Nepřátelé a milenci

Nepřátelé a milenci https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311193/mid_nepratele-a-milenci-hdd-311193.jpg 4 312 70

Nepřátelé a milenci série

Důvěra je nejcennější komodita… Švédský román o pomstě, intrikách ve světě byznysu a zakázané lásce. V nelítostném světě švédských financí se nevyzná nikdo lépe než David Hammar. I přes svůj dělnický původ se vypracoval na pozici jednoho z nejbohatších švédských finančníků. Nemilosrdný a nezastavitelný hráč už roky pase po jediném, urvat pro sebe Investum, obchodní společnost aristokratické rodiny De la Grip. K získání impéria potřebuje ještě poslední krok – přetáhnout na svou stranu někoho z vysoce postavené rodiny. Nejvhodnější kandidátem se zdá být Natalia. Natalia De la Grip je jednou z nejtalentovanějších firemních poradkyň švédského finančního světa. Čeká se od ní, že se usadí a provdá za někoho ze svých společenských kruhů. Natalia však vždy kráčela proti proudu a jejím jediným snem je dokázat svému otci, nemilosrdnému patriarchovi, že dokáže víc než jen čekat doma na manžela. Když ji pozve David na oběd, je nedůvěřivá, ale postupně podlehne jeho kouzlu. Z jiskry, která mezi nimi přeskočí, vzplane vášnivý, nezapomenutelný večer. Byla to ale jen aféra na jednu noc nebo ne? Vztah mezi Davidem a Natalií je nemyslitelný, protože jejich rodiny jsou nesmiřitelnými nepřáteli.Na světlo navíc vyjdou tajemství, pohřbená hluboko v minulosti. Oba stojí před nelehkým rozhodnutím. Je pro Davida přednější pomsta, nebo láska milované ženy? A zvolí Natalia správně mezi pýchou a touhou svého srdce? Nepřátelé a milenci jsou švédský román skvělé autorky s českými kořeny, jenž se dočkal již mnoha překladů. Zahřeje a rozpálí jako oheň z krbu uprostřed chladné švédské zimy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

En enda natt , 2014

Jiitush
19.08.2018 4 z 5

K moři jako oddechové čtení ideální, nakouknout do světa extra bohatých, sexy a chytrých lidí. Postavy celkem sympatické, ale na mě tam bylo asi až moc všemožných myslitelných zvratů. Kdyby jich autorka pár ubrala a zároveň zkrátila svůj rozvláčný příběh tak o sto stran, hodnotila bych mnohem líp.
Místy mi taky vadil český překlad, některé termíny mi prostě neseděly (jako například když Natalia řekla "Přišlo mi to.", když dostala měsíčky.)

Toňula
18.07.2018 4 z 5

Knihu jsem si půjčila na doporučení kamarádky a byla jsem mile překvapena. Ačkoliv je děj zasazen do prostředí luxusu, nejde o plytkou romanci, ale o prokreslený příběh se stejně propracovanými charaktery. Má to spád, napětí, erotický náboj, romantiku, ideální mix pro nejen letní čtení. Určite sáhnu po dalším dílu.

Litocha
23.04.2018 4 z 5

Příjemné překvapení. Je zajímavé, že přestože se v knížce najdou některé vyhrocené situace (především v Davidově minulosti) a charaktery (hlavně Nataliiných rodičů) a okolnosti, které by člověk očekával někde v telenovele, je to napsáno tak civilně a uměřeně, že jsem to autorce spolkla i s navijákem. Oceňuji uvěřitelně zachycený svět finančnictví, bylo fajn zjistit, že i v pro někoho možná suchopárném nebo vzdáleném odvětví nemusí být nouze o dramatické zápletky. Motivaci hlavních postav jsem rozuměla, líbil se mi i vývoj jejich vztahu a zvláště Natalia mi byla hodně sympatická. Pokračování mám rozhodně v plánu si přečíst.

Eeli
15.03.2018 2 z 5

Z počátku je příběh zbytečně zatěžkaný nezáživnými pasážemi z oblasti finančnictví a obchodního světa, autorka zřejmě cítila potřebu ukázat, jak si problematiku dané oblasti nastudovala, a stěžejní milostná zápletka byla taková obyčejná. Výsledkem je pak průměrná kniha spadající do literatury pro ženy. Teprve od poloviny měl příběh docela spád a zvraty v ději byly místy překvapivé, ale místy i předvídatelné. I když je samozřejmě těžké přijít v tomto žánru s něčím originálním.

s.w.88
26.02.2018 2 z 5

tato kniha byla pro me zklamanim. Cteni bylo nekonecne, nektere pasaze na me pusobily az nudne(klidne bych se bez nich obesla :-D ), ctenarske nadseni u me nenastalo.bohuzel musim konstatovat, ze i druhy dil ze serie je stejne nezazivny :-(. Jako ctenarka patrim k tem, ktere docitaji vsechny serie, nekdy to da pekne zabrat....

puhinka
04.02.2018 5 z 5

Dnes ráno som ju dočítala a musím napísať recenziu. Kniha bolá skvelá, úplne naozaj. Mala všetko, čo mať mala. Napätie, zápletky, tajomstvá, vášeň, sex...a čo sa mi najviac páčilo je, že som nepredvídala dej, ako je to u iných autorov. Autorka skvele niečo len načrtla a čitateľ sa len domnieva, čo sa mohlo stať a nakoniec sa stane niečo, čo nečakal...takže knihu odporúčam všetkými piatimi a hneď, ako si nájdem čas, tak sa púšťam do príbehu o Alexandrovi :)

jani.ruzicko
04.02.2018 3 z 5

Už delší dobu jsem se na knihu chystala, začátek mě ale trochu zklamal a nějak jsem se nemohla pořád začíst, takže jsem ji na nějakou chvíli odložila. Nakonec jsem se k ní s odhodláním vrátila a s odstupem už to bylo lepší. Do poloviny je příběh skoro zbytečný, téměř nic se neděje, od druhé půlky ale konečně přichází nějaký děj a akce a kniha má spád. Přitom námět je to velmi "příjemný" a lehce odlišný od ostatních, jen kdyby tam nebyly ty počáteční zbytečné tlachy. Opět je to psané z pohledu vypravěče, kde prostě trvá, než se vždycky pořádně zorientujete a pochopíte, čí myšlenky jsou v danou chvíli na špičce. =) Věřím, že příběh Alexe, bude lepší :)

adela2230
30.01.2018 4 z 5

Kniha je zajímavá, v něčem mi přišla v určitém smyslu nepřehledná. Ale čte se, ale dobře a příběh je napínavý až do konce.

fidáš
15.12.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečtená za dva dny. Děj má spád i napětí a nechyběla ani romantika. Za mě určitě 5 hvězdiček.

cukrovka
02.12.2017 5 z 5

Zajímavá erotická kniha ze světa švédských financí a aristokracie. Velmi čtivě napsaný příběh plný zajímavých zvratů.

olcab
29.11.2017 4 z 5

Lehce erotický román ze světa švédských aristokratických finančníků. Autorka srozumitelně a čtivě popsala svět byznysu v kruzích švédské elity, jejich soukromé životy, povahy a boj udržet se na špičce, což dělá tuto knihu zajímavou a atraktivní. Ano, líbila se mi, přečteno za dva dny.

ardeas
18.11.2017 4 z 5

Na knihu som si brusila nechty dlhšie, ale keď som ju začala čítať, myslela som, že to bola chyba. Nakoniec sa to usadilo a bolo to veľmi svižné. Nedávam plný počet, lebo nakoniec sa tie rodinné vzťahy tak zamotali, že som mala dojem, že som v telenovele :)

nadenka13
23.07.2017

Skvělá kniha

hnilda3
19.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Asi bych si ji sama nikdy nekoupila, ale vyhrála jsem ji v soutěži, takže jsem si ji pak přečetla. A bylo to něco nového, nevěděla jsem tolik, co čekat, autorku jsem neznala. Ale bylo to skvěla napsané a příběh měl i hloubku.

AnetV
11.06.2017 4 z 5

Líbilo se mi to daleko víc, než Z donucení, kde mě mírně zklamal překlad. Kniha je plná zvratů, které udrží čtenáře u čtení. Autorka napsala také příběhy o Tomovi a Alexandrovi, tak uvidíme zda vyjdou i u nás.

deedulka
03.06.2017 3 z 5

Začátek byl na mne hodně zdlouhavý a nezáživný. Ne a ne se do knihy pořádně začíst. Chytlo mne to asi až v druhé polovině, ale i tak jsem vynechávala tu omáčku a dokola se opakující myšlenková hloubání typu má mě rád, nemá mě rád, co tím někomu způsobím apod. Historické romány byly akčnější a nestihla jsem se u nich nudit ani chvilku.

alzbeta4340
03.05.2017 5 z 5

Výborná kniha! Je to stále čtení pro ženy, ale není to žádná "pitominka". Moc se mi líbil věcný styl autorky, hrdinové zažívají dosti dramatické události, přesto román nesklouzává k ubrečenému melodramatu. Prostředí švédského bankovnictví je atraktivní a erudovaně popsané.
Souhlasím s komentářem Samiry - tohle je romance ideální pro čtenářky 30+. Alespoň mě tento román doslova nadchnul. Vřele doporučuji.

Shanib
26.03.2017 5 z 5

Po hodně dlouhé době román s dávkou erotiky, který opravdu stál za to. Byl to propracovaný příběh, který se netočil jenom kolem jedné ústřední dvojice a jejich milostných triviálních dramat, ale i kolem jejich přátel a obchodu. Počet zvratů byl neuvěřitelný a napětí mezi postavami skoro hmatatelné. Když jsem se blížila ke konci, byla jsem smutná. Hned jsem si dohledávala, zda bude nějaké pokračování a zjistila jsem, že se v červenci můžeme těšit na příběh o Alexandrovi.

ADAMILA
21.02.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila,popis života švédské smetánky je zajímavý a samotný příběh má spád.Knihu jsem měla vypůjčenou ,ale zřejmě si ji časem koupím.

Kiwicatko
22.01.2017 5 z 5

Po dva vecery me knizka drzela vzhuru do tri do rana, abych ji pak zaklapla s uspokojenim, ze jsem po precteni prvnich stopadesati stran neskocila na posledni stranku, abych zjistila, jak to skonci. Po celou dobu sem byla napnuta jak ksandy, co se tam vsechno vynori za prusery a jak se to bude odvijet dal a dal....
Pribeh velmi predcil me ocekavani a vzbudil touhu zjistit neco vic o Alexandrovi a doktorce, Ase a Michelovi ( vubec bych se nezlobila za nejake pokracovani). Jsem rada, ze to nebylo zamereno jen na dve hlavni postavy, ale rozvijely se i dalsi osudy....
S usmevem na tvari tedy muzu zkonstatovat, ze nedostatek spanku stal za to :-)

pro ženy erotika

Simona Ahrnstedt
švédská, 1967
2016  82%Nepřátelé a milenci
2017  81%Oheň a voda
2012  77%Dohoda s ďáblem
2020  76%Všechno, co chci
2013  86%Z donucení

Kniha Nepřátelé a milenci je v