Neodchádzaj

Neodchádzaj https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85692/neodchadzaj-85692.jpg 4 85 36

Príbeh citlivej mladej ženy vyrastajúcej vo svete vlastných predstáv. Hoci Veronika zostáva po manželovej nevere a rozvode sama so synom, uvedomuje si, že človek sa nemá nikdy vzdávať a že je jeho povinnosťou bojovať o svoje šťastie. Veronika nemala v živote veľa šťastia. Vyrastala v rodine so zaneprázdneným otcom – chirurgom a matkou, ktorá sa videla len vo Veronikinej staršej sestre. Azda preto je ako mladá žena priveľmi citlivá a vnímavá. A predsa ju intuícia sklame v tom najkritickejšom období – keď si jej manžel v novom zamestnaní začne budovať vzťah, kvôli ktorému je ochotný obetovať rodinu. Len čo Veronika zostáva sama so synom, zisťuje, že rozvodom stratila nielen oporu a lásku, ale i ľudí, ktorí kedysi stáli pri nej. Medzi nimi aj najlepšiu priateľku, ktorej pohľad na životné hodnoty zmenili peniaze. Napriek tomu Veronika neskladá zbrane, lebo si dobre uvedomuje, že človek sa niekedy musí aj sám pričiniť o svoje šťastie. Nájde v sebe ešte dosť síl, aby si znovu vybojovala to, čo bolo kedysi najdôležitejšou súčasťou jej života?... celý text

trdlo1
18.07.2017 4 z 5

Dobrá oddychovka - jako všechny knihy od autorky, ale zdlouhavé...

1casper
15.02.2017 5 z 5

Je to moje první přečtená kniha této autorky. Četla se sama. Nevím teda, co bylo hlavním námětem, jestli rozvod Veroniky a Andreje nebo vztah Veroniky a tchýně. Ve finále to je jedno, šťávu měl celý příběh. Korunu tomu dodávaly otázky malého Andrejka. Ty byly super, pobavila jsem se. Dávám plný počet hvězd.

Aleh
19.06.2016 4 z 5

Další z příběhů právě rozvedené mladé ženy. Veronika je maminkou malého syna. Zpočátku ani nevnímá, že její manželství už není takové jako dřív. Po rozvodu, který pro ni přichází jako blesk z čistého nebe, ale postupně dospívá a dozrává v uvědomělou ženu a matku. Podobným uvědoměním však po následném nevydařeném vztahu prochází i její bývalý manžel…
Kniha se dobře četla, ale zdálo se mi, že děj byl na určitých místech zbytečně natahován zmínkami o postavách, které pro hlavní děj neměly zásadní význam.

Aneleh
07.07.2015 5 z 5

Je to moje třetí kniha od této autorky a opět se mi moc líbila. Je čtivá, poučná, ze života. Až téměř do poslední stránky jsme napjati, protože stále nevíme, zda se hlavní hrdinka vrátí k bývalému manželovi či ne. I když příběh stále vypráví Veronika, můžeme nahlédnout pod myšlení spousta dalších postav a snažit se je pochopit. Navíc mě zaujalo věštění z kávové sedliny, které Veronika ovládala a které příběhu dodávalo špetku tajuplnosti. Veselým zpestřením jsou všetečné otázky jejího malého syna, kdy se neubráníme úsměvu. Skvělé a určitě si přečtu další knihy od Kataríny.

Leniiis
19.04.2015 5 z 5

Moc krásná knížka. Četla se úplně sama a na konci jsem četla se zatajeným dechem a čekala jak se to vyvrbí a měla jsem zvláštní pocit, dá se říct až skoro dojetí, z toho jak to dopadlo.

Petard
19.10.2014

Právě jsem dočetla a musím říct, že paní Gillerová opět nezklamala :) Moc pěkná knížka.

mysterygirl
05.09.2014 5 z 5

Tahle knížka s emi líbila ze všech jejích děl nejvíc. Pobrečela sjem si, zasmála se...a četla a četla.Ještě , že jsem měla dovolenou
:-)

modranka
27.08.2014 3 z 5

V románe som nedokázala určiť, čo je hlavným námetom románu. Andrejova nevera? Vzťah nevesta - svokra? Vzťah dvoch švagrín? Nedoriešené rodinné vzťahy vo Veronikinej základnej rodine? Minulosť? Prítomnosť? Budúcnosť? Fakt neviem.
Text obsahoval príliš veľa návratov do minulosti až sa príbeh stával zmätočným. Súhlasím s komentárom od *marataheja* , niečo tomu chýbalo. Na oddychovú literatúru mal príbeh príliš veľa postáv, príliš veľa rozpracovaných námetov.
Napriek týmto mojim pripomienkam, kniha sa čítala dobre. Určite si prečítam aj ostatné autorkine práce.

Ashlee7
22.06.2014 4 z 5

Miluju malého Andrejka... Ty jeho otázky byly příjemným zpestřením v knize.. :) Neměly chybu. :)

marataheja
11.03.2014 2 z 5

Nevím, jak bych knihu ohodnotila. Námět nebyl špatný,ale něco tomu chybělo... ale na odreagování, jak již bylo zmíněno, to jde :-)

vladkaa
29.11.2013

moc se mi líbila

mustarda
16.11.2013 4 z 5

súhlasím - je to dobrá oddychovka :)

rtesarova88
24.07.2013

Super knizka na odreagování

sabca
16.07.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha a citlivě napsaná. Krásný vztah který prožívala Veronika se svojí tchýni, která si nahradila lásku, kterou nedostala od vlastní matky a se svojí švagrovou. Po rozvodu se dokázala postavit na vlastní nohy a měla velký problém bývalému manželovi odpustit. Jak zde píšete lehká oddychovka a ze života.

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Taková lehká oddychovka, které je někdy třeba - když je člověk vyšťavený, utahaný a nechce se mu přemýšlet.

Jezinka78
26.01.2013 5 z 5

Hezké čtení.Kniha se mi líbila-jako všechny knihy této autorky.