Nenech to být

Nenech to být https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380004/bmid_nenech-to-byt-7XZ-380004.jpg 4 486 156

S bezkonkurenčně porcí napětí a emocionálního vhledu prozkoumal Harlan Coben ve svém novém thrilleru, jak mohou velká tajemství a malé lži zničit vztahy nejen v jedné rodině, ale v celém městě. Detektiv Napoleon Nap Dumas se už patnáct let snaží nalézt odpověď na dvě otázky – kdo zabil jeho bratra-dvojče Lea a jeho přítelkyni Dianu a kam a proč zmizela jeho láska Maura. Teď se zdá, že natrefil na ty správné stopy. V souvislosti s vyšetřováním vraždy byly objeveny Mauřiny otisky prstů. S každým dalším krokem, který Nap učiní, se však vynořují nové otázky – o ženě, kterou miloval, o přátelích z dětství, o nichž si myslel, že je zná, o vojenské základně, poblíž které vyrůstal, a zejména o Leovi a Dianě, jejichž smrt byla temnější a zlověstnější, než si Nap vůbec dokázal představit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Don't Let Go , 2017

boxas
16.02.2022 4 z 5

I když mě zpočátku v knize mírně frustrovaly určité politické motivy, tak potom se děj pěkně rozjel a ke konci mě autor dokázal udržovat v napětí, i přestože jsem už tušila, jak to s Leem a Dianou vlastně tehdy před 15 lety bylo.

workos
13.02.2022 3 z 5

První kniha od autora, četla se poměrně dobře, ale konec by mohl být lepší.

Wladimirski
10.02.2022 2 z 5

První dvě kapitoly odstartovaly skvěle, slibovaly nápaditý a rafinovaný příběh. To se však nestalo. Vývoj děje byl kostrbatý, plný nahodilostí, bez náboje a nevyvolal dojem uvěřitelnosti. Některé otázky byly na posledních stránkách objasněny, jiné nikoli. Podrobný popis průběhu a účinku watterboardingu byl sice zajímavý, ale chybějící napětí to nenahradilo. Chování některých postav mi přišlo nesmyslné, žadná, kterou by si čtenář mohl oblíbit. HC umí určitě lepší knížky, jdu tedy na Cizince a doufám, že ten nezklame.

Sumatrae
02.01.2022 4 z 5

Moje prvni kniha od autora a musim rict, ze se cetla dobre, zapletka zajimava, rozuzleni jsem castecne uhadla, ale i tak to pribehu nic neubralo Urcite sahnu po dalsi autorove knize

pohoda58
24.11.2021 5 z 5

Skvělý, čtivý příběh s napětím .Už se těším na další knihy,

Gemma88
19.11.2021 4 z 5

První knížka od autora a určitě ne poslední. Poutavá od začátku do konce.

Onoff
13.11.2021 2 z 5

Zatím nejslabší Cobenova věc, co jsem četl. Je tedy pravda, že Cobenovo kouzlo s každou další knihou poněkud slábne, protože jeho kriminální zápletky jsou sice chytré a správně komplikované, ale v podstatě velmi podobně konstruované. Autor navíc nepatří zrovna k nejlepším stylistům, zejména na patosu by měl místy ubrat.

dom.ini
27.10.2021 4 z 5

Zajímavý napínavý příběh, který jsem si přečetla moc ráda. Harlan Coben umí opravdu originální zápletky a ani tady tomu není jinak. Myslím si že závěrečné rozuzlení je opravdu překvapující a nečekala jsem takový vývoj. Co mi trošku vadilo a za co strhávám jednu hvězdičku je někdy pro mě podivné a nevěrohodné jednání hlavního hrdiny Napa. Ale celkové bych knížku určitě k přečtení doporučila.

playada
12.10.2021 1 z 5

Tady mne to nějak minulo. Tesila jsem se , az bude konec.

WaN635
11.10.2021 5 z 5

Hodně dobré. Rozhodně dávám 5 hvězdiček, knížka se čte moc dobře od začátku až do konce. Hlavní hrdina je pro mě sympaťák, s lehce netradičními metodami.

katasokolov
03.10.2021 4 z 5

Harlana Cobena jsem poprvé zaregistrovala díky netflixovskému seriálu Nevina, který byl vážně výborný!! Vzápětí jsem si pustila Cizince a zkoušela jsem i Temné lesy (polská produkce mě ale bohužel neoslovila a tak jsem si řekla, že možná dozrál čas i na knižní předlohy).

Autor píše skvěle. Text se čte prakticky sám a je v něm vážně zdařile nakombinován humor s napětím. Coben si ta hlavní rozuzlení nechává až na samotný konec příběhu a tak to má být. Byť mi některé věci v příběhu trochu haprovaly, tak ale musím uznat, že jsem se při čtení ani chvilku nenudila a už teď plánuji další knihy tohoto spisovatele na svůj čtecí seznam.

Rozhodně doporučuji autorovu tvorbu a stejnou měrou i seriálová zpracování jeho děl!!!!!!!

PetK
07.09.2021 4 z 5

Harlan Coben je můj šálek kávy, přesněji řečeno jeden z mých šálků kávy. Inteligentní detektivka s tíživým tajemstvím, která skončí úplně jinak, než jste čekali. Aspoň já to tak u jeho knížek mám. A ani se nesnažím dopředu odhadnout, jak to bylo, chci být zase překvapená. :-) Poslouchala jsem povedené audio v podání Gustava Haška.

Kerberos
02.09.2021 5 z 5

Velmi napínavé, poslouchala jsem audioknihu a nedokázala jsem se odtrhnout. Konec mě překvapil. Všechny reakce, které mě napadají by odhalily část děje. Takže doporučuji, přečtěte si sami..

Jenny055
01.09.2021 4 z 5

Počúvala som audioknihu a bola celkom fajn. Prednes skvelý a príbeh tiež. Myslím, že sa pozriem aj na ďalšie Cobenove knihy.

Kekik
28.08.2021 5 z 5

Velmi čtivý styl. Zajímavý příběh, který mě okamžitě přikoval k sobě. Druhá přečtená kniha od Harlana Cobena.

Tentokrát jsem si konec příběhu nevyspoilerovala, jelikož jsem na to ani nepomyslela. Což se moc často nestává. Ke konci jsem byla již hodně napnutá, jak to vše bylo. V předposlední kapitole jsem si říkala, že je ten konec pekelně nepodařený. Záhy po poslední kapitole jsem názor změnila. Naopak. Vyústění dějové linky je geniální.

Nap Dumas s trochu drsnějším přístupem byl celkem sympatický, ale v některých situacích byl na pěst.
Jeho monology s Leem přispěly k tomu, že na mě konec ještě více zapůsobil. Když si pomyslím, proč se to vše odehrálo...

Těším se na další Cohenovu knihu.

Kanimůra2
23.08.2021 3 z 5

Mě se knížka vůbec nelíbila. Dočetla jsem jí, protože jsem byla zvědavá, co z toho bude. Vadil mi přítomný čas vyprávění a neustálé oslovování Lea. Příběh mě taky nezaujal. No, možná jsem tu knížku četla jen ve špatné chvíli, možná kdybych ji otevřela za měsíc, tolik by mě to nedráždilo. Knize bych dala 1* ale panu Cobenovi 3*. Zkusím ještě jednou

wooloong
10.08.2021 3 z 5

Občas jsem se přistihla, že při čtení myslím na úplně jiné věci. Chytla mě až v poslední třetině, pak už jsem ji nedokázala odložit.

Johana
08.08.2021 3 z 5

Detektivka to nebyla špatná, ačkoli hlavní hrdina mi nesedl, protože si velmi často naříkal. A jeden ze zvratů, který bych, ať se vyhnu spoileru, mohla nazvat třeba "slečinka kontra ručníček" (kdo četl, snad pochopí), mi přišel nejen zhola neuvěřitelný, ale přímo urážlivý vůči čtenářově inteligenci. Takže tři hvězdičky.
Audiokniha, kterou moc pěkně načetl Gustav Hašek.

BaPe895
03.08.2021 4 z 5

Napínavá a čtivá kniha, pěkné rozuzlení, jen to jméno hlavní postavy...nechápu

janina66
02.08.2021 5 z 5

Velmi zajímavé téma knihy. Čtivá, svižná a tajemná. Musela jsem číst dál a dál, protože sama jsem byla zvědavá, co se sakra před 15 lety stalo. Výborné rozuzlení knihy.

detektivní a krimi romány tajemství

Harlan Coben
americká, 1962