Novicka

Novicka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150747/bmid_new-orleans-novicka-U2T-150747.jpg 4 187 187

New Orleans série

Před vlastní minulostí člověka neuchrání ani klášterní zdi. Ten hrůzný výjev v klášteře svaté Markéty šokuje i zkušené detektivy: novicka, sestra Camille, leží brutálně uškrcená na podlaze. Má na sobě zteřelé svatební šaty a ve tváři předsmrtnou hrůzu. Valerie Houstonová je tragickou smrtí své sestry zdrcena. Dlouho Camillu prosila, aby ze svaté Markéty odešla, ale ta se rozhodla nadále nosit řeholní roucho a stát se samozvanou mučednicí. Nebylo to bohužel poprvé, co učinila špatné rozhodnutí: do konventu vstoupila částečně i proto, že se před časem snažila svádět Valeriina manžela Sladea. Valerie se nemůže zbavit dojmu, že policie nevěnuje vyšetřování vraždy dostatečnou pozornost, a tak se do pátrání pustí sama. Brzy zjistí, že život v klášteře má hodně daleko do poklidného útočiště, za něž ho mnozí považují. Nejvíce ji ovšem překvapí zjištění, že její vlastní sestra vedla tajný život, o němž neměl nikdo tušení. Vlastně měl – její vrah, který je zjevně odhodlán nadále prolévat krev, aby učinil z kláštera svaté místo podle svých vlastních zvrácených představ. Valerie pochopí, že nemá jinou možnost, než odhalit zabijáka co nejdříve. Pokud se jí to totiž nepodaří, stane se jeho příští obětí právě ona…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Devious , 2011

malena21
20.07.2015 5 z 5

zase jedna z těch lepších od LJ

simoušek222
18.03.2015

Dobrá.

Veeris
12.03.2015 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší od Lisy :/

Pavlnka
08.11.2014 5 z 5

Super knížka, od autorky jsem četla dvě a nemůžu se jí nabažit (zatím) :).

michalka S.
18.10.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila (jako na všechny knihy této autorky) ale bohužel mě moc nenadchla. Proto jen tři *.

sabca
29.06.2014 5 z 5

Jako všechny knihy této autorky se mi četla dobře. Měla jsem problém jí odložit a při počtu stránek která má jsem jí přečetla během 3 dnů. Doporučuji.

Dymond
15.06.2014 4 z 5

Rozjezd byl pomalejší... Od půlky to začalo mít konečně spád a nedokázala jsem se odtrhnout od čtení...

ina77
06.06.2014 5 z 5

Opět nemohu jinak,kniha se perfektně četla a hlavně se těším na pokračování!!

Adriassa
08.01.2014 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, ale přišla mi tak nějak stejná jako její ostatní knihy. Celá kniha napínavá a závěr..tak nějak spěšně ukončený, trochu mne zklamal. Ráda si přečtu další knihu, ale až za čas...také doufám, že tam bude méně "dokonalých sexy krasavis a krasavců". Možná by Lisa měla trochu odlišovat své dva žánry trillerů a sladkých románků.

marty77
08.01.2014 3 z 5

OD Lisy mam precteno vsechno,ale tady na muj vkus bylo az moc jeptisek a romantiky.

Titi
15.12.2013 4 z 5

Kniha měla hodně rozvleklý začátek, ale to mi ani tak nevadilo. Už vím, že knihy této spisovatelky nemůžu číst jednu za druhou, protože píše sice velmi dobře, ale hodně podobně. Po delší pauze jsem si Novicku vyloženě vychutnala. Nenáročné, ke konci napínavé čtení mi zpříjemnilo podzimní večery. Nemůžu dát 5* jen proto, že Vyvolená k smrti je pro mě to nejlepší, co Lisa Jackson napsala.
A ještě malá poznámka k tomu oslovení "kovboji"...jak tu někdo psal. Jestliže člověk žije v Texasu, je rančer, jezdí na koni, stará se o velké stádo dobytka, nosí kovbojské boty, tak nechápu, proč by se mu nemohlo říkat "kovboj" :)

Lentilka45
04.11.2013 4 z 5

Jedna z lepších detektivek od Lisy Jackson. Některé knihy se jednotvárně podobají, autorka využívá stejných obratů, přirovnání a popisů. Dala jsem si od této autorky chvíli pauzu a začetla se do jiných thrillerů. Proto se mi možná zdá, že Novicka je jedna z knih, která se této podobnosti vymyká. I tak dávám čtyři hvězdy, autorka mě svým stylem dokáže udržet v napětí, četba nepatří mezi náročnou a tudíž je vhodná ke každodenní relaxaci po náročné psychické práci.

Michaela91
14.10.2013 4 z 5

Konec byl napínavý, ale celkově mě kniha zklamala, dost se vlekla a některé pasáže s Valerií a Sladem tam nemuseli být. Jinak konec typický pro Lisu Jackson :), těším se na další díl s Montoyou

gama
23.09.2013 5 z 5

Opět parádní počtení!!

rose
13.09.2013 4 z 5

Od každého něco, jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Jeptišky, kovboj, falešný kněz, pravý kněz, noční chodby kláštera, erotika, finále v zatuchlém sklepě... všechno dohromady to tvoří trochu za vlasy přitažený příběh, ale oddychovou funkci to plní celkem spolehlivě. Řekla bych, že autorka napsala i lepší knihy. Jako relax ale docela beru.

Melanka
26.08.2013 odpad!

Detektivka plná samých klišé, nuda, nuda, šeď. A ještě oslovení "kovboji"! Nedokázala jsem ji dočíst, takhle lidi nemluví, ani nejednají.

bezzink
13.07.2013 3 z 5

Lisu Jackson mam nactenou...Necetla jsem zatim jen 2 tituly...kazdopadne tato kniha me moc nezaujala...je to sice klasika od Lisy, co se tyce stylu psani a napinavosti, trochu te romantiky, ale zkratka se mi nelibilo tema..bylo tam na me az moc jeptisek :D ale melo to zajimavy konec ( jako vzdy) a jeste zajimavejsi epilog, ten me potesil, rekla bych, nejvic z cele knihy :D

Dumicek
08.07.2013 4 z 5

Dobrá kniha,která se velice dobře čte a určitě vás zaujme i prostředí, ve kterém se děj odehrává..Klášter je opravdu originální a co se týče vraha naprosto nepředvídatelné kdo to nakonec je :)

petka-2007
09.06.2013 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. K přečtení doporučuji, ale pozor - neporučuji číst více jejích knih hned po sobě - přijdou vám pak dost si podobné. Ideální je, si mezi jednotlivými kousky nechat pauzu, až tak si pak její knihy náležitě vychutnáte :-)

kofola33
03.06.2013 5 z 5

Prvni kniha autorky, velice ctive, napinave a prijemne cteni. Mam rada tenhle styl cteni, takze za me to je plny pocet bodu!

New Orleans

Lisa Jackson