Z lásky k vám

Z lásky k vám https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207405/bmid_z-lasky-k-vam-JXp-207405.jpg 4 135 46

Není větší lásky série

Zničili byste rodinu, abyste zachránili své děti? Kathryn je žena ředitele prestižní školy. Je dokonalým obrázkem matky a manželky, která žije spokojený a naplněný život. Život, který jí budete závidět. Dnes ráno připraví snídani pro svou rodinu a vypere prádlo. Dnes odpoledne zastřihne květinové záhony a upeče koláč na synův kriketový zápas. Dnes večer si klekne před svého manžela a bude čekat na jeho soud. Za každé porušení pravidel ji stihne trest. Její tělo je pokryté jizvami. Kvůli dětem nikdy nevydá ani hlásku. Dnes v noci Kathrynina trpělivost přeteče. Vyndá z kapsy nožík a muže, který ji šestnáct let týral, zabije. Zítra ji čeká vězení, soud a ztráta dětí. Ještě pořád jí závidíte? Příběh vypráví o tom, jak Kathryn zkouší znovu vybudovat svůj život a usmířit se s dětmi, které se jí odcizily. Povznášející román o vnitřní síle, přátelství a houževnatosti lidského ducha.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Host

What Have I Done? , 2013

Danago
14.08.2017 4 z 5

Je to silný příběh. Domácí násilí je zde hodně drsné a způsobeno tak, jak jsem se s tím ještě nesetkala. O to hůř, že muž je vážený ředitel prestižní anglické školy a Katy vše dokonale tají. Nic na svou obranu nepodnikne celých 18 let, toje dost těžké pochopit. Zdůvodňuje to,že to dělá proto , aby neztratila děti. Ale ty žijí ve lživém rodinném příběhu. Když vše vygraduje to hlavní , proč vše snášela děti ji stejně nepochopí. Odcizí se , ztrácí je. Musí žít dál . Bohužel nezdá se, že by byla šťastnější a že by se nějak rozvýjela. Knížka je velmi čtivě napsaná je docela krátká a rychle se čte. Je to zase něco jiného není to jen o domácím násilí. Rozhodně za přečtení stojí.

fruitbueno
28.07.2017 4 z 5

Souhlasím s ostatními čtenáři, že na knížku jen tak nezapomenu. Domácí násilí je závažné téma, zde zpracované do příběhu, který se hemží pozoruhodnými setkáními, náhodami, ale také bolestí a nadějí. Vadou na kráse pro mě ale zůstává trochu nešťastné skákání v čase a jistá útrpnost hlavní hrdinky, kterou bych přes všechny sympatie k prožitému chtěla vidět trošku jinou...

motolka
07.07.2017 5 z 5

Knížka která vezme za srdce. Celou dobu jsem s Kate soucítila. Nejspíš na knížku jen tam nezapomenu.

klarinka9974
05.05.2017 5 z 5

Silný příběh, dlouho budete jen tak nečinně sedět nad knihou a přemýšlet nad tím jestli je toto opravdu možné? Já jsem nechápala, už jen kvůli tomu, jak se chovali děti Kethrin ale i kvůli tomu, jak moc si nechávala ubližovat pro jejich lásku. Rozhodně si přečtěte něco jiného než sladký život. Ne jen, že vás tento příběh poznamená, budete o něm dlouho přemýšlet a dokonce i mluvit a nakonec, budete mít z této knihy jizvu, na kterou nezapomenete!

janica09
20.02.2017 4 z 5

Velice silný příběh, který určitě nenechá nikoho chladným. Nepochopitelné, jak si někdo nechá tolik ubližovat, bohužel je to realita a děje se to pořád.

edimka
18.11.2016 5 z 5

Opravdu nejsem plakací typ, ale to, co se stalo den před "osudným dnem" (kolíčky a návštěva hřiště), mě jako matku tří dětí opravdu dostalo. Knihu jsem dočetla asi před měsícem, ale i po takové době cítím její smutek a bezmoc v tom, jak dětem vysvětlit, proč se chová tak, z hlediska jiných lidí, podivně.

momo01
20.09.2016 2 z 5

Kate je oběť. Od začátku až do konce. Tak nějak jsem doufala, že vystoupí ze svého vzorce chování a budeme sledovat posun u její osobnosti. A ono ne. Místo toho pořád opakovala, jak jí chybí její „úžasné“ děti a jak ji manžel připravil o všechno, čím byla. Škoda, přitom v tom byl takový potenciál.

DariDerek
12.08.2016 5 z 5

Mám vyzkoušeno, že cokoliv od HOSTu je skvělé. Ale tohle bylo úplně úžasné. Předčilo to mé očekávání. Ještě teď, po dočtení, mám husí kůži. Reálné, šílené, smutné a hlavně, ze života. Naděje a víra zde mají hlavní roli. Jizvy na těle se zahojí, ale na duši... Horko těžko... Super a doporučuji :-)

adevis
24.06.2016 4 z 5

Hodně jsem se rozhodovala, zda knihu číst, ale nakonec jsem ji dala šanci. A bylo to děsivě skvělé čtení. Velmi dobře napsaná kniha.

Monča Máňa
29.05.2016 5 z 5

Nejsem typ na takovyto druh knih, ale tato kniha byla naprosta bomba. Od prvniho slova me vtahla tak, ze jsem za hrdinku citila bolest a neustale jsem s ni doufala v lepsi budoucnost. Cele cteni jsem mela pocit, ze je postava opravdu realna a ja ctu zpoved zeny, ktera zije a toto je jeji pribeh.

alhl
19.05.2016 5 z 5

Název originálu: "What have I done?" Problematika domácího násilí citlivě zachycená v působivém příběhu jedné týrané ženy a jejích blízkých.
Mimochodem super napsaná anotace na přebalu knihy, doslova mě přitáhla a já už se pak neodtrhla. "...Povznášející román o vnitřní síle, přátelství a houževnatosti lidského ducha."

Deny95
09.03.2016 4 z 5

Pořád jsem přemýšlela, zda si knihu koupit nebo ne, ale Ježíšek to nakonec rozhodl za mne a jsem ráda, že to udělal.
Je to kniha s hodně silným příběhem, líbilo se mi střídání dějových linií a musím říct, že mě autorka výborně vtáhla do děje.
Určitě doporučuju! :)

veronika9143
17.02.2016 5 z 5

Velmi silný příběh. Domácí násilí je všude kolem nás a opravdu ne vždycky okolí vidí, co se děje v soukromí a navenek nejspokojenější manželství bývá to nejhorší..... Je doopravdy zvláštní kolik žen trpí a neumí se od toho odprostit a požádat někoho o pomoc což většinou vede k veliké tragédii, buď tím že spáchají sebevraždu nebo zabijí tyrana. A mateřství samotné tomu nepomáhá a ženy trpí ze strachu že přijdou o děti. Tohle autorka pěkně vystihla. Nemůžu jinak než ohodnotit plným počtem hvězdiček.

vsvobo
11.02.2016 4 z 5

Kniha mě bavila, odsejpala. Příběh je to vážně šílený. Neskutečné, co některé ženy musejí podstupovat v soukromí a aniž by se o tom kdokoliv dozvěděl. Chvílema mi bylo vážně smutno, chvílema jsem byla fakt naštvaná a hrozně mě štvaly ty děti, jako že nedokázaly pochopit, co jejich máma prožívala a jak musela trpět.

Peace
10.02.2016 5 z 5

"Posbírám všechny ty kousíčky, na které jsi mě rozbil, poschovávané po zásuvkách, zametené pod kobercem a zastrkané pod polštáři, a dám se znovu dohromady. Stanu se vším, čím jsem si kdysi myslela, že se stát můžu. Za všemi sny, které jsem si nechávala zdát, než jsi mě zlomil - úplně za vším se vydám."

Čtivě a sugestivně napsaná kniha. Zážitky z minulosti byly hodně silné a já byla docela ráda, že se střídají dějové linie, protože číst v kuse popisované hrůzy, bych jen těžko rozdýchávala.
Jde o příběh, na který dlouho nezapomenu.

LucieRossi
10.01.2016 3 z 5

Kniha se velice dobře četla, ale asi jsem od ní čekala trošku víc. Popravdě si nedovedu představit, že by tohle nějaká žena trpěla tolik let.

limetka2008
09.01.2016 5 z 5

Kniha mne opravdu dostala. Autorka skvěle vystihla, jak se postupně stává z týraného člověka zlomená oběť často dlouho nebo úplně neschopná vymanit se z bludného kruhu. Ještě bych přivítala paralelní dějovou linku, která by mapovala život dětí a jejich prožívání situace - to mi tam trochu scházelo.

Hella
28.12.2015 3 z 5

Velmi "silná" kniha, mohu-li to tak říci. Z příběhu je vám chvíli zle, chvíli nechápete, bojíte se, soucítíte, prožíváte vše s hrdinkou... A chvílemi si říkáte, jak je možné tohle zlo snášet celých 18 let a nevzepřít se dřív? A jak je možné nechat potom děti, aby se k vám neznaly?

Lus2
28.12.2015 5 z 5

Knížku jsem spíše hltala, než jen tak četla... Nad příběhem jsem se ještě dlouho zamýšlela a přemýšlela o něm.
Příběh je opravdu hodně silný a jak z něj vyplývá, nikdy to, co navenek vypadá krásně, musí být krásné i uvnitř. Přetvářka udělá opravdu hodně a neměli bychom jí vždy věřit.
Je důležité si všímat i těch nejmenších detailů, které by mohly odhalit něco podobného... a tím člověku třeba i pomoci.

kneslova
07.12.2015 4 z 5

Knihu jsem četla na základě hodnocení čtenářů a musím říct, opravdu hodně čtivá, děj, hlavně v druhé polovině je řekla bych dost nadsazený, ale jinak všechna čest. Stojí za přečtení.

pro ženy rodina domácí násilí týrané ženy

2015  83%Z lásky k vám
2017  81%Pomněnčino dítě