Nezavírej oči

Nezavírej oči https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347423/mid_nezavirej-oci-oKs-347423.png 4 131 46

Robin a Sarah, ač dvojčata, si nejsou moc podobná a ani naladěná na stejnou vlnu, a navzájem se milují. Dokud nebyla odloučena kvůli krutým poměrům v rodině. Teď je jim přes třicet. Robin žije sama, trpí agorafobií a záchvaty paniky. Celé dny a noci tráví chozením po místnostech svého domu. Anebo pozoruje ulici, domy, sousedy. A jednoho dne uvidí něco, co neměla ... A Sarah? Sarah získala to, co chtěla – hezkého muže, krásné dítě, dokonalý domov. Ale najednou je obviněna z nejhoršího činu ze všech. Dokud se nevypořádá s něčím, co se stalo už velmi dávno, nebude moci být se svou rodinou. A aby to dokázala, musí se spojit se svou sestrou. Sarah však není jediná osoba, která hledá Robin, a když se jejich cesty konečně protnou, obě dívky budou muset bojovat za mnohem víc, než je jejich vztah.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Don´t Close Your Eyes , 2017

evik_svistik
22.08.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, vyhovovalo mi střídání minulosti a přítomnosti, pohled Robin a Sáry. Příjemně napínavé, sice bez nějakých extra dramatických a nečekaných zvratů, ale i tak jsem spokojená. Určitě zkusím i další knihu od Holly Seddon - Snaž se nedýchat.

Sarrah
17.08.2019 5 z 5

Spíš než thriller bych tuto knihu označila jako rodinné drama, ale velmi vydařené rodinné drama. Mě se kniha líbila, rozhodně jsem se u ní nenudila, vtáhla mě do děje, střídání přítomnosti a minulosti mě nevadilo a určitě bych ji doporučila :-)

Lenoulinka
24.06.2019 5 z 5

Další mimořádně čtivá kniha.. Výborné psycho, které se točí okolo dvou rodin, kde hlavními hrdinkami jsou dvojčata. Ani chvilku jsem se nenudila. Večer jsem začala.. lehla si do postele, zavřela oči a druhý den dotáhla do konce. Za mě bezva počtení.

miroslava999
09.06.2019 3 z 5

Ctiva kniha a hlavne prekvapujici konec. Lidske vztahy jsou slozite a tezke v knize i v zivote.

Kat9
24.05.2019 4 z 5

Kniha byla čtivá (přečteno za jeden den) a závěr opravdu překvapivý (pozor, plot twist). Jak sama autorka v doslovu napsal, dotýká se hodně citlivých témat. Člověk si uvědomí, co všechno se může v životě totálně pokazit.

ArwenAragorn
13.04.2019 5 z 5

Sára a Robin jsou dvojčata, ale každá je jiná, jak vzhledem, tak povahou. Psychologický thriller střídá dvě časové roviny-minulost, kdy je děvčatům 10 let až do dospělosti a přítomnost. Ve vyprávění se rovněž střídají Sára a Robin.
V knize se vyskytuje několik citlivých témat, které se asi dotknou každého čtenáře. Má rychlý spád, dobrou zápletku a znamenitě vykreslené postavy. Závěr je docela dramatický a nečekaný.
Mně se knížka líbila víc než předchozí Snaž se nedýchat.

intelektuálka
26.01.2019 4 z 5

Rodiče - nezavírejte oči, když vaše děti mají problémy ...

Tady probíhá rodinné drama - přátelství dvou manželských dvojic a jejich propojení se stává osudným pro jejich děti - dvojčata Robin a Sáru a chlapce Kala...

Všechny postavy jsou zde opravdové - jako ze života...

Jednotlivé příběhy postav se prolínají a v závěru docházejí k očistě...

Druhá kniha autorky - sice obsáhlá, ale zajímavá.

micha-ella
17.12.2018 4 z 5

Oč by se mi tahle knížka četla líp, kdyby nebyla pomíchaná minulost s přítomností! Proč to ti autoři dělají? Co tím sledují, když příběh rozkouskují a zpřehází a znesnadní čtenáři orientaci v ději?
Zase jsem si, jako už tolikrát u jiných knížek, zpřeházené kapitoly sama časově seřadila a pak to teprve bylo ono! Moc se mi to líbilo.

perpe2a
24.11.2018 3 z 5

Kniha plynula pomalu a nebyly zde žádné dramatické zvraty v ději. Do půlky knihy jsem se nemohla začíst, přišlo mi to nudné, ale konec to trochu vylepšil. I tak to hodnotím jako průměr. Děj byl dost předvídatelný. Ale vztahové propojení sester dvojčat bylo zajímavé. Kniha není thriller, spíše román.

PetraBery
29.10.2018 4 z 5

Příjemně čtivé dílo o rodinných vztazích dvojčat Robin a Sáry, jejich nevlastního bratra Kala a rodičů. Kniha vyprávěná z dvou pohledů, vracející se do minulosti a končící v překvapivé přítomnosti. Jaký osud každou ze sester čekal poté, co se jejich cesty rozešly? Stejně jako předchozí kniha autorky se mi tato líbila.

Danago
11.10.2018 3 z 5

Knížku bych zařadila mezi romány o rodinných traumatech.
Knížka si drží pozvolné tempo od začátku až do konce.
Je trochu zvláštně napsaná, ale mě se četla dobře.
Je pravdou, že tato témata rodinných traumat jsou častým námětem knížek.
Přesto je zpracování celkem originální.
Vztah mezi sestrami a nevlastními sourozenci je v příběhu stěžejní a velice dobře zpracovaný.
Myslím, že knížka stála za přečtení.

L.Helena
30.09.2018 4 z 5

Jedna z těch knih, kdy čtete, čtete, přitom celou dobu nevíte, o co vlastně jde a vše se dozvíte až na samém konci.

mmmisulka.r
21.09.2018 3 z 5

Spíše rodinné drama než thriller. Vhled do osudů dvou rodin. Pomalejší rozjezd, klíčové rozuzlení až ke konci knihy. I tak to bylo příjemné čtení.

zdendula31
11.09.2018 4 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře....velmi překvapivý konec.

jasmína
01.09.2018 5 z 5

Výbroná kniha, stejně jako předchozí titul : Snaž se nedýchat.

Nevím, jak to autorka dělá, ale nedokážu od její knihy odejít, aniž bych ji dočetla.

A takový konec jsemvůbec nečekala, díky za takové knihy !!

Hella
30.08.2018 3 z 5

Do 2/3 paráda. Poslední část ale pro mě podstatně méně čtivá a zajímavá, jakoby najednou knihu dopisoval někdo jiný. I tak ale dávám slušné 3*.
A propos, proč vlastně Robin nevylézala z domu, co to způsobilo?

patrick123
21.08.2018

Kniha se dobře četla, je to dobré čtení na letní dny a určitě si přečtu i jinou knihu od této spisovatelky.

a.k
17.08.2018 5 z 5

Dospělá dvojčata Sára a Robin žijí již řadu let bez jakéhokoliv vzájemného kontaktu. Robin má panické záchvaty a ujeté rituály. Je přesvědčená, že po ní někdo jde. Sára skončila na ulici. Sebrali ji dítě i domov. Obě si mohly žít svůj krásný život a mít oporu jedna v druhé. Posloupnost špatných rozhodnutí, zvrácených a tragických činů v minulosti poznamenala jejich osobnosti a donutila je žít ve světě s vlastními démony. Kniha je výborný psychologický román s řádnou dávkou napětí a nečekaného rozuzlení. Doporučuji.

DoDidDone
26.07.2018 2 z 5

Začnu jedním slovem, kterým prakticky shrnu vše, co napíšu níž: nelíbilo. Prvotina autorky – Snaž se nedýchat, mě moc bavila, zaujal mě styl psaní a děj. Sice byl předvídatelný a vrah byl zřejmý skoro od prvních stránek, stejně to bylo kvalitní čtení, které jsem nesetřásl z hlavy a pamatuji si ho pořád. Proto jsem se vrhl do druhé knihy od autorky. Anotace této knihy mi dokonce připadá lepší než u výše jmenované. To je ale asi tak všechno. Ono, srovnávat tyto dvě knihy moc dobře nejde, protože obě jsou úplně jiné. Detektivka vs. ?rodinný román? – rozhodně ne thriller. Nechápu označení, není tam žádné děsivé a napínavé místo, všechno to tak nějak plyne v jedné poměrně nudné přímce. Ani tu čtivost, kterou jsem vyčetl z komentářů, jsem tam nenašel. Prokousat se knihou bylo po druhé půlce, kdy jsem pochopil, že se děj nikam neposouvá, docela dlouhé a otravné. Hlavní postavy – dvojčata, jsou vykresleny dobře, líbily se mi jejich vlastnosti a odlišnosti. Pohledy z minulosti byly fajn, retrospektiva mi nijak nevadí, ale připadalo mi, že to bylo příliš překombinované. Dohromady čtyři pohledy, do toho ještě v –er/ -ich formě, to je trochu příliš. Moc se mi líbilo prvních padesát stránek, pak to nějak šlo dolů. Vývoj? Poměrně žádný. Některé věty, klidně i kapitoly, bych klidně vyškrtal, protože mi ve výsledku připadaly zbytečné. A to tajemství na konci? To bylo všechno? Dobře, asi to nešlo nijak předvídat a docela mě překvapilo, ale no, na to bylo potřeba těch 384 stránek? Na thrillerové označení a popisky na obálce to rozhodně nestačilo. Byl to zkrátka román. Docela průměrný román, ale rozhodně ne thriller. V celé knize se nic moc neděje, děj je předvídatelný (až na to tajemství) a nijak originální. Příběhů na podobné téma jsem přečetl až dost. A vtipný je, že den poté, co jsem dočetl, si už skoro nepamatuji, o čem to bylo. Nezaujalo mě to a myslím si, že by se mi ani nic nestalo, kdybych tuto knihu úplně vynechal, protože jsem o nic moc nepřišel. Kdo rád čte rodinné tragédie, ve kterých figurují sourozenecké vztahy (které jsou – přiznávám – napsané dobře), pak by se to mohlo kdekomu líbit. Dávám dvě hvězdičky, protože mě kniha opravdu zklamala a krom popsání vztahů nemůžu nic moc vyzdvihnout.

sanni_cch
04.07.2018 3 z 5

Kniha se suprově četla. Napsaná hezkým stylem. Hodně čtivá. Zajímavější mi přišla minulost než přítomnost. Na konci mi byl slibován “velký zvrat”. Nestalo se, ale nic, co by mne extra uchvátilo.

thrillery vyrovnání se s minulostí agorafobie thrillery pro ženy

2017  80%Snaž se nedýchat
2018  73%Nezavírej oči