Nezahrada

Nezahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36780/bmid_nezahrada-vYr-36780.jpg 4 52 22

Fantaskní mikrosvět podivínské dvojice láskyplného pěstitele zeleniny i vynálezce nejšílenějších nástrojů v jednom a jeho realitu hledajícího vnuka, říše živých nočních můr, hořkosladkých pokušení, přeludů a permanentního smrtelného nebezpečí v sedmadvaceti poeticky expresivních příbězích. Ohromný vypravěčský talent v debutu, který do české prózy vnáší syrově originální a znepokojivě podmaňující tón.... celý text

Janínka
30.11.-0001 4 z 5

Zvrhlý, temný, děsivý ale zároveň vtipný. Místy taky pořádně nechutný, hlavní hrdina, malý chlapec, například pojídá mouchy, rozdrcené šneky, nechává se sexuálně zneužívat vlastním dědečkem, souloží s dýní... Nic pro slabý žaludky. Příběhy jsou zběsilý a naditý fantasií, přitom ale neztrácejí sdělovací hodnotu. Jedna z nejzajímavějších českých knížek vydaných během posledních let. Každej se v tom najde.

Mastix
30.11.-0001 5 z 5

Taková docela nenápadná knížka, kterou jsem u nás v knihách dlouho přehlížel, než jsem do ní nakoukl. Jedním slovem - zážitek. Je to knížka o nelogice, iracionálním strachu, našich skrytých fobiích a nočních můrách. Tohle dílko není mrtvý text, ono doslova pracuje se čtenářem, nutí ho vracet se zpět, hledat odpovědi, spousta věcí je jakoby úmyslně nedořečená, ale vždy tu jsou indicie, pomocí kterých se dá dopídit podstaty. Děsil jsem se a zároveň bavil. Děda zahradník je tak odporná a nelidská obluda, až z toho mrazí, ale zároveň se chce smát. Třeba perverzní muší masáž je síla, nebo příběh o lovení a následném kastrování pámbíčkářských křídlounů. Nechci ale prozrazovat nic konkrétního, potenciální zájemce by to zbytečně připravilo o zážitek. Nezahrada je naprosto nekonvenční četba, kterou nemůžu nedoporučit všem, kteří si libují v bizarnostech a téměř surrealistickém humoru.