Nezvestná

Nezvestná https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467995/bmid_nezvestna-oE8-467995.jpg 4 119 35

Jessica Shaw série

Nezvestných možno rozdeliť do dvoch skupín. Buď sú mŕtvi, alebo nechcú, aby ich našli. No vyšetrovanie občas odhalí zvláštnu výnimku. Súkromná detektívka Jessica Shawová dostáva množstvo anonymných tipov. Fotografia trojročného dievčatka, ktoré pred dvadsiatimi piatimi rokmi uniesli z Los Angeles, ju však nepríjemne zaskočí. Dieťa spozná. Na obrázku je ona sama. Jessicinu matku podľa všetkého zavraždili a ju v rovnaký deň uniesli. Detektívka je odhodlaná vyriešiť prachom zapadnutý prípad vlastného zmiznutia a zistiť pravdu. Detektív Jason Pryce medzičasom vyšetruje vraždu vysokoškoláčky, ktorá si privyrábala ako prostitútka. Náhodou sa im skrížia cesty, ale Jessica si zakrátko uvedomí, že Pryce tají skutočnosti o minulosti jej otca a matkinej smrti. Čím bližšie je k odhaleniu pravdy, tým ťažšie sa jej dýcha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Thin Air , 2019

lulucinax
01.04.2024 5 z 5

Čas od času si přečtu knihu, kterou mám doma už dlouho a koupila ji ve výprodeji a pak si říkám, proč jsem se jí tak vyhýbala. Jedná se o skvělý detektivní thriller, který mé mile překvapil a na který mě nalákala anotace.
Styl psaní mi sedl a kniha je napsaná čtivě a napínavě a vyprávěna z pohledu více vypravěčů.
Hlavní hrdinka Jessica - vyšetřovatelka mi byla sympatická a už mám doma i další díl. Jsem zvědavá, kam se rozjela a zda se ještě shledá s Prycem :)

Janaves
27.12.2023 4 z 5

Takové oddechové krimi čtení. Dobré.

rokocb
29.11.2023 3 z 5

Nepovažuji tuto knihu za thriller, ale za oddechovou krimi prvotinu Lisy Gray, dávám šanci dalšímu dílu od této autorky titul Zrádná paměť

Vlaďkaa4
20.09.2023 5 z 5

Mě se to líbilo. Dobře se to četlo a děj odsýpal.

de6978
12.09.2023 4 z 5

Tady si dejte pozor na jména

Jessica není nakonec Jessica ,
Táta není táta
novinář není novinář
a spousta lidí se tváří jako někdo jiný ....

První pozvolný náběh, potom akce. Nicméně 80%

Mišutamyš
19.07.2023 4 z 5

Tohle se opravdu povedlo. Kniha mě moc bavila a sympatická hlavní hrdinka mě zaujala. Nejsou zde potoky krve, ani žádný vyšinutý psychopat vraždící jako na běžím páse, přesto jsem se vůbec nenudila. Sedělo mi tempo příběhu i styl, kterým je napsaný. A protože vím, že se k této knize budu ráda vracet, rovnou jsem si objednala druhý díl a autorku zařadila k oblíbeným.

vera4669
14.04.2023 3 z 5

Další nová série se mi dostala do rukou a vůbec to nebylo špatné, kniha je čtivá, ale za mě bohužel nebyla moc zajímavá, téma nijaké a o napětí nemůže být řeč, přesto určitě zkusím druhý díl :) lepší průměr

xena2711
06.04.2023 4 z 5

Taková spíš oddechová detektivka..ale dobrá. Jdu na dvojku.

Sančez
28.03.2023 5 z 5

Pecka konečně výborná detektivka kde netečou proudy krve. Mám novou spisovatelku, kterou řadím mezi své TOP.

kap66
11.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Skotská autorka? Fajn, skotské autory mám ráda, jdu do toho. Dočetla jsem do tří čtvrtin, trochu v rozpacích, až jsem narazila na větu vyslovenou Jessicou Shaw: „Pořád ale nerozumím, k čemu všechny tyhle šarády?“ V tu chvíli – cvak! - nastalo mé totální ztotožnění s hlavní hrdinkou, tedy s její charakteristikou celého případu. Je to zkrátka další detektivka upletená na jehlicích, každé oko trochu jiné a některé i utíká; občas se ukáže nějaký vzor, ale zblízka je to spíš šmodrchanice. Hvězdičku přidávám za motiv, se kterým jsem se ještě nikde nesetkala (a autor anotace si ho mohl nechat pro sebe) – vyšetřovatelka specializující se na pohřešované zjistí, že ona sama do té kategorie spadá. (Jenom jsem zaváhala: přiznám se, že já bych na fotce, kterou jsem nikdy neviděla, zachycující mně neznámé prostředí, nikdy neidentifikovala žádnou tříletou holčičku, natož kdybych to měla být já sama.)
Možná autorku napadne v dalších dílech něco stejně originálního a snad se i trochu vypíše. V tuhle chvíli mě ale nenapadá důvod, proč bych se o tom měla přesvědčit osobně.

zazvorka
08.02.2023 5 z 5

Kdybych chtěla, našla bych nedostatky. Ale nechci, protože se mi to moc dobře četlo. Rychle na knihu sice zapomenu, ale pak si ji vychutnám znovu. Prima detektivka, s potěšením jdu na druhý díl.

Katulinka69
29.12.2022 2 z 5

Taková lehká oddychovka, když není co číst

hana4834
14.11.2022 4 z 5

Dobrý příběh ale není to úplně ono

JIVaJaH
01.09.2022 5 z 5

Prima čtení.

Emma27
29.08.2022 2 z 5

Kniha mě moc nezaujala.Nedokazala jsem se vubec začíst

rumova_kulicka
23.08.2022 4 z 5

Za mě to nebylo vůbec zlé. Nejsou zde infarktové stavy jako u jiných deketivek, to je pravda. Trochu mi vadilo, že po 25 letech všechny stěžejní postavy stále žijí na stejném místě a jsou tak snadno dosptupné. Ale četlo se to dobře a pojmenování odpočinková detektivka sedí. Určitě si počkám na další díl.

michaela5515
21.08.2022 5 z 5

Mně kniha nadchla. Přečetla jsem ji na jeden zátah :) mělo to spád a neztrácela jsem se v postavách. Takže za mě super a těším se na další případy Jessicy.

Martiiiik
11.05.2022 5 z 5

Velmi povedená prvotina :-) Zajímavé téma, postupné odhalování tajemství.. Nikdo není tím, kým se zdá být.. A ten konec, ten byl... :-) Nechtěla bych to tedy nikdy zažít :-D Ale bylo to opravdu napínavé celou dobu :-) Pro mnoho čtenářů asi nebude jednoduché se s hlavní hrdinkou ztotožnit.. Ale to uvidíte při čtení sami :-)

Zoy
26.03.2022 3 z 5

Pěkná a dobře napsaná kniha. Nebyla z těch, od kterých se nedá odrhnout, ale měla svůj děj. Oddychové krimi na víkend

lucakuca
19.02.2022 4 z 5

Žhavé slunce, pitelná whisky a studené pivo. Čtivé, fakt dobře čtivé, že vlastně teď přemýšlím, že se tam zas tak moc nedělo a přitom jsem si pochutnala. :-)
Nekrvavé je to plně durch.