Netrápte sa pre maličkosti...lebo všetko sú maličkosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jednoduché rady, ako sa nenechať ovládnuť nepodstatnými vecami Všetci by sme radi žili pokojnejším, menej stresujúcim spôsobom života. Ako však zistiť, čo je v živote skutočne dôležité a čo sa tak javí iba na povrchu? Táto kniha nás jemným a povzbudivým spôsobom učí rozlišovať nepodstatné záležitosti všedného dňa od dôležitých vecí a nezveličovať každodenné problémy. Ukazuje, že aj drobnými zmenami v živote sa dá dosiahnuť pocit šťastia. Kniha Netrápte sa pre maličkosti... lebo všetko sú maličkosti sa stala jednou z najrýchlejšie sa predávajúcich kníh v Spojených štátoch amerických i vo svete. Vyšla v 135 krajinách a bola preložená do 30 jazykov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249747/big_netrapte-sa-pre-malickosti-lebo-vse-9VU-249747.jpg 3.938
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Eastone Books
Originální název:

Don't sweat the small stuff ... and it's all small stuff/by, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Netrápte sa pre maličkosti...lebo všetko sú maličkosti

vendy246
19.11.2021

Zaujalo mne, že autor zemřel v letadle na embolii a v titulu je pravopisná chyba. Tak jsem si knihu vzala na víkend, že si ji po dvaceti letech znovu přečtu, protože je malá a je to lepší než číst časák... Dnes jsou již mnohé ze sta bodů notoricky známé. To však nic nemění na tom, že je to obsah stále přínosný. Pár rad psychologa:
...snažte se nejprve porozumět druhým, nestavte vůz před koně...
...ve většině případů není důležité, zda máte pravdu. Nezáleží na tom...
...myšlení se nám vrací ve formě pocitů, zkus se rozčílit bez negativních myšlenek...

kapr
04.06.2020

Zatím jsem po zběžném prolistování v tramvaji cestou z práce poněkud zklamán. Na druhé straně některé ze stoky inspirací - například: "100. Prožijte tento den, jakoby byl vaším posledním. Mohl by být!" To je heslo závěrečné části knihy. Pravda poněkud nepůvodní. Přesto velice podnětné, a takových se tu najde povícero. Na skutečném komentáři budu ještě pracovat.


Petrush
30.05.2019

Útlá knížka obsahující 100 rad, jak být spokojenější, vnitřně vyrovnanější, klidnější a láskyplnější. Rady se občas opakují, jen jsou napsány jinými slovy, ale to vůbec nevadí. Opakování matka moudrosti.
Knížka se mi líbila a věřím, že zahrnutí byť jen pár z těchto rad do každodenního života může člověka dovést k většímu nadhledu a pohodě.

SteveP1
18.07.2018

Moc hezky, mile a srozumitelně napsáno. Knížečka obsahuje velkou spoustu drobných a moudrých rad, jak procházet každodenními nástrahami života, jak si ho zbytečně neotravovat, jak žít klidnějším životem, jak umět rozeznat věci podstatné od nepodstatných, jak se nestresovat, a vůbec, jak se stát lepším, hodnotnějším a spokojenějším člověkem. je toho opravdu moc a moc a autor si přitom nehraje na povýšeného, přechytralého a moralizujícího všeználka, který má potřebu nás jen poučovat. Naopak píše s láskou, nadhledem, hlubokou lidskostí, skutečnou znalostí věci a s humorem. Namátkou pro představu uvádím některá zajímavá témata knihy:
1. Nekazte si život kvůli maličkostem
2. Smiřte se s nedokonalostí
3. Pamatujte, že až zemřete, vaše "přihrádka" nezůstane prázdná
4. Udělejte pro někoho něco hezkého - a nikomu to neříkejte
5. Naučte se žít v přítomnosti
6. Zeptejte se sami sebe: "Bude na tomhle záležet ode dneška za rok?"
7. Odolejte touze kritizovat
8. Když něco děláte, dělejte jen jednu věc
9. Prokažte někomu službu a nežádejte ani neočekávejte za to nic na oplátku
10. Buďte šťastní teď a tady
11. Každý den si vyhraďte tichý okamžik pro sebe
12. Myslete na to, co máte, a ne na to, co byste chtěli mít

ale je jich mnohem, mnohem víc, skutečně jsou podnětná a k zamyšlení všechna.
Je mi moc líto, jaký osud potkal autora knihy, člověka, který se svou neúnavnou prací a veškerým úsilím zaměřil na pomoc druhým, ve snaze učinit náš život lepší a spokojenější. Takovýchto vnitřně krásných lidí je vždy velká škoda a nebude jich nikdy dost.

jessamine-rose
22.04.2017

Knižku som dostala darom od svojho kamaráta... je to rovnako filozofická duša ako som aj ja sama a nakoľko si obaja prechádzame ťažkými životnými skúškami (pádmi), tak bolo celkom prirodzené ju objaviť v darčekovom balení. Začítala som sa. Bola mojim pozitívnym motivátorom a takým tichým pozitivistom pri každodennom cestovaní do práce. Kniha je písaná nenáročnou, nevtieravou, no naopak veľmi hravou formou. Kapitoly nie sú zbytočne dlhé a každá z nich nesie v sebe tiché posolstvo, či radu ako si zlepšiť ba aj obyčajný deň... a mne deň vždy zlepšila a spravila o niečo máličko krajším, slnečnejším. Takže za mňa - odporúčam! :)

tom_h
13.04.2017

Nevím, zda název vymyslela překladatelka nebo někdo jiný. Nevím, zda název nemá být náhodou nějaká komplikovaní slovní hříčka.
Ale pro jistotu. Pro všechny, kdo budou na českém internetu hledat slovo NEKAŽ, bych měl k uvážení jednu "maličkost".
Nemáme si den nechat KAZIT, nebo o tom nemáme KÁZAT? Protože někdo nekaZí a někdo nekáŽe.
Neuvěřitelné.

Sisi74
22.03.2012

Pokud chcete získat potřebný nadhled nad spoustou každodenních starostí, přečtěte si tuto knihu. Nesouhlasím se vším, ale spousta nápadů mě pobavilo, tedy nejen mě, ale celou rodinu...Tak pěkné čtení:-)