Nevzdávaj sa

Nevzdávaj sa https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376908/bmid_nevzdavaj-sa-LIG-376908.jpg 4 486 156

Život detektíva Napoleona Dumasa, zvaného Nap, z predmestia v New Jersey sa navždy zmenil v poslednom ročníku strednej školy. Jeho brata, dvojča Lea, a priateľku Dianu vtedy našli mŕtvych na železničnej trati a Maura, ktorú pokladal za svoju životnú lásku, bez akéhokoľvek vysvetlenia zmizla. Celých pätnásť rokov Nap pátral po Maure a nepodarilo sa mu ani vysvetliť Leovu smrť. Teraz sa zdá, že by napokon predsa len mohol dosiahnuť, po čom tak veľmi túži. V aute podozrivého z vraždy sa nájdu Maurine odtlačky a Nap sa vydáva na tŕnistú cestu za odpoveďami. Tie však vedú len k ďalším otázkam – o milovanej žene, o priateľoch z detstva, o ktorých si myslel, že ich pozná, o opustenej vojenskej základni v meste, kde vyrastal, a najmä o Leovi a Diane, ktorých smrť je možno ešte oveľa temnejšia a desivejšia ako v najhorších predstavách.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Don't Let Go , 2017

Sabča92
22.08.2018 4 z 5

Od autorka jsem vloni přečetla pouze Šest let a ta se mi velmi líbila. Tato kniha se mi líbila o malinko míň ale i tak byla skvělá. Hlavní hrdina zde řeší vraždu spolužáka a do toho se mu vrací vzpomínky na sebevraždu vlastního bratra - dvojčete, se kterou se stále nevyrovnal. Do toho navíc začíná odhalovat, že spoustu věcí z bratrovi minulosti vůbec netušil. Čeká ho strhující cesta poznání a odhalení :)

reňa30
17.08.2018 4 z 5

Jelikož zde uděluji hvězdičky zpětně z velkého množství knih,které jsem již přečetla,tak musím konstatovat,že u Cobena nemám problém si vzpomenout hned podle názvu,jak mne kniha oslovila a v některých případech musím i pátrat v paměti o čem to vlastně bylo...tady mám děj jednoznačně v paměti...ale na 5 hvězdiček to není.Ačkoliv je to velmi dobrá detektivka.

Miruš
15.08.2018 5 z 5

Napínavé jako vždy, skvěle se četlo.

chrudas
12.08.2018 5 z 5

To mu říkám počteníčko....
Opět skvělý příběh od Harlana

MartinV.123
11.08.2018 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší Cobenův román, co jsem kdy četl.

zuzana2599
05.08.2018 5 z 5

Detektiv Nap nechce nechat být smrt svého dvojčete a zmizení přítelkyně Maury.
Opět předvedl autor své mistrovství a napsal výborný příběh s dávným tajemstvím, příběh, který mě zaujal a už nepustil... Konec byl pro mě překvapivý a určitě také pro Napa... Někdy máme své nepřátele velmi blízko a vůbec to netušíme !

iška
05.08.2018 4 z 5

Nechci opakovat většinu předchozích komentářů a tak snad pouze to, že mohu jen doporučit.

anetka.repova
04.08.2018 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. Harlan Coben je jeden z mých oblíbených autorů, ale tahle jeho kniha mě zklamala. Sice byla čtivá,, ale v některých místech jsem se musela nutit do čtení a kdybych ji nedočetla do konce asi by mi to ani nevadilo. Mrzí mě, že jsem to musela napsat u mého oblíbené autora. Drásá mi to při tom srdce, protože jeho předchozí knihy jsou báječné. Od nich jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem stránku za stránkou a na konec jsem zírala s otevřenou pusou.
U tohoto příběhu zkrátka se nic takového neopakovalo.
Snad bude jeho další kniha lepší a bude to zase ten starý dobrý Coben, jakého jsem poznala na začátku.

Knižní střípky
03.08.2018 5 z 5

Skvělý, čtivě napsaný thriller. Hlavní hrdina policista Nap má možnost se po 15 letech konečně dozvědět pravdu. Co vše, ale kvůli ní bude muset podstoupit, o co všechno přijde a zda něco získá, to se čtenář dozvídá postupně. Krok za krokem spolu s Napem odhalujeme, co se vlastně tehdy před patnácti lety skutečně stalo. I v této knize platí, že pravda není vždy taková, jako bychom ji chtěli mít. Ale tak to již v životě chodí.

hs777
02.08.2018 5 z 5

Ráda se přidávám ke všem nadšeným z této knihy. Forma hovoru se svým mrtvým bratrem-dvojčetem sice zpočátku na mne působila zvláštně, ale docela rychle jsem si zvykla a nakonec jsem pochopila i její smysl. Dávné drama z let dospívání a prvních lásek, které zůstalo nepochopeno, nepřijato a nevyřešeno. Kdo hledá odpovědi, většinou je najde, ale zdaleka nemusí být takové, jaké najít chtěl.

JustWomen
30.07.2018 3 z 5

Přítomný čas vyprávění Napa mrtvému bratrovi Leovi mě příliš nenadchnul, celkově to byl docela jednoduchý příběh, jedna dějová linie, pár postav, bez velkého napětí a akčnosti. Za mě trochu nuda.

hana9285
30.07.2018 5 z 5

Nemohla jsem se této knihy dočkat a znovu mě autor nezklamal. Vřele doporučuji.Nemohla jsem se od ní odtrhnout, děj mě zcela pohltil, moc hezky se četlo.

Reat
30.07.2018 5 z 5

Naprosto demonstrativní ukázka spisovatelského umu!!! Knížku jsem ani nestačil uložit do sekce" Právě čtené" a už ji mám sfouknutou. Nešlo od toho odejít, ani na pivo... Coben rozehrál další napínavou a dechberoucí story a dle mého názoru opět překonal sám sebe. Nápad předložit příběh v přítomném čase mi nejdřív příliš nevoněl, až teprve po pár stránkách mi došlo, jak geniální plán to je, protože sugestivně vnucuje pocit napětí a akčnosti. Zkrátka: Coben je borec a alespoň pro mě je teď nekorunovaným králem thrillerů, na jehož další pecky se strašně těším.

Danago
17.07.2018 5 z 5

Detektiv Nap se patnáct let snaží zjistit kdo zabil jeho bratra-dvojče Lea a jeho přítelkyni Dianu a kam a proč zmizela jeho láska Maura. Po patnácti letech se v souvislosti s vyšetřováním vraždy objevily Mauřiny otisky prstů. S dalším vyšetřováním se vynořují nové otázky – o Mauře i o přátelích z dětství, o nichž si myslel, že je zná . A hlavně o vojenské základně, poblíž které vyrůstal. Smrt Lea a Diany se ukáže v naprosto jiném světle.
Další autorova skvělá detektivka, která nepostrádá logiku a věrohodnost, napětí a překvapivý konec.

Šánka
15.07.2018 5 z 5

Ach, pane Cobene, co mi to děláte, když otevřu vaši knihu, stává se ze mne nezodpovědný člověk, odkládám vše ostatní, protože vaše příběhy jsou naprosto skvělé !!!
Autor od prvních stránek fantasticky rozehrává děj, v němž minulost a její tajemství naplno zasáhnou do současnosti. Hlavní hrdina se občas pohybuje na hranici (či spíše za hranicí) zákona, ale pochopení a sympatie u mě má a v závěru vám zůstane v hlavě i to morální dilema, je o čem přemýšlet, protože tohle nejde nechat být :-).
Doporučuji všem, kdo mají rádi kvalitní detektivky s přidanou hodnotou.

Danilla
07.07.2018 5 z 5

Harlan Coben opět nezklamal. Kniha má od začátku rychlý spád a ani na chvilku nenechá čtenáře odtrhnout se od čtení. Knihy Harlana Cobena vždy dočítám “s otevřenou pusou,” protože ač mám nějaké typy, jak to dopadne, vždy je to úplně jinak.
Z představy, ze budu čekat další rok / rok a půl na jeho další knihu je mi těžko.
Dávám pět hvězd za jeho mistrovský kus.

detektivní a krimi romány tajemství

Harlan Coben
americká, 1962