Nerozhodný Harold

Nerozhodný Harold https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488410/bmid_nerozhodny-harold-Icq-488410.jpg 4 4 2

Harold žije u aljašského jezera a je to nesmírně chytrý žabák. Poznáte rozdíl mezi rákosem a orobincem? Harold vám ho hned vysvětlí. Zajímá vás, jakou srst mají jelenci běloocasí? Co nejvíc trápí veverky? Kdo je nejvytrvalejším ptákem Aljašky? Když ale dojde na důležitá rozhodnutí, Harold se rozklepe strachy. Ke kterému týmu v jezerním pólu by se měl přidat? A především – co udělat, aby přežil zimu? Mráz se blíží a Harold se pořád ještě nerozhodl. Nejvyšší čas pořádně zpanikařit!... celý text

dancadragneel
22.09.2023 4 z 5

Musím říct, že je to docela moc pěkná pohádka o žábě, která se neumí rozhodovat. Nejen, že příběh je pěkný, ale taky poučný. Za mě moc pěkná pohádka

milamarus
28.03.2022 5 z 5

Neplánovaný výlet pár tisíc kilometrů daleko, seznámení s jedním roztomilým obojživelníkem a druhá příčka je obsazena. Harold se skrývá před zimou. // Vhodné však také pro příčku čtyři a patnáct.

Ať se vám líbí!

-----------------------------------
ÚRYVEK:
Z vědeckého hlediska se my žáby nemáme čeho bát, protože naše buňky chrání cukr. Smísí se v našem těle s krví, a sníží tak teplotu, při které by krystalky vody roztrhaly naše buňky. Jiné druhy, například lidé, by v takovém mrazu vydržely nanejvýš pár hodin. Jenže já jsem skokan lesní, a tak jsem tam trčel desítky dní.

Aljaška žáby pro děti od 4 let

2022  72%Únikové cesty