Neočekávaný host

Neočekávaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295414/bmid_christie-neocekavany-host-00z-295414.jpg 4 114 29

Je skoro půlnoc a kvůli mlze na pobřeží Jižního Walesu není vidět na krok. Právě v takový čas hledá pomoc v domě Warwickových zbloudilý řidič, který nedaleko havaroval. Jenže namísto pomoci nalezne v pracovně – mrtvolu pána domu. A také jeho vyděšenou ženu, jež se ochotně přizná ke zločinu. Richard Warwick byl bezohledný muž, alkoholik a tyran. Od doby, co jej nehoda při lovu připoutala na kolečkové křeslo, trávil noci střílením otevřeným francouzským oknem na zvířata. „Vpadl jsem do vašeho rodinného vraždění,“ komentuje situaci nečekaný příchozí a nabídne údajné pachatelce pomoc. V té chvíli ovšem ještě netuší, jak moc se může celá rodinná historie zamotat. Neočekávaný host z roku 1958 je jednou z nejlepších divadelních her Agathy Christie – šokující, plnou překvapivých zvratů, a přitom úspornou a přehlednou. Aby si příběh mohli vychutnat i fanoušci, kteří neměli možnost vidět jej na divadle, přepracoval hru v roce 1999 do románové podoby znalec autorčina díla Charles Osborne.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Unexpected Guest , 1999

Lenka4
16.11.2023 3 z 5

Divadelní hra má výhodu, že se odvíjí jen dopředu a divák nemá příležitost si zpětně přehrát místa, která se mu v rozuzlení nějak nepozdávají. Kniha tuto příležitost dává. Lze tak odhalit nepřesnosti, kterých by se autorka, pokud by námět pojala jako román, určitě vyvarovala.

Čmeláček
24.05.2023 5 z 5

Paní Agathu Christie mám fakt moc rád, neb píše skvělé detektivky, u kterých se nikdy nenudím :). A proto nepřekvapí, že tato divadelní hra se mi líbila až tak, že zase musím dát pět stars! :)))

85098211
08.08.2022 5 z 5

Přestože se jedná o knihu, kterou napsal Charles Osborne pouze podle hry mé oblíbené autorky, její rukopis se celým případem prolíná od začátku až do konce, který je plný zvratů. Kniha má také výbornou, tajuplnou atmosféru, kterou navozuje (mimo jiné) příchod neočekávaného hosta do domu Warwickových. Tento muž, který o sobě tvrdí, že nedaleko havaroval, se stává téměř přímým svědkem vraždy pána domu, nenáviděného Richarda Warwicka. A sice, když zastihne jeho ženu s pistolí v ruce hned vedle jeho těla. Ta se kromě toho ochotně k činu přizná a cizí návštěvník jí (stejně ochotně) nabídne, že jí pomůže všechno zamaskovat tak, aby jako pachatel přicházel v úvahu někdo úplně jiný... Posléze se v domě objeví i policie a najednou začínají na světlo vycházet nové skutečnosti, které staví na hlavu dokonce i to, co bylo doposud jasné a čemu všichni věřili. Závěr je, jak jsem již psala výše, plný neočekávaných odhalení a já jsem opravdu byla hodně překvapená tím, kdo byl nakonec skutečným pachatelem. Kniha si tedy plný počet určitě zaslouží, já totiž u své oblíbené autorky snad ani jinak hodnotit nemohu :-))).

m_martina
07.08.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už dřív, ale zapomněla jsem ji ohodnotit. Mně se líbila a proto nemám co vytknout.

Anika27
02.05.2022 3 z 5

Jako divadelní hra - ano, naprosto perfektní. Jako knižní adaptace bohužel ne, ve srovnání s klasickými romány od Agathy spousta věci chyběla.

Dandulka
12.12.2021 5 z 5

Málokdy čtu detektivní příběhy, ale tento se mi opravdu moc líbil. Příběh měl jak spád, tak zde nerušilo ani mnoho postav, či naopak málo. Prostě všeho bylo tak akorát.

Nelička
01.10.2021 5 z 5

Jasných a plně zasloužených 5*/5*! Příběh měl spád, postav sice zas jak na kostele, ale dalo se zorientovat. Nicméně konec a celkové rozuzlení opět geniální!

Valdora
27.08.2021 3 z 5

Četla jsem z nostalgie. Od autorky jsem přečetla nepřeberné množství knih, tak tahle mi v seznamu ještě chyběla. Vnímám jako oddechové čtení na dovolenou.

Anna27
29.06.2020 5 z 5

Kniha mě bavila. Mělo to zápletku, bylo to napínavé. Taková oddechová krimi.

Mysicka_Lb
23.10.2019 4 z 5

Příběh se mi líbil a líbil se mi i způsob zpracování divadelní hry do knižní podoby. Nebylo to úplně stoprocentní, některé pasáže bych vynechala (úplně z nich ta divadelnost čišela) a naopak přidala trochu atmosféry.... Ale četlo se to pěkně. Byla to taková typická Agatha, že kdo ji má načtenou, snad ani nemohl netušit..... Ale líbilo se mi, jak byly defakto všechny postavy podezřelé (nemyslím pro vyšetřovatele, ale hlavně pro čtenáře).

Agnes107
01.07.2019 4 z 5

Příbeh mě velice zaujal, napínavý až do konce, velice dobrá románová adaptace divadelní hry A. Christie. :) Zpočátku jsem podezírala správného vraha, ale nechala jsem se ovlivnit jednou událostí, nakonec jsem byla příjemně překvapená. :)

Usignolo
15.06.2019 5 z 5

To bylo zvláštní, skoro jsem se zamotala, ale nakonec jsem to i jako červnová učitelka pochopila :D

čuřil
10.06.2019 3 z 5

Povedená knížka, četlo se to dobře.

Pepina19
15.05.2019 4 z 5

Zaručená kvalita....

konicekbily
04.05.2019 5 z 5

Nemám rád, pokud jiný autor píše pod pseudonymem jiného autora. Zde to toleruji, protože původní myšlenka je Agathy v divadelní hře, a Osborne ji "pouze" předělal do beletrie. Domnívám se, že se mu to povedlo.

Verča467
22.02.2019

Moje uplně první knížka od této spisovatelky a děkuji!
Děkuji za skvělou knihu a perfektní uvedení do nového žánru,který jsem předtím neokusila.

Izu
27.04.2018 1 z 5

Charles Osborne je možná znalec díla této skvělé spisovatelky, ale to je asi tak všechno.

sarka45
16.11.2017 5 z 5

Tak tohle mám ráda. Žádná "vata", od začátku do konce se něco děje, svižné tempo, skvělá Agatha Christie, byť převyprávěná. Po všech těch severských psychicky nevyrovnaných detektivech příjemné a odpočinkové.

happy-smile
24.09.2017 4 z 5

Nevědět to, že jiný spisovatel přepsal divadelní hru Agathy do beletristické podoby, myslela bych si, že je to celé její práce. Tradičně nás čeká několik zvratů a kniha rozhodně nenudí. Pro mě taky jedna z mála od Agathy, kde jsem uhodla, jak to doopravdy bylo.

akinomV
22.06.2017 4 z 5

Dá se říct, že je to klasická Agatha Christie. Jednoduchý děj, zajímavá zápletka, vydařený závěr. Ráda bych to viděla i jako divadelní představení. Určitě doporučuji k přečtení.

Anglie vraždy divadelní hry pomsta

Autoři knihy

Charles Osborne