Batman: Smrt rodiny

Batman: Smrt rodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208735/bmid_batman-smrt-rodiny-eAq-208735.jpg 4 165 36

New 52: Batman série

Joker je zpátky. S jeho obličejem sice není všechno v pořádku, ale úsměv má na něm stále jako přišitý a hlavu má plnou nápadů, jak zničit Batmana. Tentokrát to hodlá vzít opravdu důkladně. Nestačí mu zničit temného rytíře. Chce zabít všechny. Zvládne Batman zachránit město a především všechny své blízké? Už třetí kniha z opěvované série Scotta Snydera a Grega Capulla. Pokud jste si mysleli, že nemůže být nic větší nářez než Soví tribunál a Soví město, tak vás tenhle komiks vyvede z omylu.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

Batman: Volume 3: Death of the Family , 2013

dexterman
26.06.2018 5 z 5

Tak jsem čekal že se bude pokračovat v tribunálu a ono ne. Místo toho se vrací joker . Horší než kdy dříve . Má to opravdu grády . Děj šlape a ilustrace je nádherná . Joker je tady podán velmi šíleným způsobem . Velice doporučuji přečíst všem

Lenka.Vílka
24.06.2018 3 z 5

Mám strach. Ne z Jokera, ale z napsání komentáře k téhle knize. Není můj oblíbený záporák. Vlastně mě on a ty jeho pindy iritujou, a vždy jsem ráda, že rychle dostane do ksychtu a zmizí. Ale on opruzoval celou knihu! Což byl fakt opruz. Takže jo, zabte mě a ukřižujte, abych to už znovu nemusela číst! Ale...
...oceňuji šílenost, kterou byl komiks nakreslený a nepředvídatelnost děje, ale četlo se mi to těžce. Protože Joker. Viz výš v komentáři. Jsem si jistá, že bych jinak dala pět. Zvládnu nemít v oblibě hlavní postavu, ale nemít v oblibě záporáka je až moc silný kafe.

Dolina
01.05.2018 5 z 5

Tak z toho jsem se málem zbláznil i já. @#!?&@ skvělé!

Ivan Kučera
12.04.2018 4 z 5

Je to super. New 52 po skvelom Sovom tribunáli (ktorý zrejme bude budúcou klasikou) a po (predsa len jemne slabšom) pokračovaní Soví město (ktoré zrejme až takou budúcou klasikou nebude) prichádza s tretím dielom. Do Smrti rodiny nenastupuje nikto menší, než legendárny, slávny a totálne kultový megapošuk Joker. A je v takej dravej a brutálnej forme, ako ešte nikdy doteraz. Hoci sa objaví plno záporných (Hádankár, Penguin, Mr. Freeze...) a aj kladných postáv (celá Batmanova „rodina“), prím hrá Joker a jeho psychologický (a občas aj fyzický) súboj s Batmanom. Ich vzťah je fascinujúci a šialený. Nie sú to typickí nepriatelia. Ako keby sa navzájom potrebovali a nevedeli/nedokázali bez seba žiť. Smrť rodiny je plná odvážnych, riadne temných momentov ako vyvraždenie policajnej stanice, rôzne kože postŕhané z tvárí a pár vcelku detailných priestrelov hláv. Preto ma zamrzelo, že finále nebolo až také ohromujúce, ako som čakal. Vlastne ide o značne béčkarský koniec, ktorý v kontexte predchádzajúcich udalostí vnímam ako zbabelé cúvanie a svojím spôsobom podraz spáchaný na čitateľovi.

lassse
15.02.2018 4 z 5

Na scéně se objevuje Joker s jeho kumpány a Batman má opět o zábavu postaráno. Tentokráte do toho budu zataženi i jeho nejbližší, což opravdu baví. Alespoň teda mě :)

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Co mě osobně mrzí, je nedotaženost některých nápadů a chvíle, kdy je vidět že se Snyder musel brzdit, aby nedošlo k něčemu opravdu velkému… Smutné zkrátka je, že v mainstreamovém komiksu jsou určité hranice, za které si tvůrci nemohou dovolit zajít. Zabití zásadního charakteru je věc, která se stává zřídka, a když už k ní dojde, málokdy je tomu natrvalo. Naopak zpravidla dojde k návratu do výchozího statutu quo… Navzdory tomuto značně limitujícímu omezení se Snyderovi podařilo docílit i tak mrazivého konce, kdy je samotný název knihy v konečném důsledku naplněn mnohem děsivěji, než by bylo stažení obličeje, či něčí smrt. Klín hlodajících pochybností a rozvratu vražený přímo do srdce Batmanovy rodiny totiž funguje právě tak, ba možná i lépe, trvaleji.

Mercatino
28.07.2017 5 z 5

Jokerová sadistická poezie v plné síle a ten jeho úsměv mi opravdu chyběl. Po Sovím Tribunálu nejlepší díl série. Batman a jeho snaha soupeřit s Jokerem je marná. Je to Genius, který by si také zasloužil být super hrdinou :D

borknagar
03.09.2016 5 z 5

Tomu říkám parádní Batman se vším, co k němu patří. Snyder a jeho batmanovská New 52 by se dala číst pořád, ten chlápek umí a každým dalším sešitem to dokazuje. Joker, jeho hlášky, zvrhlosti a neuvěřitelné plány, táhnou tento příběh. O kresbu se postaral opět Capullo a zdárně mu sekundoval Jock (pro mě postava veskrze záhadná). Batman je v dobrých rukou a dokud ho bude pěvně svírat Snyder, máme se na co těšit. Soví tribunál je jen jeden, ale Smrt rodiny mu dýchá na záda......

Pazďa
06.08.2016 5 z 5

Pro začátek je důležité říct, že Smrt Rodiny si nesmíte plést se starším kouskem Smrt v Rodině. Smrt Rodiny je Batmanovský event z runu Scotta Snydera v New52. Joker se nám vrací do Gothamu po roce kdy byl nezvěstný po té co mu Dollmaker vyřízl tvář. Z GCPD si ukradne svou tvář (mezitím zabije náhodných 19 policistů) a zábava může začít. V Tomhle komiksu se dočkáme celé Batfamily (Nightwing, Red Hood, Red Robin, Robin a Batgirl) a tenhle faktor jsem si neuvěřitelně užil protože jsem fanoušek Batmanova univerza a tyhle postavy dobrý tahoun v celé New52. Příběh se déle to kolem dalšího Jokerova ďábelského plánu jak Batmana srazit na kolena který se mu daří a velmi dobře se čte. Hodně se mi líbil fakt, že Batman bere všechny ostatní záporáky jako normální povl ale Jokera se bojí, nenávidí ho neuvěřitelným způsobem a přitom si musí stále připomínat že pod tou ďábelskou slupkou je to pořád člověk z masa a kostí. Celkově je Smrt Rodiny bez jakýchkoliv pochyb jeden z nejlepších Batmanovských příběhů ke kterým se můžete v ČR dostat a doporučuju vám jej všemi deseti.

Voliarty
16.03.2016 5 z 5

Všetko, čo sa mi na tom to komikse páčilo už bolo napísané. Joker je geniálny psychopat, jeho pohľad na vzťah k Batmanovi je správne zvrátený.

Má to však nejaké tie chybičky. Na niektorých miestach mi vadilo, že ako keby Joker rátal so všetkými možnými problémami a bol proti nim pripravený. Vždy keď Batman niečo spravil, Joker je na to pripravený a spraví protiťah. Potom príde k ďalšej konfrontácií a zase sa situácia zopakuje. Trošku to zamrzí, lebo predsa Batman je nositeľom titulu ,,najväčší detektív sveta,, takže by ste predpokládali, že to naopak on bude na všetko pripravený a nie, že padne do každej pasce.

Aj napriek tejto chyb(ičk)e som si komiks náramne užil. Má skvelú atmosféru a aj dlho po prečítaní vo mne ostával pocit ,,mrazenia´´. Už sa teším až Crew vydá ďalší duel smrti medzi Batmanom a Jokerom od Snydera, v angličine pod názvom Endgame.

Fantasysvet
29.12.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že u Batmana mi vždy vadila kvanta sidekicků doprovázející jeho univerzum. Snyder s nimi však umí pracovat. Ačkoli se v této knize objeví snad všichni, jsou podáni jako vedlejší postavy, které neruší děj. A hlavní dějovou linku stejně nakonec musí vyřešit Batman. Linku, v níž jsou sidekickové uneseni za účelem realizace ďábelského plánu na jejich zabití, který nestvořil nikdo jiný, než démonický Joker, jenž je v této knize podán doopravdy brutálně.

Kresba je v podání obou kreslířů na velmi vysoké úrovni. Jak už je u těchto zvučných jmen zvykem. Za plus považuji fakt, že člověk si změny kreslíře v průběhu děje pomalu ani nevšimne. Celkové vyznění je temné, místy odpudivé a hororové. Oba pánové využili možnosti poskytnuté scénářem na sto procent. A tak se nám do rukou dostává graficky úžasná pastva pro oči plná dynamických scén, úžasně vykreslených obličejů i emocí a hlavně perfektních detailů. Mnohé panely se čtenáři zavrtají hluboko do mozku a chtě nechtě nad nimi musí přemýšlet. Například detaily Jokerova rozpadajícího se obličeje, hlavně ve chvíli, kdy od Batmana dostává pěstí, či Joker oblečený ve vestičce od Robina.
Celkové zpracování je na velmi vysoké úrovni. A to včetně překladu Štěpána Kopřivy. Čtenář jako bonus dostává také galerii alternativních obálek, která se nachází na konci knihy. Nechybí ani skicy a kresby tužkou.

Kniha Batman – Smrt rodiny představuje další vynikající počin rozšiřující univerzum netopýřího ochránce Gothamu. A ačkoli by se mohlo zdát, že vlastně nepřináší nic nového, opak je pravdou. Scott Snyder totiž umí svým scénářům vtisknout duši, nenechá čtenáře na chvíli odpočinout a přináší příběhy, které jsou neopakovatelným zážitkem. A jemné mrazení po dočtení této knihy zůstává v člověku poměrně dlouho…

LordSnape
10.12.2015 5 z 5

Yes! Tohle je ten pravý Joker. Naprosto ujetý psychopat, který se nezastaví před ničím. Jestli se vám líbil Ledger v Temném rytíři, tak u tohodle ztvárnění budete ještě více zaražení, protože Snyderův Joker je naprosto fenomenální psychouš a rovnocený protivník samotného Batmana.

martinstefko
30.11.2015 5 z 5

Nakladatelství Crew má nos na to, co by mělo vydat, a rozhodně si z "The New 52" vybralo tu nejlepší možnou sérii, kterou DC Comics vydává. Scott Snyder se pomalu stává scenáristickou legendou, která nechce jen jednoduché příběhy, ale chce dát čtenářům něco pořádného, něco, co je chytne za vlasy a nemusí, ani kdyby křičeli. A čtenáři chtějí ještě víc. To je dobře. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/12/800-batman-smrt-rodiny-100.html

Túrin
23.06.2015 4 z 5

:) Parádní Batman

OldaB
16.03.2015 5 z 5

Ďábelský Joker se vrací a stojí to za to. Tohle je prostě magor, pardon Magor. Výborné.

3DD!3
17.12.2014 5 z 5

Vyznání lásky. Šáša je zpět, jde si pro obličej a pro svého životního partnera. Štěstí je nepřítel... oslabuje. Rodina oslabuje. Proto musí být odstraněna. Tváře v polévce. Smích.