Nevědomé fantazie ve vztazích

Nevědomé fantazie ve vztazích https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525590/bmid_nevedome-fantazie-ve-vztazich-6545432050c5c.jpg 5 4 1

Naše hluboké, nevědomé fantazie ovlivňují naše prožívání i naše činy. Někdy nám brání, abychom dosáhli toho, pro co jsme se vědomě rozhodli, jindy nás vedou do situací, které naše rozumná část odmítá. Určují, do koho se zamilujeme a komu se vyhneme, kdo a za jakých podmínek pro nás bude sexuálně vzrušující, a kdo naopak spadne do koše „zoufale nudný/á!“ Nevědomí vztahu je pak vždy tvořeno interakcí obou partnerů. Chce-li terapeut páru nebo rodině účinně pomoci, musí rozumět právě tomuto vztahovému nevědomí a fantaziím, jež daný vztah řídí. Během terapie hledá nevědomé fantazie, které propojují partnery nebo rodinu. Z těchto společných nevědomých fantazií vychází tzv. „nevědomé vztahové přesvědčení“, které určuje, jak bude fungovat celý vztahový systém – pár, rodina, ale i jiné skupiny. Na základě své více než třicetileté praxe představuje autor kořeny fantazií ve vývoji člověka, fantazijní životy lidí, jejich sny a touhy a představy o partnerských vztazích v kontextu moderní párové a rodinné psychoanalýzy.... celý text

anansie
18.12.2023 5 z 5

Na to, jak komplikované je to téma, je kniha maximálně čtivá a přístupná i laikovi. U čtení je potřeba hodně zapojit představivost a pak se stává rovnou i terapií. Pomůže k pochopení sebe sama i druhých na jiné úrovni, jak vlastně fungujeme ve vztazích, a která přesvědčení v sobě můžeme mít a nevědomě podle nich jet jakýsi program. Když se vytáhne na světlo a zvědomí (a tato kniha to krásně umí), je zase o trápení míň. Výborná kniha, kterou si ponechám ve své knihovničce.

partnerské vztahy psychoterapie psychoanalýza fyzioterapie milostné vztahy fantazie párová terapie

2014  80%Psychoanalytická párová terapie
2023  100%Nevědomé fantazie ve vztazích
2024  80%Čemu a proč se smějeme?

Kniha Nevědomé fantazie ve vztazích je v