Nemusíš!

Nemusíš! https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443757/bmid_nemusis-SpN-443757.jpg 4 443 169

Můžeš znovu naleštit konferenční stolek, aby si na něj manželovi kamarádi mohli odložit pivo a nohy. Můžeš vychovávat děti v podstatě sama, ignorovat svou vnitřní lvici toužící po řádném soustu vášně, smířit se s tím, že nic nového už nepřijde, a snažit se to nějak doklepat. Stejně tak můžeš studovat školu jenom proto, že si to přejí rodiče, i když tvůj vlastní sen mizí v dáli. Snažit se přežít ve světě, kde si na tebe dělají majetnické nároky nejen ti s „diagnózou chlap“, ale překvapivě i někteří další. Katka a Marie, dvě na první pohled naprosto rozdílné ženy, o tom vědí své. A dost možná obě nakonec dojdou ke stejnému názoru. Nemusíš!... celý text

Safrika
14.01.2021 3 z 5

Četla se přijemně, příběh byl fajn.

2711
11.01.2021 5 z 5

Vtipná a přitažlivá gafika obálky. Příběh mi připomínal mou současnou životní situaci. Proto mě kniha oslovila. Zápletka byla předvídatelná, v tomto případě to nevadilo.

bakamova
10.01.2021 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Byla vtipná a zajímavá i poučná. Chápu že každému nesedne ale mě uchvátila

Eagle78
09.01.2021 5 z 5

Skvělý název, skvělá obálka. A to je jen začátek. Příběh je realistický. Nechybí napětí a je fajn, že zápletku jsem opravdu dopředu neprokouknul. Jen bych chtěl varovat, před přílišným ztotožňovaním s některými hesly na obálce. Jsem opak Karla, takže jsou hesla příjemná, ale nesmí se to přehánět. :-D Za mě jednoznačně doporučuji. Stojí to za to.

Enolain
08.01.2021 2 z 5

Takovy neslany, nemastny.. Moc jsem s hrdinkama nesouznila, malo emoci a sem rada te uz to mam zasebou. Skoda casu

Elza_Nofka
07.01.2021 5 z 5

(SPOILER) V Nemusíš! jsem až moc často nacházela podobnosti se svým vlastním životem. Téměř každý se někdy potkal nebo potká s manipulantem, citovým vyděračem nebo zapochybuje nad svým manželstvím, vztahem s rodiči apod. Po dočtení jsem byla tak rozbitá, až jsem litovala, že příběhy Katky a Marie skončily. A přála bych každé ženě, aby v sobě našla tolik síly, jako tyhle dvě :) A velké plus je také to, že i sama autorka je velmi milý člověk :)

Mary81
06.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Od knihy som mala veľké očakávania a... Našťastie nesklamala. Ponúkla mi zaujímavé, chvíľami napínavé a chvíľami poučné čítanie. Dlho som si lámala hlavu nad tým, čo vlastne spája na prvý pohľad dve nespojiteľné ženy, a keď ten moment nastal, úplne ma ten následny zvrat šokoval. Z muža, dovtedy sa správajúceho ako gentleman sa odrazu vykľul totálny sviniar. Niekto, kto s tým pôvodným mužom nemal absolútne nič spoločné. Jediné šťastie, že hlavná hrdinka dostala rozum a nenaletela na ďalšie jeho klamstvá a intrigy. Ale aj tak som rada, že som sama odhalila, čo je Majka zač :-D.
Vidno, že kniha je zo života, autorka spracúva bežné problémy bežných žien. V Kataríne som sa na svoje vlastné zdesenie videla až príliš často, a úprimne ma vyľakalo, aby som napokon nedopadla ako ona - nešťastná, v stereotype manželstva, so sklonom naletieť niekomu, kto sa tvári milo a prejaví záujem.
Nemusíš! mi v niečom otvorilo oči, inde mi ponúklo iný náhľad na veci. Ukázalo mi, že každý má právo na svoje šťastie a že pokiaľ ťa niečo vyčerpáva psychicky alebo fyzicky, jednoducho Nemusíš!
Autorkin štýl ma zaujal a rozhodne si plánujem zaobstarať aj jej ďalšie knihy. Viem, že nebudem ľutovať.

jaroiva
01.01.2021 1 z 5

Nenechala jsem se odradit "nálepkou" románu pro ženy. A to jsem měla!
Nevydržela jsem číst dlouho. Stačilo mi asi 35 stránek. Promarněná elektronická výpůjčka. Bohužel to nejde vrátit předčasně a půjčit si něco jiného. Tento styl humoru není můj šálek kávy.

8569
22.12.2020 5 z 5

Velmi ctiva a vtipna, v mem pripade i vybuchy smichu vyvolavajici kniha , jejiz dej plyne velmi svizne a prirozene. Tusila jsem, ze se dve hlavni hrdinky jednou potkaji a celou dobu jsem se tesila, az se to stane.
Mozna proto jsem se od knihy nemohla dva dny odtrhnout, dokud jsem ji nedocetla. Behem cteni jsem prijemne relaxovala a zaroven nekolikrat balancovala sve osudove konani a rozhodnuti, neb me kniha inspirovala k urcite revizi vlastniho zivota.
A protoze se ridim starym dobrym heslem "Pod stromecek knihu", nadelila jsem ji i jako vanocni darek v ramci rodiny, neb se v ni najde nekolik generaci zen.
Ted uz mi zbyva jen cekat na dalsi roman od autorky, protoze ja sice NEMUSIM, ale o to chci vice Dagmar Digma Cehove!

Welinie
16.12.2020 4 z 5

Od ženy pro ženy o ženách a mužích. Ani mě nepřekvapila ženská naivita, se kterou se po celou dobu dvou příběhů můžeme setkat. Přitom má Jarmila pravdu! Nemusíš! A jak snadno se nechá ženská oblbnout, pokud jde o chlapa. Postav v knize tak akorát, proměnlivé prostředí, oddechové čtení. Řekněme, ze jsem od knihy nic nečekala a příjemně mne překvapila.

pogmanka
09.12.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Hodně jsem o ní slyšela, přečetla spoustu recenzí, takže jsem se moc těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamala. Naopak to bylo osvěžující a linky dvou hrdinek byla skvělá volba. Obě hlavní hrdinky na mě působily sympaticky a typický český manžel mě nutil k úsměvu. Člověk v díle našel hodně věcí, které mohl zasadit do vlastního života, což na tom velmi oceňuju. Za mě rozhodně super knížka, budu se těšit na další počin autorky.

Barca_1988
03.12.2020 5 z 5

Přiznám se, že na začátku jsem nevěděla, co očekávat a pak jsem se najednou do knihy úplně ponořila. Příběh je velmi zajímavý, zábavný a nečekaný. Dokonce mě jedna z hlavních hrdinek motivovala posílat příspěvky v rámci jedné charitativní organizace, stejně jak tomu je v příběhu. Vřele doporučuji, je to opravdu pěkné čtení, které vás třeba také inspiruje stejně jako mě.

DANNYDOT
01.12.2020 5 z 5

Když jsem začala číst první stránku, věděla jsem, že nebudu chtít přestat číst, dokud nebudu vědět, jak to všechno dopadne. Kniha se skvěle čte, my ženy se v ní najdeme. Zároveň přináší napětí. Dokonale jsem se vcítila do děje knihy. Mám od teď svou druhou nejoblíbenější českou spisovatelku :) děkuji a těším se na další knihu od paní spisovatelky ❤️♥️????

radomil1517
30.11.2020 5 z 5

NEMUSÍŠ... myslím, že je to velmi vydařená kniha .....přečteno na jeden zátah. Rozhodně vřele doporučuji.....

zdenka5441
28.11.2020 5 z 5

Kniha mě velice mile překvapila, přečetla jsem jedním dechem. Těším se na další knihu od autorky.

bookcase
21.11.2020 5 z 5

Top. Naprosto top. Jestli hledáte četbu pro ženy, která má šmrnc, vtip a šarm, není to žádná červená knihovna, ale ani náročná psychárna, vřele doporučuji.

IngridInka
21.11.2020 5 z 5

Vtipná, čtivá oddychovka, kterou přečtěte jedním dechem, protože se ne a ne odtrhnout a každá se na stránkách knihy určitě najde....

Misi78
16.11.2020 3 z 5

Libilo se mi, ze sledujeme dve zenske hrdinky. Obe nejsou dokonale a obe chteji byt v zivote stastne. Ani jedna nebyla ma krevni skupina, starsi hrdinka mi prisla neskutecne naivni. Ale i tak jsem se pobavila.

pocketka
14.11.2020 4 z 5

Kniha mě zaujala obálkou a mnoha kladnými recenzemi.
Byla jsem příjemně překvapená. Máloco mě v knihách rozesměje, ale u Nemusíš jsem v jednu chvíli měla i slzy smíchu v očích, protože jsem se v příběhu také našla. Je to kniha vhodná pro jakýkoliv věk. Každý si v ní najde to své. Chvílemi jsem spílala Katce, že jak může být tak naivní a divila se, kde se poděla ta silná Marie. Ač kniha působí odpočinkově a jako lehounké čtení, tak v ní najdete spoustu a spoustu dobrých rad a moudra.

Myska365
14.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Četla se sama. Nemohla jsem se odtrhnout.