Neznámá známá Hana Vítová

Hana Vítová byla jednou z největších hvězd stříbrného plátna 30. a 40. let minulého století, do konce druhé světové války vytvořila více než 70 filmových a divadelních rolích. V poválečných, pro ni těžkých dobách se musela živit jinak, mimo jiné jako překladatelka. O jejím životě bylo napsáno spousta nepravd. Ke 100. výročí jejího narození (24. 1. 2014) vychází zásluhou Ondřeje Suchého publikace, která zasvěceně a z mnoha úhlů pohledu přibližuje život Hany Vítové takový, jaký skutečně byl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181784/neznama-znama-hana-vitova-WCB-181784.jpg 4.419
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Neznámá známá Hana Vítová

akinomV

Zajímavá kniha o zajímavé ženě. Líbí se mi styl psaní pana Suchého. Knížku jsem přímo zhltla na posezení :-) Není to klasický životopis od začátku do konce, ale autor zde osvětluje nepravdy, které byly o herečce napsány. Přiznám se, že mě trošku mrzí, že to není kompletní životopis, ráda bych se o Haně Vítové dozvěděla víc. Každopádně doporučuji.

miuk

Pěkně zpracovaná komplexní kniha, ne klasický životopis. Skvělé!

01.04.2017

Pěkná knížka o krásné herecké hvězdě stříbrného plátna. Velmi poutavě napsané už teď se těším, až se k této skvělé knížce vrátím. Doporučuji!

lenisko
20.06.2016

To, že byla Hana Vítová skvělá herečka, jsem věděla už dávno. Ale teď také vím, že byla i skvělou bytostí a to díky této knize. Kniha se dobře čte a o to víc mně potěšilo, že si nehraje na žádný bulvár. Zkrátka žádné smyšlenky v ní nenajdeme, jen to, co o ní prozradili ostatní nebo ona sama. Ovšem největší kouzlo knihy spočívá díky samotné herečce, neboť jen ona svými činy a svým životem ji udělala dojemnou, vtipnou, zkrátka nádhernou.

Děkuji za tuto knihu, pane Suchý.

milunka21
29.05.2016

-To je tak nadherna kniha.Pobrecela jsem si nad jejim osudem a nasmala se nad jejimi zazitky.Byla to uzasna silna zenska a pan Suchy to tak dobre napsal ze se to cetlo samo.Urcite si od nej casem sezenu vice knih protoze stare cernobile filmy mam rada
:-)
stravila jsem s nima detstvi a mohla bych se na ne divat stale dokola

andrii24
03.03.2016

Půvab, kouzlo osobnosti, magneticky melancholický pohled, charakterové linie vybízející k herecké velikosti, nezaměnitelná vnímavost a inteligence. Oslňující krása podmanivých paprsků, právem dopadajících na chodník slávy. Třepotavý Noční motýl s křehkými křídly šarmu, srdce naplněné prožitkem i noblesní emocí. Vzácná Hana Vítová, jedinečná femme fatale prvorepublikového stříbrného plátna.

hanča34
31.08.2015

Není to klasická životopisná kniha, ale spíš takové střípky toho, co si o Haně Vítové pamatovali lidé, kteří se s ní potkali. Každopádně to byla slušná, vzdělaná a schopná herečka. A to není málo.

Miranda
26.06.2014

Velmi pěkně psaná kniha, zpracovaná s úctou a s dobrým úmyslem. Čtenář se dozví řadu zajímavých informací, smutných (osud si nevybírá), překvapujících (názory herců na své kolegy), ale i potěšujících (veselé historky z filmování a divadelních představení). Kniha se čte sama. Jsem velmi ráda, že taková kniha o Haně Vítové existuje a potěšilo mě, že pan Suchý sdílí podobný názor na biografii o Haně Vítové od Rudolfa Miholy (jemně řečeno, že je nekvalitní, já jsem svůj názor vypsala v komentáři). Nechtěl by pan Suchý napsat biografii i Věře Ferbasové? Rozhodně doporučuji k přečtení a panu Ondřeji Suchému za jeho knihu velmi děkuji.