U dveří zazněl zvonek

Detektivní román seniora amerických detektivkářů, v němž vystupují dvě postavy společné pro všechny autorovy detektivky, obtloustlý detektiv, mistr „lenoškové metody“ (protože v obchodních záležitostech nikdy neopouští svůj dům) Nero Wolfe a jeho tajemník, pohyblivý Archie Goodwin, který příběh svěžím a humorným způsobem vypráví. V příběhu, který svou zápletku těží z nevraživosti mezi newyorskou policií a federální policií FBI a ve kterém častozazní u dveří zvonek, snaží se oba detektivové očistit čest své klientky a zachránit ji z moci FBI....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97975/u-dveri-zaznel-zvonek-97975.jpg 4.326

Nero Wolfe 41.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Československý spisovatel

The Doorbell Rang, 1965

Kniha U dveří zazněl zvonek

Česneksmedem

V mnohém souhlasím s woodwardem. Nejsem si jenom jistý tím, že je toto absolutní jednička celé Wolfovské ságy. Je to však velice příjemné počtení obohacené výtečným jídlem a starými nápoji. Jako příznivce staré detektivní školy knihu doporučuji.

milan3144
19.02.2018

Přirovnám-li výběr knížek k jídelnímu lístku, tak jsem prostě dostal chuť na takovou tu klasickou, americkou detektivku se soukromým očkem. I když se nepočítám k vášnivým čtenářům tohoto žánru, občas je třeba pestrosti a tak jako při stravování se nelze cpát jen svým oblíbeným jídlem, jinak se i oblíbená krmě po čase zprotiví, tak je i v četbě dobrá rozmanitost.
Pokud mě paměť neklame, je to moje první setkání s R. Stoutem a jeho sérií Nero Wolfe. Díky tomu některé souvislosti překračující rámec této knihy, ale nemající žádný zásadní vliv na samotnou zápletku, jsem mohl jen dedukovat. Přidržím-li se gastronomického projevu, tak mohu říci, že jsem velmi dobře a při tom lehce "pojedl". Příběh je chuťově vyvážený a kuchař projevil znalost gurmánských požadavků pro většinu (soudím dle hodnocení ostatních) konzumentů.
Velmi dobré 4 hvězdy.

AelinAshryver
13.08.2017

Tato kniha pro mne byla ohromné překvapení, musím ovšem říct, že pozitivní. Velmi jsem si čtení této knihy užila. Kniha vás překvapí svou čtivostí, originalitou i vtipem. Rozhodně doporučuji.

AndrewMaxwell
21.03.2017

Moje první nerowolfovka. Navnadila mě na čtení dalších. Profesionální i přátelský vztah Archieho a Nera je nádherně vyobrazený. A asi začnu vařit.

Shuma
02.12.2015

Vtipně napsáno, nic neni nesmyslně vytrhující z reality. Napínavé hezké čtení.

woodward
20.06.2015

Pro ty, kdo Rexe Stouta neznají, je tahle detektivka napoprvé zřejmě příliš velké sousto. Ale pro zkušené milovníky příběhů o gargantuovském pěstiteli orchidejí ze Západní 35. ulice historka o tom, jak Nero Wolfe "vyběhnul" s celým FBI i s Johnem Edgarem Hooverem, představuje dokonalý majstrštyk. Je pravda, že pátrání po vrahovi se tu vede jaksi po vedlejší koleji a vyvrcholením příběhu tentokrát není usvědčení a zatčení pachatele, ale sklapnutá past nalíčená na zlotřilé agenty, jakož i široký úsměv na líci inspektora Cramera, když mu o tom Wolfe vypráví. Pro mne je "U dveří zazněl zvonek" absolutní jedničkou celé Wolfovské ságy.

mgeisselreiter
02.11.2013

Autor píše s nadhledem, s humorem a čtivě. To ale nestačí. Dějová zápletka je hodně slabá, občas není vůbec jasné, kdo je kdo, vlastně po přečtení ani nevím, o co šlo.
Pro ty, kdo si jen chtějí něco přečíst, nechtějí u toho přemýšlet, tak možná. Pro mě to moc není. 60%, 2.11.2013.