Nevinnost

Nevinnost https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207327/bmid_nevinnost-Yyt-207327.jpg 4 100 100

Nový fantastický thriller amerického autora Deana Koontze spojuje tajemno, napětí a hlubokou znalost lidské duše v mistrovsky vyprávěném příběhu, jenž čtenáři pevně utkví v paměti. On žije sám pod velkoměstem, zcela mimo lidskou společnost; kdyby ho někdo zahlédl, znamenalo by to pro něj smrt. I ona se v ústraní skrývá před smrtelným nebezpečím. Přesto mezi nimi vznikne pevné pouto. Ne náhoda, ale osud je naštěstí svedl dohromady ve světě, jehož den zúčtování se kvapem blíží.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Innocence , 2013

Lilith1
08.10.2015 4 z 5

Celkem hodně mě překvapila vlna kritiky na tuto Koontzovku. Nicméně, sto lidí, sto chutí. A tedy abych se také vyjádřila k tomuto dílu. Dostal mě prostě ten originální nápad. Možná bych uvítala absenci Jasů a Mlhů a taky ten úplný závěr na mě byl trošku moc happy. Ovšem celou dobu jsem čekala že odpornost spočívá v něčem fyzickém a tohle vyústění by mi na mysl skutečně nepřišlo. Ok bylo zapojení loutek, ačkoliv mi možná uniklo, proč na ni Gwyneth měla takový problém sáhnout, když Addisonovi, to žádný problém nečinilo. A to nenápadné zapracování nadcházející apokalypsy.... Přišlo mi to dost čtivé, i když většina textu patřila spíše fylozofování, což mi opět přišlo jako dobrý tah. Fylozofování někoho kdo vlastně neví, proč je takový jaký je, žije ve vyhnanství, většinu času opuštěný, takovému člověku snad skutečně nezbývá nic jiného, než se hojně zaobírat svou myslí. Takže až na pár much, které to má, tomuhle příběhu dodává originální nápad prostě grády.

greetchen
29.09.2015 4 z 5

Začetla jsem se do knihy, aniž bych znala autora a jeho styl či žánr. Dlouho jsem proto nebyla schopna určit, co vlastně čtu. Sci-fi z jiného doby a jiného místa? Dystopii s lehce filozofujícími, moralizujícími a religionistickými přesahy? Existenciální "road movie" o přátelství, lásce a hledání svého místa na zemi? Možná vlastně od všeho kousek a současně nic z toho. Nutno ale uznat, že kniha je to výjimečná, zajímavě psaná, možná trochu těžší, než jen oddechové dystopie nebo napínavé thrillery, ze které ve vás zůstane nesčetně momentů k přemýšlení, pokud ji nezavrhnete a dočtete až do konce.

bejan
27.09.2015 odpad!

Dlouho se mi nestalo, abych se tak spletl při výběru knihy. Téma mi připadalo zajímavé, ale nedalo se to dočíst.

Retene
22.09.2015 2 z 5

Zajímavý nápad se zajímavými pasážemi. Přišlo mi to však poněkud nedotažené a ne tolik napínavé.

KKK
25.05.2015 3 z 5

No,mám ráda Koontze,ale tady jsem byla trochu zmatená.

Patapuf
11.05.2015 3 z 5

Tak po přečtení knihy sem takový rozpačitý..... nápad a dějově není špatná, ale autor se zřejmě (podle mě zbytečně moc) pustil do filosofování a podle toho to dopadlo..... chybí mi víc akce.... četl sem od něj lepší knihy..... každý prochází určitým vývojem a doufám, že pan Koontz změní trochu směr, protože už předchozí kniha nebyla úplně to pravé...

Fuksinka
01.05.2015 4 z 5

Dámy a pánové, Koontz je zpět!!! Konečně!!!

Taky jsem se po přečtení několika předchozích knih obávala, že ztratil šťávu, ale tímhle dokázal, že má stále co nabídnout.
Nemůžu souhlasit s komentáři, že to vypadá, jako by to nebyl on. Naopak, tohle je typický Koontz. Jeho kouzlo dle mě vždycky bylo v kombinaci pocitů a akce. Právě kvůli těm pocitům a detailně nastíněné atmosféře, jsou koontzovky "ukecanější", než jsme u thrilleru zvyklí. Snad právě proto se na obálkách jeho knih píše, že si téměř vytvořil vlastní žánr. S tím žánrem, je to složitější, protože tahle škatulka pro něj neplatí. On totiž zasahuje do mnoha žánrů a možná proto mě tak baví.

Ale zpět k Nevinnosti. Po hodně dlouhé době jsem přečetla knihu bezmála na jeden zátah. Cítila jsem mrazivý neklid, napětí a zároveň žasla a obdivovala povahu hlavního hrdiny. Duše čistá tak, jako čerstvý sníh, který v knize zahaluje celé město. Duše tvora který je tak strašně sám, všichni ho nenávidí. Zároveň se dokáže radovat z naprostých maličkostí, nezahořknout a doufat. Nádhera. Akce byla v tomto případě jen třešnička na dortu. Rozuzlení bylo naprosto nečekané a originální. Možná jen konec byl trochu moc stručný a zároveň roztahaný. (Vím, že se to vylučuje, ale kdo si přečetl knihu, snad pochopí. Napsat něco jiného by znamenalo spoiler). Obávám se trochu, že na druhé přečtení už to nebude tak dobře fungovat a po porovnání s jinými jeho knihami nemohu dát plné hodnocení. Jsem ale ráda, že už o svém oblíbeném autorovi nemusím pochybovat.

Jack Bauer
23.04.2015 1 z 5

Jeden z mých neoblíbenějších autorů mě opět zklamal, už to není ten Koontz co býval. Napětí žádné, sice pěkné, zajimavé, ale dosti nudné, nezaživný styl psaní a nejvíc mě štve to nadpřirozeno. Jasy a Mlhy, vzdal jsem to. Intenzita, Tvář strachu, Manžel, Služebníci soumraku... - dosud jeho nejlepší a nejnapínavější knihy, dál je to čím dál horší.

Reat
02.04.2015 5 z 5

Pro mě obrovské překvapení. Můj první Koontz, kterého jsem díky tomu, že se jeho knihy velmi častou objevují v Levných Knihách, považoval za něco "podřadnějšího".... až mě můj známý vyvedl z omylu, a zapůjčil tuto jeho novinku. Jak píši, byl jsem velmi mile překvapen!! Kniha je velmi čtivá, dokonce mi zde ani nevadí jindy mnou tak neoblíbené střídání děje po kapitolách, a ta atmosféra!!!!! Výborné čtení, hodné zamyšlení.

Mikisan
09.03.2015 2 z 5

Je mi fakt líto toho hodnocení, jako kdyby to už nebyl on :-( Příběh se táhne jako smrad, opakující se popis stejné scenérie a slovních spojení, žádná pořádná akce. Kam se poděl klasický Koontz???

Marian27
04.02.2015 5 z 5

Kniha ma nadchla, vyborne sa mi citala a dokonale som si ju dokázal užiť. Dej je skveke premyslený, páčil sa mi aj štýl rozprávania, že kniha nieje taka jednoznačná ako je to napríklad v Thomasovskej sérii. Môj zážitok z čítania umocnilo aj počasie pretože keď som čítal Nevinnost neustále vonku snežilo. Preto by som odporúčal Nevinnost čítať v zimnom období. Ono to nieje len fantasticky thriller s prvkami horroru, tajomstva, detektivky a lásky. Je to predovšetkým originálna, skvelá kniha s myšlienkami a úvahami ktoré prinùtia človeka hlbšie sa zamyslieť nad životom aký žijeme a svetom okolo nás.

daniel8215
01.02.2015

Pro mě nuda, moc popis, nadpřirozeno, od začátku do konce sem nevěděl, co si mám myslet...Na obranu je třeba říct, že jsem knihu dostal jako dárek a přeci jen se hodně liší od žánrů, které mám rád.

jiri77
05.01.2015 5 z 5

Krásná kniha,hlavní postavy mi hned sedly a prožíval jsem s nimi všechno dobrodružství. Knize podle mě nechybí nic, je napínavá s trochou nadpřirozena a lásky. Skvěle popsané prostředí zasněženého města. Za mě plný počet hvězd.

minirock
02.01.2015 3 z 5

Jako by ten Koontz nějak ztrácel dech, nezdá se vám? Mě to tak prostě připadá .... Ještě že příběhy Thomase Odda si udržují svůj vysoký standard. I tahle jeho nová kniha je taková - nemastná, neslaná. Jako by tomu chybělo to napětí a tajemno, které zdobilo jeho předchozí romány. A také mě vadilo rozdělení děje na dva téměř samostatné příběhy, podobně jako u Domu stínů.

kebom
01.01.2015 3 z 5

Slušný nápad, perfektná atmosféra, akurát nejaký odlfáknutý a nerozvinutý koniec, ktorý autor už v niektorých knihách fakticky použil, žiaľ...

Martink@
08.12.2014 3 z 5

Myšlenka pěkná... Zpracování slabší... Jeho pověstný humor se někam vytratil...Stále se opakující popis toho jak chumelí a všude je sníh... podle mě to rozhodně nepatří k jeho top knihám... a mému oblíbenému Ochránci se to nerovná ani z poloviny...

hříchy

Dean Koontz