Nemusíš!

Nemusíš! https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451543/mid_nemusis-xgQ-451543.jpeg 4 444 169

Můžeš znovu naleštit konferenční stolek, aby si na něj manželovi kamarádi mohli odložit pivo a nohy. Můžeš vychovávat děti v podstatě sama a ignorovat svou vnitřní lvici, která touží po řádném soustu vášně. Smířit se s tím, že nic nového už nepřijde, a snažit se to nějak doklepat. Stejně tak můžeš studovat školu jenom proto, že si to přejí rodiče, i když tvůj vlastní sen mizí v dáli. Snažit se přežít ve světě, kde si na tebe dělají majetnické nároky nejen ti s „diagnózou chlap“, ale překvapivě i někteří ostatní. Katka a Marie, dvě na první pohled naprosto rozdílné ženy, o tom vědí své. A dost možná obě nakonec dojdou ke stejnému názoru. Nemusíš!... celý text

Bebe2004
23.05.2021 4 z 5

Asi nejsem cílená věková kategorie, ale celkem mě to bavilo. Líbilo se mi, že příběh nebyl jen z pohledu jednoho člověka, ale že se střídaly. Četlo se to pěkně.

Buchtičkajani
20.05.2021 4 z 5

Knížka o ženách, pro ženy, je napsaná čtivě a vtipně. Příběh ukazuje běžné životní situace, v některých se může asi poznat každá žena.

Leny66
12.05.2021 5 z 5

Vždycky mám skvělý pocit, když si pořídím knížku, u které mi je fajn. Knížku, která se dobře čte.
Jednou z takových knih je i kniha Nemusíš.
Moc pěkně vypracovaný příběh dvou úplně rozdílných žen.
Knížka je psaná velice příjemně, čtivě a vtipně.
Proto jsem si rychle pořídila autorčinu další knihu, na kterou se moc těším.

7Clary7
28.04.2021 1 z 5

Líbila se mi forma rozdělení do kapitol dvou životních příběhů. Ale to je asi tak všechno. Čtivá knížka sice je, ovšem obsahově překonána. Jak již někdo psal - literatura 90.let. Katka na svůj věk a ve 21. století neskutečně naivní. Sexuální život Marie - soft porno.
Nevím, koho autorka zamýšlela jako cílovou skupinu.

Potolu
25.04.2021 4 z 5

Začátek knihy nic moc, ale potom se děj poměrně rozjel a kniha byla nakonec velmi čtivá a svým způsobem i povzbudivá. :-) Doporučuji jako nenáročné čtení třeba na dovolenou... :-)

Mandlevest
14.04.2021 3 z 5

Nemusíš! V podstatě přemýšlím, co ke knize napsat.. Začátek mě nebavil, po pár kapitolách jsem dokonce myslela, že knihu odložím. Později jsem se radovala,že jsem to neudělala. Vyprávění Katky, která prožívá vyhoření v práci a krizi v letitém manželství a Marie, studentky, která hledá své místo v životě i sebe sama se mi začalo docela líbit. Zejména kapitoly Katky, odehrávající se v její domácnosti s pohodlným manželem a dvěma puberťáky mě bavily a asi každá z nás měla někdy podobné pocity anebo zažila podobné situace. Ale čím více se kniha blížila k závěru, tím více mi začala připomínat preslazenou růžovou z obalu knihy se spoustou motivačních hesel. A tak pocit, který si z knihy odnáším je ten, že méně je někdy více a neplatí to v tomto případě jen o počtu stran. Za to závěrečné klišé, které nakonec z docela dobrého příběhu ze současnosti vzniklo a také za docela dost vulgarismu, které v knihách nemusím nakonec 3*.

lucakuca
07.04.2021 4 z 5

Prostě nemusíš! Jenom když chceš :-). Bublá ve mně vývar smutku, že je po všem. Další hvězda papírového světa se zrodila. Těším se na další knihy.

Jen tak mimo: moc hezká obálka!

pavel3547
02.04.2021 2 z 5

Mám rád naše autory/ky.
Rád je podpořím, přečtu si jejich díla, kniha Nemusíš! Je zábavná, čte se sama, ale pro mě tedy nepřinesla nic nového, je to takový příběh ze života, a mnoho lidi se v něm muže poznat. Možná jen nejsem cílová skupina.

TessaJean
28.03.2021 5 z 5

Velká oddechovka! Kniha je velice dobře napsaná, kapitoly jsou krátké a tudíž děj hrozně rychle ubíhá. Normálně nemám ve zvyku číst knihy, které mají tolik stránek, ale tato mě bavila natolik, že jsem četla neustále.

Rikishek
18.03.2021 odpad!

Nemusíš, jsem opravdu ráda, že Nemusím, nemusím pokračovat. Opravdu sem myslela, že si radši cinknu jednu o zeď. Knihu odkladam nedočtenou.
Neprislo mi to ani zajimave a nijak prinosne, takove zbytecne o prazdnu. Tenhle zpusob zivota me minul a proto nejspis nemam jakekoliv napojeni na hlavni postavy. Nicmene kazdy ma proste jiny vkus a svou cilovku si najde.

Danago
16.03.2021 5 z 5

Knížku vypráví dvě ženy.
Marie mladá vysokoškolačka, která přesně ví, co chce , přesto ji život dokáže i nemile překvapit.
Katka manželka a matka dvou pubertálních dětí, která se cítí nedoceněná a vyhořelá jak v rodině, tak v zaměstnání.

Knížka je napsaná velmi lehce, čtivě, vtipně a svižně. Příběh ukazuje běžné životní situace, v některých se může asi poznat každá žena.
Velice příjemné čtení, ale pozor rozhodně to není červená knihovna ani nějaká romantika.

Zuzulinka
07.03.2021 5 z 5

Přečteno.. a jsem plná dojmů. Nádherná kniha, která mne dostala!! Jak je jednoduchý a stručný název Nemusíš, tak o to naplněný a bohatý je obsah této knihy!! Doporučuji všem!! Skvělá práce!!

Terez1977
23.02.2021 5 z 5

Tuhle si dám ráda znovu. Myslím, že v každé životní fázi se v ní čtenářky někde najdou. Kateřina je víc o běžných situacích, Marie spíš o těch neběžných, aspoň mně to tak přišlo. Ale obě nakonec zjistily, co nemusí, a že mají právo být šťastné. Trefné, čtivé, místy vtipné. Už se těším na další knihu od této autorky.

Květ
30.01.2021 3 z 5

Román pro ženy o ženách, které dospěly k rozhodnutí, že prostě - nemusíš! V knize se střídají kapitoly o 24leté Marii a 40leté Kateřině. Knížka je čtivá, krátké kapitoly zajišťují svižné tempo, děj je předvídatelný s občasným klišé. Knížka není špatná, ale čekala jsem víc.

LéňaM
26.01.2021 4 z 5

Čekala jsem že se budu od začátku do konce knihy smát.
Smála jsem se tedy hlavně na začátku, pak kniha dostala hloubku.
Kniha se my líbila a to co bylo " mezi řádky " ještě víc

Marioneta.Peck
25.01.2021 5 z 5

Nechápu lidi, co to nepochopili. Nečekala jsem žádnou brožuru o osobním rozvoji (oni asi jo) a přesto jsem to tam našla. To, co nemusím. V příbězích, což mám nejradši. Je to román, ale zároveň má co říct i mezi řádky. Nevzpomínám si, kdy mě něco takhle dostalo a zároveň pobavilo. A hlavně to bylo velmi dobře napsané. Text utíkal sám, až jsem se divila. Už se těším na další knížku atuorky.

Jájinka
23.01.2021 2 z 5

Jak už tu někdo psal, myslela jsem, že bude knížka o něčem jiném. Byla ale plytká, nic mi nedala.

Mi--LADA
22.01.2021 odpad!

Obálka je na první pohled vtipná, vypadá motivačně, lákavě a zajímavě. Co je asi uvnitř? Říkala jsem si. Třeba podpora, že nemusím dělat věci, do kterého mě nutí předsudky, okolí a já je přitom vůbec nechci dělat? Měla jsem ovšem jinou představu, upřímně, čekala jsem trošičku vyšší, ač oddechovější level. Ano, nemusím plno věcí. Třeba číst knížky, které jsou o ničem nebo jít s davem, že ano.
Absolutně nic mi to nedalo. Nedokázala jsem se začíst, prostě prázdnota. Ani ten dů---vtip tam nebyl. A prosím, ten štítek psychologické romány odstraňte, tohle má k psychologickému románu, byť pro ženy hodně, hodně daleko. Tohle opravdu není psychologický román.

klarinka9974
17.01.2021 5 z 5

MUSÍM přiznat, že se mi to líbilo a skvěle se mi to četlo. I když jsem nezažila moc situací z té knihy, dítě mám malé, tak jsem se do Katky dokázala skvěle vžít a chápat nějaké situace. Občas jsem se zasmála, občas jsem ji litovala a fandila ale bylo jasný, že bude někde nějaké Ale.... Marie to měla hold těžší, ne vždy jí život přál ale dokázala si skvěle poradit. Určitě si přečtu i další knihy autorky, nikdy není dost dobrých českých spisovatelů, který umí skvěle psát.

MilackovaN
15.01.2021 5 z 5

Po dlouhé době zase česká autorka, která mě mile potěšila. Kniha je napsána velmi vtipně a čte se sama od sebe. Ráda se k ní ještě někdy vrátím, je opravdu ze života.