Nevysvětlitelné záhady

Nevysvětlitelné záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26666/mid_nevysvetlitelne-zahady-uBW-26666.jpg 4 165 35

Obsáhlá sbírka nevysvětlitelných a neuvěřitelných jevů. Někteří lidé náhle sami od sebe vzplanou, jiné zase oheň nespálí; mrtvoly vypadají i po staletí jako živé; celé vojenské jednotky se rozplynou ve vzduchu. To a ještě mnoho jiného Viktor Farkas poutavě líčí a zcela střízlivě zkoumá na základě svědectví a dokumentů od antiky až po dnešek. Většinou jsou řešení jednotlivých záhad neuspokojivá, ale přesto autor ukazuje, že vlastně i ty nejpodivnější záhady zapadají do podivuhodného obrazu světa. Zároveň poznáváme, že svět, ve kterém žijeme, je daleko fantastičtější, než jsme si dosud uměli představit.... celý text

Literatura světová Historie Záhady
Vydáno: , Knižní klub

Unerklärliche Phänomene , 1988

Bob34
15.09.2015 5 z 5

Knihy u které jsem se vážně bál,nerad jsem jí četl když jsem byl v pokoji sám :)

Muchyc
13.09.2015 5 z 5

Tahle kniha ve mne zapálila nadšení pro zkoumání všeho kolem. Dnes už bych byl více skeptický ale bezesporu je to skvělá kniha. Pokud vás záhady zajímají a nic moc jste zatím na toto téma nečetli, neváhejte.

Spajdy
16.08.2015 3 z 5

Tahle knížka patřila k mým začátkům zajímání se o věci mezi nebem a zemí, a pamatuju si, že jsem se u ní fakt dost bál :D vlastně jsem ji četl hlavně proto, že jsem se rád oddával strachu z neznámého a nevysvětlitelného, a autor ty různé příběhy a události uměl fakt dobře podat. Knížky tohohle typu jsou podle mě fajn spouštěče pro takové to první "vykouknutí z ulity" :-)

Damato
09.07.2015 3 z 5

Pohodové čtení - při denním světle, na sídlištním balkóně, kde pořád okolo někdo šmejdí, ale v noci jsem se i trošku bála a usínala za světla

enigma
06.12.2014 2 z 5

Zábavná a zajímavá. Co víc si přát? Snad jen zábavnější a zajímavější.

LenZa28
17.11.2014 2 z 5

ne že by nebyla dobrá, to určitě je - nebo spíše byla no.. Věřím tomu že na svou dobu byla úžasná ale dneska už prostě není tak "nevysvětlitelná". Bohužel jsem porušila své pravidlo a ani z úcty k autorovi knihu nedočetla..

kannibal28
23.05.2014 4 z 5

kniha je fajn hlavne ma zaujali príbehy o ufo

Tereszka
09.03.2014 4 z 5

Chvílemi mi běhal až mráz po zádech. Některé příběhy více známe a pro mě ničím novým, ale najdou se i takové, o kterých jsem neslyšela nebo slyšela jen málo. Knihu jsem si koupila hlavně kvůli Molímu muži, ale dozvěděla jsem se vlastně co už jsem věděla. Člověka kniha aspoň na chvíli donutí přemýšlet nad tím, co je mezi nebem a zemí a je na každém z nás, k jakému závěru dospěje. Co my v knížce chybělo, byly obrázky např. z novinového článku o vílách atd. docela by to i knihu oživilo a já nemusela hledat obrázky na googlu :)

mpb1913
21.01.2014 3 z 5

Přečetl jsem jako školou povinný a hlava mi to nebrala. Číst ji dnes tak ji možná ani nedočtu.

Jack Bauer
25.11.2013 5 z 5

Na svou dobu vynikající kniha a kdo tomu chce věřit , tak i dnes se bude hezky číst, ale já už takové knihy nečtu.

Chensie
30.05.2013 5 z 5

Báječná kniha se skvělými zajímavými příběhy. :o)

Seraphin
01.05.2013 5 z 5

Tato kniha mi docela vynahradila drahý časopis Enigma ;o) a to jsem si nejdřív myslela, že je to jen o UFO

Bet
29.01.2013 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbí.

KubaKJ
26.08.2012 4 z 5

V té době jedna z nejlepších knížek na tohle téma u nás, která obsahuje i málo známe děsivé příběhy. Příjemné čtení na večer.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Poutavým způsobem spisovatel podává obraz našeho světa, kde nic nemusí být takové, jak se nám zdá. Události, které se děly a dějí, jsou podivné a neuvěřitelné, a přesto se staly. Nejděsivější na tom je, že si autor nevymýšlí, případy, o kterých píše, se staly a zůstaly bez vysvětlení.