Nezvestná

Nezvestná https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467995/bmid_nezvestna-oE8-467995.jpg 4 123 37

Jessica Shaw série

Nezvestných možno rozdeliť do dvoch skupín. Buď sú mŕtvi, alebo nechcú, aby ich našli. No vyšetrovanie občas odhalí zvláštnu výnimku. Súkromná detektívka Jessica Shawová dostáva množstvo anonymných tipov. Fotografia trojročného dievčatka, ktoré pred dvadsiatimi piatimi rokmi uniesli z Los Angeles, ju však nepríjemne zaskočí. Dieťa spozná. Na obrázku je ona sama. Jessicinu matku podľa všetkého zavraždili a ju v rovnaký deň uniesli. Detektívka je odhodlaná vyriešiť prachom zapadnutý prípad vlastného zmiznutia a zistiť pravdu. Detektív Jason Pryce medzičasom vyšetruje vraždu vysokoškoláčky, ktorá si privyrábala ako prostitútka. Náhodou sa im skrížia cesty, ale Jessica si zakrátko uvedomí, že Pryce tají skutočnosti o minulosti jej otca a matkinej smrti. Čím bližšie je k odhaleniu pravdy, tým ťažšie sa jej dýcha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Thin Air , 2019

Zoy
26.03.2022 3 z 5

Pěkná a dobře napsaná kniha. Nebyla z těch, od kterých se nedá odrhnout, ale měla svůj děj. Oddychové krimi na víkend

lucakuca
19.02.2022 4 z 5

Žhavé slunce, pitelná whisky a studené pivo. Čtivé, fakt dobře čtivé, že vlastně teď přemýšlím, že se tam zas tak moc nedělo a přitom jsem si pochutnala. :-)
Nekrvavé je to plně durch.

zdendula31
19.01.2022 5 z 5

Mě se to prostě líbilo a že se u knihy nemusí přemýšlet bych teda neřekla.Já jsem pachatele neodhalila.
Hezky napsané,zajímavá zápletka.

Danuše7
05.01.2022 5 z 5

Moc se mi líbila, najdu další díl.

moudivlacek
02.01.2022 3 z 5

Námět perfektní - soukromý vyšetřovatel Jess dostane email - seznam pohřešovaných, v kterém pozná 1 malou holčičku, je to ona sama. Je z toho v šoku a začíná pátrat.
Jenže pak to bylo takové - průměrné. Nevím, asi jsem čekala víc akce, propracovanější stopy, přes 20 let nebyly žádné a jen co přijede Jess, každý okolo má nějaké informace, něco tají, něco ví, to je podle mne dost "divné".
Role hlavního vyšetřovatele současné vraždy mi také nějak nesedla.
Nebylo to špatné, ale..... No, kdyby náhodou byl další díl, dala bych ale autorce šanci.

nina3905
29.12.2021 3 z 5

Rýchle relaxačné čítanie. Žiadne prekvapenie sa pri čítaní príbehu nekoná, pretože dej je predvídateľný a rýchlo odhalíte zápletku.

blebuska
05.12.2021 5 z 5

Odpočinková detektivka, doporučuji pokud nechcete moc přemýšlet nad dějem a domýšlet si...

lucie2371
17.11.2021 4 z 5

Spíš než thriller bych řekla, že je to spíš taková oddechová detektivka. Člověk se chce dozvědět, co se vlastně před tolika lety stalo ale podruhé už bych číst nemusela.

Jenny46
11.08.2021 3 z 5

Detektivka, která se dá přečíst za večer a od začátku jasné jak dopadne.
Pátrání po pohřešovaných osobách - nemohla jsem se začíst a knihu odložila a znovu se k ní vracela...
Uvidíme jaký bude další díl 3,5*

georginaa
01.08.2021 3 z 5

Proplétání minulosti s přítomností a jména, to mě docela ze začátku mátlo. Nechápala jsem o kom to stále mluví. Postupně se to vše rozplétá, ale že bych řekla, že to bylo úplně top, to asi ne. Zdálo se mi to takové chaotické, i když dobrá myšlenka. Počkáme na druhý díl, třeba když vyřešila svou minulost, bude třeba lépe popsaný další příběh.

SilvieSisinka
31.07.2021 4 z 5

Kniha která se četla sama.Zadny originální wou nápad,ale i tak čtivá detektivka.

mikika
29.06.2021 3 z 5

anotace vypadala zajímavě, taková nějaká konkurence Davida Rakera od Tima Weavera. Ale výsledek mu nesahá ani na paty. Jde o průměrnou detektivku z malého města, která nepřináší vůbec nic originálního..

Duchoslp
18.06.2021 4 z 5

Takové rychlé čtení. Nic složitého k přemýšlení. Děj je docela předvídatelný, ale nudit se nebudete. Jessica se ze všeho dostane a zdárně rozplete celý případ i svůj život

sadlo
12.06.2021

Nejsem zklamaná, ale nejsem nadšená. Prostě detektivka k jednomu přečtení.

Ajuszka
08.06.2021 4 z 5

Jessica Shawová pracuje jako soukromý detektiv a pátrá po pohřešovaných osobách a jednoho dne zjistí, že mezi ně sama patří.
Ze začátku jsem si myslela, že to bude něco na způsob knih od Toma Weavera. Ale ne, tohle s tím opravdu nemůžu srovnávat.

Příběh sám o sobě nebyl tak špatný, jen mi tam chybělo trošku víc akce.. Bylo to takové pomalé.. Nějaké extra překvapení se na konci nekonalo.. Nehodnotím knihu úplně záporně, ale myslím, že do toho autorka mohla dát víc.

ctenarkaEva
03.06.2021 4 z 5

Tuto knihu bych zařadila spíš mezi klidnější thrillery, žádné velké napětí jsem v ní nezažila. Také jsem se občas ztrácela ve jménech. Hlavní postava Jessica Shaw je trochu svérázná a osobitá. Kniha se čte dobře, pokračování si určitě přečtu.

Hope80
23.04.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná,ale dala bych jí takový průměr. Měla jsem chvilky, kdy jsem se trochu ztrácela ve jménech. Uvidím co přinese pokračování neboli další díl.