Nestydaté plavky

Nestydaté plavky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244459/bmid_nestydate-plavky-9f7-244459.jpg 4 266 266

Colm Moran má všechno, co by si jen mohl přát: je mladý, pohledný a pochází z bohaté rodiny. Právě ukončil studium na Yale a chystá se rozjet závratnou kariéru hollywoodského producenta nezávislých filmů, ve kterých by zářila jeho krásná přítelkyně, nadějná adeptka herecké profese. Schází jen maličkost – přesvědčit otce, aby mu poskytl počáteční investici. Bohužel pan Moran starší má na věc jiný názor. Chce, aby se Colm přesunul kamsi na západní pobřeží, kde má po zesnulém strýčkovi převzít nepříliš prosperující firmu na výrobu plavek pro prostorově výraznější ženy. Pokud prokáže, že má opravdu podnikatelské buňky, je otec ochoten investici do filmařské budoucnosti svého syna ještě zvážit. A tak se Colm zčistajasna ocitne v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc, s týdenním platem, který by mu dřív nestačil ani na večeři. Ještě že tu aspoň není nouze o pohledné dívky. Nebo že by jich bylo až trochu moc? Vraťte se spolu s ním do roku 1957, kdy hezká děvčata ještě věřila na počestnost a prťavé bikiny dokázaly vyvolat na pláži pozdvižení!... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Cheeky Swimsuits of 1957 , 2014

jasmína
12.06.2016 2 z 5

Začátek mě bavil, ale neustále opakování se děje s kterou zrovna něco měl, mě opravdu nebavilo, ale knihu rozhodně nechci nijak hanit, jen to nebyl můj šále kávy.....

Dorrinka
18.03.2016 odpad!

Mám hloupý, hloupý, HLOUPÝ zvyk dočítat všechno, v tomhle případě jsem ho měla porušit! Dobře, chvilku (přesně asi po stranu 64) jsem se bavila tím, jak moc je ta knížka špatná, ale pak už to byl boj o život. Hrdina idiot, hrdinky afektované běhny, děj ODPAD bez špetky logiky. Kniha přímo srší vtipem, až na to že není ani trochu vtipná, protože autor strašně tlačil na pilu, aby hrdinovi vecpal do úst co nejvíc siláckých hlášek... V pubertě mě úspěšně minula pochybná série Mládí v hajzlu, dnes za to děkuju všem svatým. Knihu vřele doporučuju před plánovanou sebevraždou.

mhd2009
14.02.2016 5 z 5

dobre se cte, kdo cetl predchozi knihy od C.D.Payna, vi, co od toho cekat....

Heyyy
22.01.2016 4 z 5

To bylo výborný, nikdy jsem od autora nic nečetla, takže nemůžu narozdíl od ostatních s ničím srovnávat, ale je pravda, že i když začátek na mě byl trochu pomalejší, nakonec jsem se vůbec nenudila. Hrozně příjemné čtení, ze kterého doslova dýchala atmosféra doby a horkého léta.

andrea2298
04.01.2016 3 z 5

Ač jsem velkou fanynkou autora, tato kniha mě zklamala, prvních sto stran jsem se musela do čtení vyloženě nutit. V knize mi chyběla fantazie, poutavý příběh a skandální zápletka, na které jsem u autora zvyklá. Pořád jsem se musela ujišťovat pohledem na obálku knihy, zda jde opravdu o knihu od C. D. Payna a ne retro "slaďák" z pera nějaké obstarožní dámy, která si chce naposledy užít idealizované mládí.
Mrzelo mě, že autor nezapojil více fantazie do příběhu cesty, během níž hlavní hrdinové propagovali bikiny, a který si o řadu nesnází prostě říkal. Taktéž vyváznutí hrdiny ze zapeklité situace dvou zasnoubení mi přišlo až moc jednoduché a nepřirozené a autor jako by se snažil co nejrychleji dopsat celý příběh a už už se zbavit nudného břemene.

Renatecka
03.01.2016 4 z 5

Čteníhodná oddychovka :-)

sweettest
29.11.2015 3 z 5

Čekala jsem větší legraci... nakonec docela tuctové čtení, neurazí ale ani nenadchne.

luciefeix
16.11.2015 4 z 5

klasický humor , chutě na sex a střeštěné nápady

niknikita
13.11.2015 5 z 5

Naprosto jedinečná oddechovka, plná vtipu a taky vzpomínka na časy "malin nezralých". Sympaťák Colm se nádherně plácá ve svých citech a láskách a nelze ho nemilovat :-)

Shui-Xian
02.11.2015 4 z 5

Velmi potěšující. Paynovi retro sedí... Námět dýchá příjemnou nostalgií 50. let a Colmovy romantické eskapády jsou půvabně bezstarostné. Návaznost na Mládí v hajzlu se nekonala jen v dataci děje, ale i v tradičním humoru, chytrému slohu, pestré škále postav a bláznivých zápletkách. Oddychovka, která má styl. :-)
Drobným zklamáním je jen ta prvoplánová jednoduchost (vzhledem k tomu, že Payne obvykle dokáže vyždímat z každé situace maximum a stvořit postavy, které mají svébytný charakter; nemluvě o neustávajícím humoru). Ale což... - ideální četba pro léto a dovolené. ;-)

Carpinus-CZ
26.10.2015 4 z 5

Pořád dobré, čtivé a vtipné, i když to už není takový gejzír humoru jako v Mládí v hajzlu. Ale oceňuji zase nový a trochu jiný námět. Kniha nemusí být poblázněná, aby pobavila a to se C. D. Paynemu stále daří hodně dobře ...

Brace
24.10.2015 4 z 5

C. D. Payne již nikdy nepřekoná laťku svého kultovního díla Mládí v hajzlu (zejména původní trilogii). Když s touto myšlenkou budete přistupovat k jeho ostatním příběhům, myslím, že si je dokážete užít mnohem více. Mě osobně Nestydaté plavky potěšily, i když příběh se točil pouze kolem toho, koho si Colm nakonec vybere pro cestu životem. Prostředí 50. let byl rozhodně dobrý nápad, a zejména komentáře ke kinematografii tehdejší době mě pobavily. Občas přišel i nějaký fórek, kdy jsem se nahlas zasmál a upřímně, to se mi děje snad pouze u knih tohoto autora. Stávalo se mi to v roce 1995, kdy jsem byl přesně v letech Nicka Twispa, a po 20ti letech to stále funguje. Doufejme, že budu to samé moct říct i u dalšího autorova příběhu v roce 2025.
Z posledních děl pana Payna určitě doporučuji i Helenu a Brendu.

Miška.Miška
15.10.2015 3 z 5

Jak jsem se na knihu těšila tak jsem byla nakonec sklamaná. Kniha mi přišla dost jednoduchá a primitivní.

hledaseniki
24.09.2015 4 z 5

Odpočinkové čtení, které dokáže čtenáři vykouzlit úsměv na rtech, je to milé počtení, které neurazí, ale ani příliš nenadchne. Příběh neoplývá velkou originalitou, ale koho to zajímá, když se u čtení dokáže zasmát, ano ty milostné eskapády dokáží lézt někdy krkem, protože je to všechno až moc překombinované a lehce postavené na hlavu, ale to prostředí 50. let dodává příběhu kouzlo a stejně tak to, že hlavní hrdina je milovníkem filmů a často navštěvuje kino a tak je čtenář seznámen s několika zajímavými komentáři, které se točí právě okolo filmů.
Colm je postava sympatická a jeho smysl pro humor mi sedl stejně jako jeho ironické poznámky.

Hlavním lákadlem je samozřejmě obálka, která dle mého nemá chybu.

Dommi
18.09.2015 3 z 5

Od knihy jsem čekala více. Téma nestydatých plavek slibovalo zajímavé počtení. Bohužel, tři čtvrtiny knihy jsou o tom, že Pepa chodí s Irenou která je zasnoubená s Tomášem kterej ji zahybá s Marií která je zamilovaná do Milana. Tohle bylo na mě moc překombinované. Kniha se jinak četla dobře, odpočinkově.

MissBlack
17.09.2015 4 z 5

Čtyři hvězdičky a basta :)

Myslím, že rámci žánru super. Jasně, všichni víme, jak to skončí, ale pobavila jsem se skvěle, občas i podivila, kam až se s neschopností říkat ženám ne můžete dostat, dýchala z toho skvělá atmosféra tehdejší doby, události tak nějak flegmaticky plynuly, až bylo s podivem, že Colm nemá potřebu ty věci vyřešit, všechny postavy sympatické... Skvělé a asi nejpřekvapivější mi přišlo, jak na konci stařešina odhalil svou menší intervenci z pozadí. Až to skoro vypadalo, že je klíčovou osobou pro fungování celé této... knihy :D

To vše v úžasném retro obalu s perfektními proužky uvnitř, takže já byla spokojená :)

blanickaa1
09.09.2015 4 z 5

Jednoduchý, hloupoučký ale pobaví :D. Nic víc k tomu nemám co dodat .

simlenka
05.08.2015 3 z 5

Příjemná vtipná oddechovka, kterou sice šlo odložit, ale nalákala mě ke koupi Dědictví a Brendy veliké, které mi jsou svým tématem bližší. Nicméně na letní dovču jsou Nestydaté plavky jako dělané ;-)

orson
17.07.2015 3 z 5

Přišlo mi to jak Mládí v hajzlu po 10 letech a navíc o dost slabší. Vtipné to docela je, ale mnohem zajímavější mi přišly narážky na tu dobu, ve které se děj odehrává.

petule1
05.07.2015 5 z 5

Uzasna kniha plna humoru. Dnes už je to spis unikat