Nezapomeň

Nezapomeň https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372547/mid_nezapomen-EdG-372547.png 4 80 34

Roztomilý debut o tom, co se stane, když se dívka, která nemůže zapomenout, spřátelí s mužem, který si zoufale snaží vzpomenout. Gavin, truchlící nad smrtí svého partnera, v žalu spálí každou fyzickou upomínku a prchá z Los Angeles do New Jersey. Zde žije desetiletá Joan, dcera přítele, která se narodila se vzácnou schopností vybavit si každý detail z každého dne svého života. Doufá, že mu pomůže udržet při životě vzpomínky na jeho milovaného Sydneyho. Gavin a Joan uzavřou dohodu: Joan bude sdílet své vzpomínky na Sydneyho ze šesti návštěv u nich v minulých letech s Gavinem a Gavin ji na oplátku pomůže vyhrát lokální soutěž textařů a pomůže jí ke slávě. Tato zvláštní dvojice má cíl psát a vzpomínat. Dokud jedna z Joaniných vzpomínek nepřiměje Gavina pochybovat o tom, že ho Sydney doopravdy miloval. Kniha Nezapomeň je vtipný a dojemný příběh ztráty, vzpomínek a přátelství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Omega

The Reminders , 2017

Atuin
10.01.2019 4 z 5

Škoda, velká škoda že ta kniha není psaná jenom z pohledu děvčete, nebo vypravěče postaveného mimo obě postavy.
Tohle ploužení mezi dvěma zónami ( a to člověk může být rád že jsou jen dvě) mi začíná poněkud vadit.
To je celé co mi na knize vadí, je to komorní, citlivé a svým způsobem i vlastní a zapamatovatelné. Možná by to chtělo víc atmosféry ( příště), něco víc uzamykajícího uvnitř, takhle to místy zůstává zbytečně povrchní, ačkoliv to povrchní věc neodráží ani v nejmenším ( a to už v od samého počátku). Opravdu by stačil jeden vypravěč..
Takto z 5* dojem poklesl až na 3,5/5

niknikita
18.12.2018 3 z 5

Další z mnoha knih, kterým by prospělo ubrat počet stran, ale za Johna Lennona a Beatles bych možná s přivřenýma očima přidala i čtvrtou hvězdu.

Adéla9
06.08.2018 4 z 5

škoda toho špatného překladu... :-(

magnolia
19.07.2018

Jedna z letošních letních knih, které jsem odložila. Někdo jiný určitě ocení další dětskou hrdinku s ojedinělou schopností/poruchou? a dalšího homosexuálního hrdinu, který truchlí po příteli (přitom knihy s gay tematikou mě zajímají, např. můj předešlý příspěvek ji také zpracovává, ale jinak). Takový jsem měla pocit, jako bych už někdy něco podobného četla. Navíc vybraná obálka mi ke knize vůbec neladila, ale to je taky můj problém.

Lily101
19.07.2018 3 z 5

Na prvotinu fajn kniha. Líbily se mi rozhovory o vzpomínkách na Sydneyho, ale posledních pár stran jsem nedokázala dočíst, což se mi stalo snad tímto poprvé v mém dosavadním životě, protože mi přišly nadbytečné až zbytečné. Děj perfektně graduje a na konci se jemně rozvleče. Proto musí ubrat hvězdičku. Rovněž po napětí, co tedy Sydney dělal za zády Gavina, mě výsledné řešení spíš odradilo a náhlé otočení Gavinova názoru po jedné jediné poznámce, mi přišlo na hraně uvěřitelnosti, proto ubírám další půl hvězdičky. Celkově tedy hodnotím 3,5/5.

michaela2338
11.07.2018 5 z 5

Příjemný debut. Milý příběh, které lehce plyne a hladí.

iceVS
07.07.2018 5 z 5

Krásné, neobvyklé, dojemné, něžné a nelze od toho odejít. Moc krásný příběh.

hippiesak
15.06.2018 5 z 5

Krásný příběh. Dlouho se mi nestalo, aby mě knížka dojala. Ale tento příběh je prostě krásnej. To se nedá napsat jinak. Bylo to plné něhy, lásky. Pěkně to odsýpá, žádný táhly děj. Jsem z té knížky úplně nadšený a bude se mi vyjímat k knihovně. Těším se, až si ji přečtu znovu...

Pett
24.04.2018 5 z 5

Pamatovat si nebo raději zapomenout... to je to, oč tu běží... ano, jejich osudy jsou lehce předvídatelné, ale vyprávění tím vůbec neztrácí na půvabu... však kdo z nás netouží po tom nebýt zapomenut... uvíznout v mysli samotného světa... povýšit svojí či duši svého ztraceného nejbližšího na nesmrtelnou... něco tu po tom svém bytí zanechat... moc hezky a citlivě odvyprávěno... je to takový ten příběh, který hladí a vybrušuje naše vlastní myšlenky...
Malounko mi to připomnělo Řekni vlkům, že jsem doma... každopádně se mi tihle dva líbili o píď více a uchovám je ve své krabici na hodně... hodně dlouho!

rysavas
16.04.2018 5 z 5

Opravdu moc pěkná kniha o vzpomínání, zapomínání a o touze nebýt zapomenut. Přečteno za dva večery a úplně mi bylo líto, že je konec příběhu, jelikož Gavina a Joan si nešlo neoblíbit :)

evasamankova
04.04.2018 4 z 5

Dojímavý příběh plný lidskosti. Hezky se to četlo.

knihamouder
31.03.2018 5 z 5

Jde o opravdu originální a dojemné čtení o nesplněných touhách, bolestných vzpomínkách, ale také o krásném přátelství, rodinných vztazích, lásce, hudbě a velkých snech.

Kniha se mi líbila a doporučuji ji každému, kdo se nebojí nezvyklých témat a nenechá se odradit homosexuálním vztahem.

Ivuska.09
20.03.2018

Nezapomeň je kniha plná emocí. Jak těch pozitivních, tak negativních. Je v ní navázané krásné přátelství a ukázka toho, jak by si lidé měli pomáhat a vzájemně se držet nad vodou. Je to kniha o tom, že bychom si měli vážit našich vzpomínek. A ta písnička? Ta vás rozloží.

ReziEngli
17.03.2018 5 z 5

Za mě suprová kniha, která mě moc bavila. Příběh je velmi neobvyklý, zatím jsem na žádný podobný nenarazila. Holčička mi přišla velmi sympatická a roztomilá, hlavně svým zápalem a trochu tvrdohlavostí.

prvotina gayové

Val Emmich