Z lásky k vám

Z lásky k vám https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207405/bmid_z-lasky-k-vam-JXp-207405.jpg 4 135 46

Není větší lásky série

Zničili byste rodinu, abyste zachránili své děti? Kathryn je žena ředitele prestižní školy. Je dokonalým obrázkem matky a manželky, která žije spokojený a naplněný život. Život, který jí budete závidět. Dnes ráno připraví snídani pro svou rodinu a vypere prádlo. Dnes odpoledne zastřihne květinové záhony a upeče koláč na synův kriketový zápas. Dnes večer si klekne před svého manžela a bude čekat na jeho soud. Za každé porušení pravidel ji stihne trest. Její tělo je pokryté jizvami. Kvůli dětem nikdy nevydá ani hlásku. Dnes v noci Kathrynina trpělivost přeteče. Vyndá z kapsy nožík a muže, který ji šestnáct let týral, zabije. Zítra ji čeká vězení, soud a ztráta dětí. Ještě pořád jí závidíte? Příběh vypráví o tom, jak Kathryn zkouší znovu vybudovat svůj život a usmířit se s dětmi, které se jí odcizily. Povznášející román o vnitřní síle, přátelství a houževnatosti lidského ducha.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

What Have I Done? , 2013

bookcase
06.12.2015 5 z 5

Výborně napsaný psychologický příběh o domácím násilí a jeho důsledcích, nemohla jsem se odtrhnout a po přečtení ve mně knížka ještě hodně dlouho doznívala.

Pivísek
27.11.2015 4 z 5

Příběh utrpení, lásky, odvahy a znovuzorození. Ještě dolouho po přečtení knihy jsem nad ní musela přemýšlet. Jak se může někdo tak moc přetvařovat, jak si někdo nechá tak moc líbit a jak se vůbec dá takto žít!? Smutné a krásné zároveň...

Ditules
26.11.2015 4 z 5

Je až děsivě šílené, jak může člověk snadno žít se dvěma tvářemi tak jako hlavní záporák!
Velmi dobře napsaná knížka, ve které přesto zůstalo pár otazníků a nedotažených linek - např. Simon, Tanya, sestra Kate,....

evasamankova
25.11.2015 4 z 5

Komorně laděný psychologický román, který přesvědčivě mapuje nejen život s tyranem, ale především to, jaký důsledek to může mít na vztah mezi matkou a dětmi. Tento úhel pohledu je snad z celé knihy to nejmrazivější.
Čtivé, melancholické, smutné a dobře napsané.

iluliacross
18.11.2015 3 z 5

Ano, mrazivé, pokud někoho zajímá téma domácího násilí, z této knížky se toho doví spousty. V knize je hodně bolesti, postavy jsou moc hezky vykreslené, vidíte je téměř před sebou. Kniha se čte opravdu velice rychle. Ocenila bych především krásně popsanou mateřskou lásku, taková čistá, silná, neutuchající. Na druhou stranu jsem v druhé polovině příběhu měla pocit takového kýče. Malinko Amerika, jestli mi rozumíte. Přestala jsem vnímat sílu příběhu, ze stránek na mě křičel kýč, obyčejnost, planost. Stačilo si přečíst začátky odstavců. Zbytek byla vata, neustále se opakující vata.
Čtení mě bavilo, ale nic ve mě nezanechalo, žádnou stopu, žádný otisk. Prostě jenom dobrá knížka, nic víc, nic míň. Hodnotím průměrně. Své velké příznivce si jistě najde, dle mého názoru jsou knihy daleko poutavější.

JanaDor
27.10.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Je upřímná, je dojemná a zároveň ve mně vyvolala pocit zloby. Hodně jsem ji prožívala. Pochopíte souvislost hezké obálky s dějem. Je o naději v lepší zítřky. Je o ženě, která dokázala začít žít, nejen přežívat. Je o duze, jako symbol spojení minulosti a budoucnosti v přítomnost. Nádherně barevná, zalitá sluncem, když ještě jemně prší. To všechno je tento román nejen pro ženy, jenž samotné čtení je zážitkem. Vřele doporučuji.

pro ženy rodina domácí násilí týrané ženy

2015  83%Z lásky k vám
2017  81%Pomněnčino dítě
2016  67%Poppy Day

Kniha Z lásky k vám je v