Nesmrtelnost, spol. s r. o.

Nesmrtelnost, spol. s r. o. https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28245/nesmrtelnost-spol-s-r-o-28245.jpg 4 24 6

Mladý Američan Thomas Blaine zahyne při automobilové nehodě, aby se v cizím těle probral k životu v New Yorku 22. století. Společnost Rex totiž pomocí energetického systému nezákonně přepravila jeho mysl do budoucnosti ve snaze využít Blaina – muže z minulosti – pro svou reklamní kampaň. Blaine se tak ocitá v přízračném světě obchodu s těly a nesmrtelností, která reálně existuje, ovšem není pro všechny, obývaném ztracenými bytostmi zombieů, berserků, poltergeistů a dalších tvorů z rozhraní našeho a onoho světa. Po strhujícím boji za přežití a neslýchaném útěku před svými pronásledovateli se Blainovi v hrůze vyjeví pravá podstata jeho osobnosti a dospívá k nevyhnutelnému rozhodnutí.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Immortality Inc. , 1958

n.ezn.amy
21.12.2022 4 z 5

Thomas Blaine se v r.1958 po autonehodě probere v r.2110 a zjistí, že byl přenesen v rámci experimentu do jiného těla. Šok z toho poznání, život v naprosto jiné době než v jaké žil, jej donutí zkusit se přizpůsobit. Ovšem doba se změnila nejen technologicky a jemu začíná jít o život. Mám rád staré sci-fi příběhy a tento má dobrý příběh, myšlenku a velkou dávku napětí. Takže pokud chcete poznat život ve 22. století, který je plný technologických vynálezů, ale i zombie, berserkerů či lovců, směle do toho.

Corvus
13.03.2021 5 z 5

Pět macatých hvězd z pěti a hned napíšu proč. Protože mi tuto útlou knížku věnoval spolužák s komiksem Funky Koval: Bez oddechu na základní škole. Protože Nesmrtelnost (nepočítám-li komiksy v ábíčku a mnou zbožňovaného Davida Gerrolda a ságu Chtorr) bylo jedno z mých prvních sci-fi v raných '90. Protože Sheckley fantasticky narouboval na klasické sci-fi spirituální rovinu plnou poltergeistů, berserků, duchů a zombie, otázku věčného života a života po životě. Protože vymyslel frontu s budkou pro sebevrahy a spirituální ústředny pro komunikaci se zemřelými. Pět hvězd za smršť nápadů na pouhých 179 stranách. Za pana Smithe s neodolatelnou kolínskou s nádechem rozkladu. Za neotřelou atmosféru. Za skvělý nápad s byznysem těl a rájem pro bohaté. Za působivý náhled do roku 2120, kde je mysl bezezbytku uctívána a povýšena nad pomíjivou hromadu masa tvořící tělo. A především za to, že Nesmrtelnost famózně funguje i skoro po 30 letech, kdy jsem jí četl poprvé. Kult!

Greenfingers
17.04.2020 3 z 5

Robert Sheckley je mým oblíbeným spisovatelem, znám ho však spíše z jeho kratších humorných povídek. Nesmrtelnost, spol. s r.o. nabízí na můj vkus poněkud morbidní zábavu. Knize nelze upřít dramatičnost, stále se v ní něco děje. Autor popustil uzdu své fantazii, někdy mi ale jeho nápady připadaly až příliš ztřeštěné ( i s vědomím toho, že v žánru fantasy je povoleno prakticky všechno). Celkově hodnotím jako průměr ( ty jeho povídky jsou opravdu daleko lepší).

mi-380
07.04.2020 4 z 5

Pověstný mistr humoristické sci-fi zde v rychlém sledu střídá okamžiky fantastické, napínavé, humorné, a bohužel i fantasmagorické. Bez těch posledních by četba ubíhala plynule a v dobré náladě. Děj je přiměřeně zamotaný a plný nápadů a úsměvných reálií dvaadvacátého století viděných pohledem z roku 1957. Příjemná zábava.
75 % (jsem hodnotící s pořadovým číslem 17, aktuální průměr je 73 %).

Fronta mlčky postupovala kupředu. Blaine si všiml, že muži i ženy v ní jsou vesměs nuzně oblečení, zanedbaní, nemytí. Všichni měli stejný výraz zarputilého zoufalství.
Je snad ve frontě na chleba?
Poklepal na rameno muži, který stál před ním. “Promiňte,” zeptal se ho, “na co tu stojí ta fronta?”
Muž otočil hlavu a upřel na Blaina zarudlé oči. “Na budku pro sebevrahy,” odpověděl a bradou ukázal na začátek fronty.
Blaine mu poděkoval a rychle z fronty vycouval. Takhle zahájit svůj první opravdový den v budoucnosti, to nevěští nic dobrého. Budky pro sebevrahy! No, on do žádné takové dobrovolně nevleze, to tedy rozhodně ne.

Bulba
18.12.2017 4 z 5

Kniha ze zlatého věku americké sci-fi, děj je spletitý, ale poutavý, i občasné několikastránové vysvětlující popisy se dají číst. Po autorovi jsem sáhnul po přečtení povídky Specialista ze sborníku Čaroplavci a nezklamal.

Rawen616
07.12.2014 3 z 5

Velmi krátká novelka která je ovšem plná pozoruhodných nápadů. Vzhledem k jejímu staří jde opět o jednu z hojně vykrádaných knih - smrtibudky ze seriálu Futurama pocházejí právě z této knihy, stejně tak jako ustřední myšlenka současného člověka přeneseného do daleké budoucnosti. Kniha narozdíl od seriálu není vtipná ale ujetá je podobně:-) A otázka pro skutečné geeky a znalce scifi - na motivy této knihy byl natočen film ve kterém hrál známý rocker? Víte jak se film jmenoval? :-)