Nenalezená

Nenalezená https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383794/bmid_nenalezena-GZf-383794.jpg 3 216 79

Kdybych ji požádal o ruku jen chvíli dřív, nikdy by se to nestalo. Nikdo by nás nenapadl. Já bych neskončil v nemocnici a ona by navždy nezmizela z mého života. Deset let po zmizení své snoubenky je Damian Werner přesvědčen, že už ji nikdy neuvidí. Jednoho dne však nečekaně narazí na stopu ztracené dívky. Kdosi vložil její fotografii na sociální síť Spotted. Werner se zpočátku domnívá, že se jedná jen o náhodnou podobnost, ale pak neznámý člověk nahrává další fotku. Fotku, kterou udělal Werner sám jen pár dnů před snoubenčiným zmizením – a kterou od té doby nikomu neukázal. Kdo teď dívku prostřednictvím internetu hledá? A je to opravdu ona? Damian znal svou dívku od dětství, trávili spolu každý den. Při hledání odpovědí na své otázky však zjišťuje, že o ní nevěděl všechno... Nenalezená je polský psychologický thriller, který dosahuje úrovně světových bestsellerů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Nieodnaleziona , 2018

petrulkaa
21.08.2023 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, četla jsem ji téměř jedním dechem. Zcela nečekaný zvrat na konci mě velmi překvapil.

Vatter83
08.08.2023 3 z 5

Námět hodnotím velice pozitivně, ale zpracování se příliš nezdařilo. Zdálo se mi vše příliš překombinované a závěr je takový, že jsem z toho vlastně zmatená. Nicméně se to četlo dobře, mělo to spád. ALE...

santa1212
25.01.2023 4 z 5

Za me velmi pěkný. Možná jen konec nebyl úplně dokonalý a Cassandra misty reagovala podivné, ale knížka se četla velmi dobře a mohu ji doporučit.

trudoš
28.10.2022 2 z 5

Thriller pracující s motivem domácího teroru, což je jistě záslužná věc (tedy za předpokladu, že to Remigiusz Mróz chtěl upozornit na problém ve společnosti), ale detektivní linie pokulhává v okamžiku, kdy přijde na přetřes celé odhalování souvislostí. Jako hrůzná výpověď toho, co se děje za dveřmi zdánlivě spokojených manželství funguje román skvěle a mít víc chromozomu X v DNA, užil bych si Nenalezenou se vším všudy. Takhle jsem ale trpěl u jalových dialogů a proplánovaného bití, které nikam pořádně nesměřuje, pouze se nenápadně stupňuje. Tím neznevažuji inkriminovanou recidivu, ale naopak vyčítám tvůrci, že ji v románu lépe nevyužil. A to ani nemluvím o smolařském hrdinovi, který se z jednoho šíleného večera neponaučí a takřka o deset let později si naběhne na pěst znovu. Ostatně logika chování postav tu přišla docela nazmar, protože činy protagonistů jsou jí v devadesáti procentech prosty. Chápu úmysly, ale provedení vázne, snad jen kromě násilníků, jež chtějí jen jedno – násilí.

Adriena838772
31.07.2022 2 z 5

Začátku se mi to líbilo ale potom úplná debilita, slátanina.Ty Poláci ne umějí psát knížky

Ruralista
14.02.2022 1 z 5

Svižný rozjezd slibuje napínavý příběh, což vcelku platí do poloviny knihy, ale nakonec se z toho vyloupne rádoby spletitá krávovina. Ani jsem to nedoposlouchal.

kackahracka
08.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Začátek byl super, hodně mě navnadil. To si takhle jednou večer, přímo před zraky snoubence, zmizí dívka a po deseti letech se na facebooku objeví její fotka. Vypadá to, že si někde spokojeně žije, že ignoruje to, že ji už deset let hledá půlka světa, a že si aktuálně užívá někde na hudebním festivalu. Alespoň takhle to policie zbaští. Jenže snoubenci je jasné, že si neužívá, že se nechala vyfotit schválně, že mu předává vzkaz, že je celou tu dobu živá, v nebezpečí. Že to má přímo napsané na tričku, které někdo vyfotil a postnul na facebook...Zní to skvěle, ale už tady to začalo drhnout-nějak moc náhod a nepravděpodobných situací. Ale dejme tomu. Bylo by skvělé, kdyby to takhle pokračovalo a děj nepřerušila linka soukromého očka. Očko je žena, která je pravidelně, po nocích, mlácena do krve svým manželem. Dvě paralelní linky, ve kterých jsem se ztrácela. A právem, protože to bylo opět překombinované až hrůza. Z komentářů vidím, že jsem dobře udělala, když jsem knížku odložila. Domácí násilí je jistě vážné téma, ale nepotřebuju se jím nechat týrat, když se začtu do thrilleru o zmizelé holce. Nedoporučuju.

nakavusterezou
07.02.2022 4 z 5

Pribeh je napinavy, hezky se cte. 4* davam kvuli hrdince Cassandre. Hrozne mi lezla na nervy!! Ti, co knihu maji doctenou mi jiste rozumi :D

ZuzanaZ83
10.11.2021 3 z 5

Tahle knížka není vůbec špatná. Vypráví příběh o Damianovi, jehož snoubenku Ewu napadnou neznámí lidé a ona zmizí. Deset let po té jeho kamarád najde její fotku a začne cesta k ní. Druhou osobou je Kasandra, žena krutě týraná manželem.
Konec mě jednoznačně překvapil a vlastně pořád nevím, jak s tím naložit.

micha-ella
22.10.2021 2 z 5

Nenalezená nedočtená. Hodnotím jen do strany 100.

jaroiva
11.10.2021 3 z 5

Audiokniha - ženský hlas mi byl v audioverzi nepříjemný, ale asi to tak bylo správně. I když to, že čte příslušné party jedna interpretka částečně kazí překvapení, nevýhoda vícehlasé audioverze. Co napsat a nespoilerovat?
Tak snad jen, že to opravdu je thriller. Knihy o domácím násilí nemám moc ráda, ale tahle mě celkem držela v napětí. Mohla jsem si vytvářet nějaké ty teorie, které se mi postupně různě stavěly na hlavu.
Aspoň ale zase něco jiného než standardní severské krimi. Minimálně product placement obsahuje jiné značky než ty severské :D.

Zuzvil
03.10.2021 3 z 5

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu, asi bych hodnotila ještě méně hvězdičkami, ale závěrečný doslov mě přesvědčil, že zlatý střed, tedy 3* jsou v pořádku. Námět byl zajímavý a pointa ještě víc, ale jinak mě přišla ženská postava jako nadčlověk, zvládala i nemožné a ještě u toho stíhala plánovat, atd. Nemůžu více specifikovat, abych nespoilerovala, ale i hlavní mužská postava na mě občas působila naivně a hloupě. Knížka se poslouchala dobře, ale určitě se k ní už nevrátím a k přečíst si ji nutně nemusíte, alespoň ne na mé doporučení :-)

Raddkaa
30.09.2021 3 z 5

Měli se brát. Ewa a Damian, dva bláznivě zamilovaní mladí lidé, se znali už od dětství a svou lásku se chystali zpečetit svatbou. Ve chvíli, kdy Damian vytáhl z kapsy zásnubní prsten, se stalo něco hrozného. Přepadla je parta nabušených chlápků, proti kterým neměli šanci. Ewa byla brutálně znásilněna a Damian skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Od té doby Ewu neviděl a netušil, co se s ní mohlo stát. Deset let svoje pochyby a otázky utápěl v alkoholu, dokud na Facebooku nespatřil fotku, na níž byla Ewa. Je to vůbec ona? Když se na internetu objeví další fotka, k níž měl přístup pouze Damian, je mu jasné, že Ewa stále žije. S pomocí nejlepšího kamaráda a soukromé detektivní kanceláře rozjíždí pátrání po milované ženě. Místo toho, aby Damian záhadu rozpletl, sám se zamotává do stále podivnějších situací a přitom zjišťuje, že svou snoubenku téměř vůbec neznal. Kniha Nenalezená má velice vystavěný thriller. Kniha je psána dvěma dějovými linkami, které se střídají, což dává příběhu potřebné napětí a náboj. Knihu máte chuť číst pořád dál a dál. Velmi se mi líbilo, že hned od začátku má děj spád a tempo. Bohužel, kniha má několik nejasností v příběhu bylo celkem dost. Spousta věcí v knize nebyla dotažena do konce. Všechno nebylo vysvětleno a zůstalo mnoho otázek. Zápletka mi přišla velice překombinovaná. Za mě průměrná kniha.

Vesmich
27.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Začátek mě docela ohromil! Rytmus, spád, nápad. Hlavní postava nebyl typ chlápka, kterého bych si oblíbila a s přibývajícími stránkami mi lezl na nervy ještě víc. Což ostatně úplně všechny postavy. Až na úplném konci jsem ho vzala na milost, protože to bylo takový štěně uvázaný v lese u stromu. Autor tam to domácí násilí (podle doslovu důvod, proč knihu napsal) rval přes mrtvoly, až to bylo otravné a zbytečné. I hodně intelektově limitovaný, a jen nepatrně empatický čtenář pochopil hned za dva večery, že žena, kterou manžel pravidelně zpracovává pěstmi a kopanci, je v prabídném postavení a vykročit z kruhu není snadné. Tím míň, čím více je na něm závislá. Ale sledovat to detailně každý večer jsme snad ani nepotřebovali. Pokus o vhled ze strany násilníka byl spíš vlažný a celkem o ničem, přitom, jestliže to bylo tedy hlavní téma knihy, se to docela nabízelo. Celá ta pointa příběhu byla nicméně dost super. Kdyby tak autor domácí násilí tak nějak vynechal a napsal o něm jinou knihu a v této se věnoval té druhé lince, tak z toho mohla být naprostá pecka.

Ladis777
26.05.2021 3 z 5

Až po poslední kapitolu jsem byl s textem hodně spokojený, poslední kapitola to nějak rozhodila. Čekal jsem nedořečenost osudů a on tam asi - pokud hodně chci - je, ale návrh řešení je přece jenom silnější. I když se text tváří, že všechno je jasné, vlastně stále zůstávají některé otázky otevřené a pravda je trochu moc diskutabilní. Takže hvězdičky strhávám za závěr.

Belanna
19.05.2021 2 z 5

U této knížky mě zlákala obálka a také název.
Obě témata jsou super a daly by se z nich napsat dvě velmi slušné knížky, ale takhle to byl jen nereálný chaos.

Hotanka
23.11.2020 2 z 5

Ani se mi nechce věřit, že takovýhle paskvil je výplodem jednoho z nejprodávanějších polských autorů současnosti. Tohle rozhodně není thriller na úrovni světových bestselerů.
Úvod rozhodně není špatný. Zmizení snoubenky a pak, po deseti letech, náhlé objevení její současné fotografie na facebooku. Kam to ale autor dotáhne, je na úrovni šestákové špionážní detektivky. A to včetně tématu domácího násilí, proti němuž má být román zřejmě apelem. To je tu podáno snad až parodicky. Kapitoly nekonečného bití, krve a absurdních myšlenkových pochodů jedné z hlavních hrdinek. Takhle domácí násilí zcela jistě neprobíhá ani v konzervativním, chlapáckém Polsku. Jestli se autor přece jen něčemu přiblížil, tak podobně přeplácanému, potenciálem mrhajícímu Zrnku pravdy Z. Miloszewskeho, kde se podobně pracuje se slibným námětem a dalším polským "kostlivcem ve skříni", silným antisemitismem. Jenže Miloszewski měl aspoň svého detektiva Sackého a ten měl nějaký lidský atribut, svůj cynismus, světáctví. Mrozův Damian Werner nemá nic z toho, autor ho na 300 stranách jen akčně honí od čerta k ďáblu ve stylu Toma Clancyho.

jarin58
31.08.2020 3 z 5

Námět bezva,ale jak už bylo napsáno,překombinováno.Nedovedu si představit ženu která by vydržela takovou několikahodinovou nakládačku od chlapa.A hned mohla fungovat,žádná zranění,trochu mejkapu a byla v cajku.

čef
16.07.2020 3 z 5

Nakonec jsem zklamán. Zpočátku zde byl jasný náběh na dobrou zápletku, ale potom se to dostávalo čím dál víc mimo realitu tohoto časoprostoru někam do fantazijní surreality. Hlavním plánem asi bylo domácí násilí, ale takto přesložité řešení není u mě možné obhájit jinak, než přenosem do jiné galaxie. Existuje přeci mnoho jiných logických a jednodušších možností než ty, které nám tak zamotaně předkládá autor. No nic, i moje oblíbená Tess Gerritsen se ve svých úsudcích z přebalu knihy může tedy někdy mýlit anebo, že by to vůbec nečetla?

pifffka
03.03.2020

Tak nějak úplně blbě. Autor se trošku zamotal, vybral si dvě závažná témata, ale nějak se nemohl rozhodnout, které téma rozvinout a kterých postav se to bude týkat. Ani doslov to nevylepšil.