.

BarboraFCS
29.12.2020 4 z 5

Slušná detektivka, oddychovka, autorka si na nic nehraje. Jediné, mě trošku zklamalo, bylo odhalení vraha Anniky, myslím, že už cca šedesát stran před koncem bylo zjevné, kdo to je.

Ladiva
30.06.2020 3 z 5

Je to detektívka, ktorá sa dobre číta, je veľmi dobre a realisticky vypointovaná. Nie je to však príbeh, ktorý by vám v tom množstve detektívnych románov veľmi utkvel v pamäti. Jednoducho nevybočuje z priemeru ani v tom dobrom, ani v tom zlom.